Új hozzászólás Aktív témák

  • Paarthurnax

    senior tag

    válasz szasanyi #9251 üzenetére

    Szasanyi igazad van a te szemszögedből nézve ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, de ez is egy iparág és mindenki pénzt akar csinálni belőle. Szórakoztató ipar, nem kötelező szerencsére és csak az csinálja akinek telik rá, mert a szolgáltatók minél több pénzt akarnak keresni. Magyarország nem célpiaca egyelőre ennek az iparágnak és nagyon nagy luxus kiadni 16 ezer Forintot egy játékra annak aki az átlag keresetből él. Persze ennek ellenére a jó marketing miatt az átlagfizetésből élő magyar is ugyan olyan élvezeti cikkeket szeretne használni, mint a gazdagabb államokban élők. Új kocsi, HD TV, Playstation, stb., de képtelen még hitelből is ugyan ezeket megvásárolni úgyhogy inkább panaszkodik, hogy túl drága, pedig nem az. Szerencsére én kihajóztam egy másik világba, ahol nem jelent problémát, mert kb 4-5 órát kell dolgozni ahhoz, hogy megvegyek egy PS3 játékot és ez egy átlag fizu. Ez a célpiac, a gyártók ennek megfelelően lövik be az árakat és nem érdekli őket, hogy a piac alsó szegmensében lévő vásárlók nem tudják ezeket megengedni. Az előttem szólónak meg abban van igaza, hogy miért kell ilyen luxus cikkek miatt panaszkodni, amikor nem is olyan messze Magyarországtól az emberek éhesek és örülnek ha van hol lakniuk. Minden relatív.
    Egyébként nem tudom otthon van e ilyen, de pl. itt a Killzone 2 árát levitték felére, kb. hétezer Forintra, mert régebbi. Így aztán már egyáltalán nem drága. Használt játékokat be lehet cserélni újakra, volt hogy beadtam négy régit és kaptam egy újat, vagy olyan is volt, hogy vettem egy használt PS3 játékot potom áron. Lehet ilyen kellene otthon is, hogy használtan eladni játékokat.

    Diablo 3 - BoGyesz#1484

Új hozzászólás Aktív témák