Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Malachi #10 üzenetére

    neked van igazad: az aliens-ig ripley volt az egyetlen még élő ember, aki találkozott az alienekkel, azért vitték magukkal :K most gondolj bele? miért is nem hallgattatták el inkább, ha a vállalat találkozott már velük? miért nem lett volna elég egyedül a "szuperkatonákat" küldeni? :D ...meg az lv426on se volt probléma eddig... szerintem ugyanolyan elb@szott mód fércelik össze a sztorit, ahogy az aliens cm-nél...

    2010-es avp-nél:
    "- lehet ennél rosszabb?"

    aliens cm-nél:
    "- nem is volt olyan rossz az a 2010es avp... de a cm-nél lehet rosszabb???"

    most:
    :O :O :O

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz wolfman #16 üzenetére

    na, szerintem az aliens-ben burke és a vállalat először nem hitt ripley-nek, utána meg ahogy az lv426tal megszakadt a kapcsolat, akkor kezdte el sejteni, hogy csak igazat mond... addig meg mi volt? a nostromo-ról jött adatok meg ripley jelentései? teljesen szkeptikusak voltak... (nemá' idegen faj, ami úgy szaporodik, hogy kimászik az arcramászó a tojásból, rákapaszkodik az ember fejére és belepetéz a gyomrába, ahonnan kirobban az utód, ami k*rvagyorsan kezd el növekedni, sav a vére, hatalmas karmai vannak és csontos farka, amivel azonnal széttép bárkit, a fogairól nem is beszélve... meg arról, hogy piszkosul jól lát sötétben, felmászik akár a falra is és ugrik helyből vagy 20métert... érthető hogy hülyének nézték) ahogy pedig odaveszett a csapat, ripley a sulaco-val átugrott a fury161-re és onnan is ment az infó a vállalatnak, azok összerakták a képet és csapatostul indultak, mert elkezdte érdekelni őket a dolog :K

    igen, a prometheusban még szó se volt alienekről :K nem is őket kereste weyland... csak a balszerencse hozta úgy össze, hogy megtalálták az "istenek" hajóját, akik korábban már kapcsolatba kerültek az alienekkel... a sok kritika ellenére nekem bejön a prometheus is és már nagyon várom, hogy szépen összekapcsolják az alien sorozattal :K

    ui: visszatérve az isolation-höz: akkor is baromság a "ripley lánya" ötlet :( annyiféleképp hozzá lehetne normálisan kötni a könyvekhez/filmekhez játékokat, hogy az hihetetlen... erre kitalálnak egy ilyen idiótaságot

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Xerxész #26 üzenetére

    van egyébként a predator2-ben utalás az alien-ekre, amikor a végén a predatorok űrhajójában vannak: ott van egy alien koponya is kiállítva... :K ennyi nálam rendben, meg az is, ahogy a predators-ban visszautaltak, (egyik kedvenc jelenetem, amikor a yakuza ugyanazt eljátssza a predatorral, mint a predator1-ben az indián: késsel/karddal 1-1 ellen, halálig... tudni lehet, hogy el fog bukni, de ez a "tisztelgés" nekem tetszett az első rész irányába) viszont az avp1-2-s utalgatások (weyland+yutani) szerintem irtó bénák lettek és sokkal jobb sztorit össze lehetett volna rakni bármelyikhez, hogy sikeresebbek legyenek... ugyanígy az isolation-nél: minek kell ripley lányával szórakozni, amikor lehetne új karaktert generálni, vagy másvalakihez nyúlni? talán nem kerülnének ellentmondásokba és a magamfélék is megbékélhetnének :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz batai15 #31 üzenetére

    na, lényeg, hogy az alien+predator sorozat is filmekkel indult, amikhez később csatlakoztak regények/játékok/képregények... majd keveredett is a kettő, amikből előbb lett avp (kép)regény, majd a 2 elcseszett mozi... alapnak én mindig is az alien 1-4-et és a predator 1-2-t tartottam, amihez később csatlakozott a predators és a prometheus... ezek szerintem hozzáköthetőek az eredeti filmekhez, az avp-nél viszont rengeteg ellentmondásba belefutottak, amik miatt többek közt én is zsákutcának tartom ezeket (játékból viszont a 10-15éves avp játékok jók lettek)
    ...ha avp, akkor az alapot jól megadta az alien1-4 és predator1-2: a predatorok mai idő előtt pár évtizeddel itt jártak párszor, rendben... az alien koponya egy kikacsintásnak megint jó volt... meg miért ne találkozhattak volna velük a predatorok? volt ott sok másféle trófea is, amit begyűjtöttek innen-onnan...
    az alien sorozat pedig 2-3 évszázad múlva játszódik... ez megint rendben: fejlődik a technika, akkorra jutunk el oda, hogy simán más bolygókat meglátogatunk és konkrétan akkor futunk össze először az alienekkel...
    ...itt futunk bele akkor a prometheusba: először annyira nem tetszett, de újranéztem (párszor) és korrektül beilleszthető az alien filmek elé :K ha pedig folytatással még jobban odakötik, akkor teljesen jó lesz

    ezekre építve jól meg lehetett volna csinálni az avp filmeket is úgy, hogy időrendben az alien4 után játszódik: ha már mindenképp a földhöz ragaszkodtak, akkor simán hozzá lehetett volna magyarázni, hogy akkor hoztak véletlenül pár tojást a földre (esetleg kifejlődő királynő), majd a predatorok egy következő látogatása alkalmával összejön a buli :D ...nem kisvárosi horrorral szórakozni, meg sarkköri-piramisos idiótasággal...

    sajnos az a jellemző, hogy a készítők nem logikusan akarnak hozzákapcsolni részt a régiekhez, hanem csak pár jól csengő nevet beleraknak (milyen jól hangzik, hogy ripley lánya?), meg alieneket és jó lesz majd az a tömegnek... márpedig a régi fanok tuti köpködni fognak, holott ha logikusan felépített részekkel KIEGÉSZÍTENÉK a sorozatot, amik magukban is érthetőek, de több helyen is kapcsolódnak a franchise-hoz, akkor simán elképzelhető, hogy a fiatalabb nézők pont emiatt szerzik be a régieket, mert felkeltik a kíváncsiságukat... ez lenne az igazi üzlet, csak a kiadók nagy része nem lát azon túl, hogy "azonnal nagy profit kell! ...minden más meg lesz@rva"

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák