Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    Töltőtollat használtál már? Mert nagyon más mint a golyós, külön technikája van a vele való írásnak, amire nem mindenki érez rá, különben foltos, maszatos lesz és az olvashatósága is rosszabb mint a golyósnak. Viszont tény, hogy nagyon szépek vannak, és maga a hegy is külön dekoratív elem, árban pedig határ a csillagos ég :D

    Vegyél egy alap Parkert (Jotter/Urban/Vector és ezek Royal/premium/Special stb. verziói) vagy Watermant (Graduate, Embleme, Hemisphere, Expert) a lényeg, hogy a betét hegye 0,5mm-es legyen (vékonyabb/elegánsabb, de van akinek a 0,4/0,35/0,3mm-esek jönnek be). Ezen a szinten szerintem a betét a lényeg, a fém tollak tartóssága kb. hasonlóan jó a fogást pedig - hogy mennyire esik kézre - ki kell próbálni.
    Vagy persze el lehet menni, ezen cégeknél is a picit drágább vonal felé (P:Sonnet, Ingenuity, Duofold, W: Perspective, Carene, Elegance, Exception), vagy ott a német Waldmann (basszus most nézem, itthon már nem forgalmazzák, de osztrákoknál még igen) az amcsi Sheaffer (úgy nézem a picit jobb tollait neki se forgalmazzák már itthon) esetleg valami egzotikusabb gyártó (pl. Conway Stewart, Cleo Skribent, vagy a japánok Sailor, Pilot), vagy persze a rongyrázós klasszikus Mont Blanc (Jules Verne limited edition kit, vagy csóróknak egy snassz kishercegcsillagos) ami a tollak Gere Koparja:DDD de van rengeteg amiről a tollb*zik tudnának órákig regélni, én csak annó ránéztem a témára, mert hasonlóan egy jobb tollat akartam, aztán rájöttem, hogy balkezesként (is) rettenet a kézírásom, így egy sima Pax/Lamy/Zebra is bőven jó arra a vizuális környezetszennyezésre:DDD

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák