Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz batai15 #31 üzenetére

    na, lényeg, hogy az alien+predator sorozat is filmekkel indult, amikhez később csatlakoztak regények/játékok/képregények... majd keveredett is a kettő, amikből előbb lett avp (kép)regény, majd a 2 elcseszett mozi... alapnak én mindig is az alien 1-4-et és a predator 1-2-t tartottam, amihez később csatlakozott a predators és a prometheus... ezek szerintem hozzáköthetőek az eredeti filmekhez, az avp-nél viszont rengeteg ellentmondásba belefutottak, amik miatt többek közt én is zsákutcának tartom ezeket (játékból viszont a 10-15éves avp játékok jók lettek)
    ...ha avp, akkor az alapot jól megadta az alien1-4 és predator1-2: a predatorok mai idő előtt pár évtizeddel itt jártak párszor, rendben... az alien koponya egy kikacsintásnak megint jó volt... meg miért ne találkozhattak volna velük a predatorok? volt ott sok másféle trófea is, amit begyűjtöttek innen-onnan...
    az alien sorozat pedig 2-3 évszázad múlva játszódik... ez megint rendben: fejlődik a technika, akkorra jutunk el oda, hogy simán más bolygókat meglátogatunk és konkrétan akkor futunk össze először az alienekkel...
    ...itt futunk bele akkor a prometheusba: először annyira nem tetszett, de újranéztem (párszor) és korrektül beilleszthető az alien filmek elé :K ha pedig folytatással még jobban odakötik, akkor teljesen jó lesz

    ezekre építve jól meg lehetett volna csinálni az avp filmeket is úgy, hogy időrendben az alien4 után játszódik: ha már mindenképp a földhöz ragaszkodtak, akkor simán hozzá lehetett volna magyarázni, hogy akkor hoztak véletlenül pár tojást a földre (esetleg kifejlődő királynő), majd a predatorok egy következő látogatása alkalmával összejön a buli :D ...nem kisvárosi horrorral szórakozni, meg sarkköri-piramisos idiótasággal...

    sajnos az a jellemző, hogy a készítők nem logikusan akarnak hozzákapcsolni részt a régiekhez, hanem csak pár jól csengő nevet beleraknak (milyen jól hangzik, hogy ripley lánya?), meg alieneket és jó lesz majd az a tömegnek... márpedig a régi fanok tuti köpködni fognak, holott ha logikusan felépített részekkel KIEGÉSZÍTENÉK a sorozatot, amik magukban is érthetőek, de több helyen is kapcsolódnak a franchise-hoz, akkor simán elképzelhető, hogy a fiatalabb nézők pont emiatt szerzik be a régieket, mert felkeltik a kíváncsiságukat... ez lenne az igazi üzlet, csak a kiadók nagy része nem lát azon túl, hogy "azonnal nagy profit kell! ...minden más meg lesz@rva"

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák