Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz FoxiestFox #11 üzenetére

    PS4-et en az exkluzivok miatt vettem. A tobb szam Steam jatek kozul jo ha van egy tutcat, ami akar a kozelukbe tud erni. Es egy gamer PC mellett valoban filleres, foleg hasznaltan, es hozza se kell nyulni evekig. Aki szeret jatszani, annak megeri, annyiba kerul, mint egy also-kozep kategorias GPU.

    Persze aki soha nem jatszott egy GoW4, Uncharted, Horizon Zero Dawn, Last of Us, stb jatekkal, az nehezen erti. Jo AAA Single Player jatekot nagyitoval kell keresni PC-n.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz Lord Myn #25 üzenetére

    A minimum egy konzol araba kerulo GPU a gamer PC-ben ugyanugy celhardver. Egyebkent teljesen jol megfer egymas mellett a ketto, es a konzolt el lehet adni jatekostul, ha kijatszottad, amit akartal. Sok sikert, ha ugyanezt meg akarod tenni a Steam konyvtarral.

    Azok az AA-A jatekok pedig lehetnek jok, de hogy a kanyarban sincsenek egy GoW4-hez kepest, az tutibiztos. Egyszeruen mas dimenzio. Az utobbi idok legertelmesebb PC jateka a Witcher 3 volt, azota mocsar az egesz. Vannak a regi klasszikusok es ott ki is fujt, azokhoz pedig eleg egy olcsobb PC is.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz FoxiestFox #30 üzenetére

    Az God of War lesz, nem Gears. Es egyik sem shooter, ezek tortenet orientalt kalandjatekok. Nem vagyok konzolos, evekig PC-ztem, de emiatt sok jo jatekrol lemaradtam. Megfer egymas mellett a ketto. Az 1000+1 dologra jo PC pedig mennyivel tud kevesebbet egy ultrabooknal a jatekon kivul? Ha ero kell munkara, akkor vegyen a ceg, vesz is, tehat ez nem szempont.

    A PC-s jatekkinalat manapsag a beka segge alatt van, egyedul konzolon jonnek ki jo dolgok (vagy multiplatform, de akkor mindegy is). A PC-t a multiplayer viszi a hatan az eger miatt (MOBA es lovoldek), de kovetkezo generaciora szerintem ez az elony is megy a levesbe. Egy gamer PC arabol pedig kijon egy konzol es egy premium ultrabook, es meg marad is apro. A konzolt el is lehet adni jatekkal egyutt, ha megunod.

    En igazabol azt nem ertem, hogy rengeteg gamer hajlando lemondani kivalo jatekokrol kvazi ideologiai okokbol. A konzol filleres moka a PC-hez kepest.

    @kwzatz
    Az altalad felsorolt osszes jatek van konzolra. Az Uncharted es TR parhuzam pedig... jo jatek az a TR, de azert na. A H:ZD elegge kulonbozik a Witcher-tol, Arkham eleg regi. De megha van is valamennyi parhuzam, ha valaki szeret egy adott stilust, miert elegedne meg csak egy jatekkal, foleg ha tobb ev van kozottuk? Egyszer kijatszod, megvolt, varod a kovetkezot. Ami nem jon evekig. Addig mit csinalsz? Strategiak es MOBA-k pedig egy kenyerpiriton is elfutnak.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz Polllen #34 üzenetére

    Teljesen mas stilus, maradjunk annyiban. Ertelmetlen az osszehasonlitas. Amugy nalam is a Witcher 3 nyer, de alapbol rossz a fenti erveles.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz kwzatz #40 üzenetére

    Ha eleg magasra teszed a lecet, akkor elegge beszukul a jo jatek definicioja. Keves idovel rendelkezo emberek, mint peldaul en, ezt teszik. Es itt bizony a PS4 exkluzivok eleg nagy reszesedest kapnak. Az idomet a legjobbakkal akarom tolteni, nem valami B kategorias utanerzessel.

    Miutan egy konzol nem draga es el is lehet adni jatekkal egyutt, szoval kulonosebben nagy penzugyi vonzata sincsen a konzolexkluzivok vegigjatszasanak, ezert sem ertem ezeket az erveleseket. Ha kis befektetessel kapsz egy hatarozottan jobb jatekot, mi a fenenek pazarolnad az idodet gyengebbekkel?

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz Lord Myn #59 üzenetére

    Az a 100 jatek volt olyan jo es kidolgozott, mint a Witcher 3? Ketlem. A QD jatekokra varhattal laza 10 evet. Filmeket, sztenderd olvasnivalo konyveket barmikor ujra megveszem / kiberlem, nem kellenek porfogonak, nincs is annyi hely. Szinte kizarolag diszkiadasokat es albumokat tartok. Jatekokbol van par, ami megmarad, de amirol elore erzem, hogy ehhez nem fogok visszaterni, megy a piacra. Ha en a "vedd meg-dobd el" vagyok (ami eros tulzas), te a "hoarder" kategoriat kepviseled.

    HC konzolos pedig messzebb sem allhatna tolem. 28 vagyok, es tavaly vettem meg az elso konzolomat. Volt par eves kihagyas munka / tanulas miatt, de egeszen addig kizarolag PC. Megvolt minden, sajat magam epitett PC-n. RPG-k, strategiak, regi nagy cimek, hardcore wow raiding, Dota. Es sokaig en is PC masterrace vonalon hurrogtam le a konzolt. Viszont nem elek a fold alatt, be kellett ismerjem, hogy a konzol tele van jo dolgokkal, es nem erdekel, hogy a PC tud esetleg nagyobb felbontast vagy picit szebb arnyekot. A tortenet, atmoszfera es a jatekmenet jobban izgat 28 evesen. Masreszt nincsen idom sokat jatszani, ezert nem eri meg egy draga PC-t fenntartani, mikozben a konzol olcso es kb plug&play. Persze, vannak cimek, amiket szivesebben jatszanek PC-n a jobb minoseg miatt, de annyi penzt nem er, hardcore multi fps-bol es MOBA-bol pedig kinottem illetve nincsen idom (belatom, hogy ezeket PC-ne erdemes jatszani). Nincsen szuksegem onigazolasra, es sajnalom, hogy sokakat meg visszahuz ez a kenyszer.

    A konzumer GPU igenis celhardver, jatekra. Az emberek 99.9%-a arra hasznalja, es arra is van tervezve. A profik nem konzumer GPU-t hasznalnak, ugyanis hianyzik a profi szoftverek driver-es tamogatasa. Amit kapsz gyorsitast eleg basic egy Quadro-hoz kepest. Ez ugyanolyan erveles, mint amit anno a PS3 masterrace hozott, hogy az o cuccuk nem celhardver, mert lehet ra Linuxot tenni. Aztan hany ember hasznalta megis ezt a funkciot (aztan jol le is tiltottak)?

    Az altalad felhozott PC felhasznalasi modok abszolut nem altalanosak, emberek nagy resze elvan az internet / film / MS Word / basic kepszerkesztes / videovagas vonalon. Utobbiakhoz nem kell kulonosebb ero, eleg egy kozepes ultrabook. Tobb monitort mar kezelnek a normalisabb ultrabook-ok egyebkent. Plusz ha neha-neha kell nagyobb ero, ott van a cloud.

    Cegek pedig manapsag laptop-ot vesznek, es epitenek melle egy szerverparkot a gepigenyes feladatokhoz. Nekem Lenovo T470s van, es barmikor kapcsolodik a ceges szerverparkhoz, ahol van ero dogivel. A laptop sem gyenge onmagaban.

    @eeXaa
    No, azert a Witcher 3 szerintem barmelyik top konzol exkluziv mellett allja a sarat.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz kwzatz #109 üzenetére

    A hozzaszolok a (tipikusan onigazolo) ervek miatt vakargatjak a fejuket. A 'PC jo 1000 dologra a konzol pedig nem' azt sugallja, mintha nem ferne meg a ketto egymas mellett. Aminek egyebkent lehetnek anyagi okai, de ezt nem hoztad fel, es bivaly gamer PC-ket takolgato emberektol nem is tul legit - bar neked nem tudom milyen geped van.

    A konzolos jatekok PC-s felhozott alternativai nem igazan alljak meg a helyuket, es ha meg is allnak, tobb ev alatt viszonylag keves jatekrol van szo. Persze, lehet jonni 100 games Steam backloggal es egy valag indie jatekkal, de ezek nem helyettesitenek nagy studiok altal keszitett cimeket, akarmennyire is probalod magyarazni, hogy igen. Mas kategoria, mas mufaj, mas igenyek. Azzal peldaul senki nem vitatkozna, ha azt mondja valaki, azert nem vesz konzolt, mert csak MOBA / WoW / kompetitiv FPS jatekokkal jatszik. De te gyakorlatilag azt allitod, az osszes jo jatekkal szeretnel jatszani, kiveve azt ami konzolon van, nehezen ertheto ervekkel alatamasztva. Ezek egy magat gamer-nek vallo embertol eleg furcsan hatnak.

    Vegezetul, a hozzaszolok elsosorban nem veled mint szemellyel vitatkoznak, hanem azzal az egyebkent tipikus es kozvetetten leereszkedo mentalitassal, amit kepviselsz. En itt be is fejeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz Norb79 #118 üzenetére

    Ez a statisztika nem sok relevanciaval szolgal. A nagy tobbseg nagyon keves jatekkal jatszik. FIFA, BF, CoD, Fortnite, Overwatch, GTA Online tobbnyire. Multi cimek, kvazi zero atjarassal, ugyanazt tolva 24/7. Ok altalaban nem az exkluzivok alapjan valasztanak konzolt, hanem peldaul melyiken vannak a haverjaik. Viszont a mag es a kezdeti eladasok igenis sokat mulnak az exkluzivokon, mire kialakul ez a kesobbi dinamika. Es altalaban az a platform nyer a halozatos hatasok miatt, ahol nagyobbak a kezdeti eladasok.

    A relevans statisztika az lenne, ha a single player jatekokat kedvelok korere szukitjuk a felhasznalobazist, es kozuluk hanyan jatszanak az exkluzivokkal. Valahogy ugy erzem, kicsit mashogy nezne ki a kep.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz hajbel #137 üzenetére

    Semmi szomoru nincsen benne, legalabbis altalanos ertelemben. Eggyel kevesebb dolog, amivel szivni kell az atlagembernek. Neked van hozza szemelyes kotodesed, ezert erzed annak. Masok a gozmozdonyokhoz kotodtek...

    A PC piacnak a gaming resze porog, de nem ez magyarazza a magas arakat, hanem egyreszt a verseny hianya, masreszt a kapacitasok szukossege. Az atlagembereknek valo PC-k piaca zsugorodik, ami elobb-utobb kvazi ki is fog halni. Ugyanis be kell latni, elobb-utobb a hetkoznapi feladatokhoz eleg lesz egy mobil, amit lehet dokkolni asztali felhasznalashoz.

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz hajbel #140 üzenetére

    Ezen az alapon ez elmondhato barmilyen haztartasi berendezes butykolesere. Az embereknek nincsen ideje ilyenekkel foglalkozni, meg tanulgatni mindenfele gep osszetetelet. Neked egyertelmu, mert programozo vagy, eleve kozel allsz a szamitogepekhez. De tudod-e ugyanigy butykolni az autodat, mosogepedet, klimadat, funyirodat? Ha igen, elismeresem, de lasd be, ez nem varhato el senkitol.

    A tobbseg altal hasznalt laptopokat meg nem is nagyon lehet hazilag javitgatni. Az asztali PC most mar kvazi egy niche piac otthoni felhasznalast figyelembe veve, a gamerek es bizonyos munkakorokben dolgozok vasaroljak. Mindenki masnak eleg egy laptop.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák