Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Freddy76 #78177 üzenetére

    Így van! Normafa a normafáké!
    Eszedbe ne jusson meglátogatni, szabadidő-migráns!

    Ugyan a járvány kezdete óta nem voltam, de sok ismerősömtől hallottam, hogy már az elején (amíg még szigorúbb volt a kijárási korlátozás) is már kiborítóan sokan voltak. "Bezártak a plázák, kitódultak az emberek a városi parkokba". Én inkább hanyagolnám a helyetekben. Sok szép, kevésbé látogatott hely van nem messze a várostól. Inkább a budai oldalt ismerem:
    Budaörs Kápolna-hegyen, Kopárokon többen szoktak lenni, de a Csíki-hegyeken, főleg a Budakeszi felé néző oldali ösvényeken ritkán vannak emberek, azon végig a Huszonnégyökrösig kellemes séta fenyvesen át a hegyoldalban;
    Érdi magaspartot kevesen ismerik: 40~50 m-es löszfal a Duna partján, mellette pincesor;
    Bia környéki kirándulóhelyeken is többen vannak mostanában, de még messze nem olyan sokan, mint Normafán: Nyakaskő, Országház-kőfejtő, a volt rakétabázisok; ott a szomszédban Sóskút is, a Kálvária-heggyel és alatta kőfejtővel;
    Etyek is kellemes - az Alcsútdobozra vezető utat nemrég újították fel (at long fucking last), Alcsút előtt az út egy platánsoron vezet (na az a rész meg pont nincs felújítva);
    Páty, Budajenő is szép kis falvak;
    Telki mellett a Csergezán-kilátót most nem ajánlom, múlt héten száz méteren keresztül álltak a kocsik az út mellett, a rendőrök is igazoltatták a sok embert;
    Zsámbék, romtemplom mellett van egy kis hegy felette szép rálátással a falura
    Tök, ahogy Attila is írta, ott van egy kis templomrom is, bár tényleg kicsi
    Perbál, Tinnye is kellemes - bár Tinnyén most nincs homokszobor :( - Tinnye felől Piliscsaba felé ott az Üvegtigris, Pilisjászfalu felé viszont a hetekben verték szét a 102-est, pedig jó kis út volt; ja és Perbáltól K-re, Tinnyétől DK-re szép kis hegyek (dombok);
    Szomor hegyéről szép a kilátás; ott van mellette Gyermely is, kellemes út (inkább vezetős);
    Máriahalom határában Ny-ra van egy ÉNy-DK-i hegyhát szép kilátással;
    Epöl felé nem túl jó az útminőség, de Epöl-szikla egy jó kis séta, szép kilátással;
    Bajna - Héreg, jó minőségű kanyargós út, tovább Tarjánnál lefordulni Vértestolna/Tardos, Tata irányába hangulatos út vezet az erdőn át az Arborétum mellett (Agostyáni út) - ha meg Tata, akkor Öreg-tó, Vár, Műrom;
    Tatabányán Turul, Szelim-barlang, Raizinger-kilátó;
    Északi irányba és Pilis körül (Egom, Dobogókő, Visegrád, Pilisborosjenő, stb) gondolom sokan lesznek - Csobánkán talán kevesebben, kellemes hely, a körbevevő hegyeken sok kis ösvény van; Csobánkától nem messze indul a Holdvilág-árok, tovább az úton Pilisszentkereszt előtt pedig a Dera-szurdok;
    Vagy Pilisszántó felől hegyre fel, vagy ha lusták vagytok Kétbükkfa felől többnyire vízszintes úton Pilis-tető / Boldog Özséb kilátó;
    Visegrád mellett van az Apát-kúti völgy és Ördögmalom-vízesés
    Szentendre mellett Anna-völgyi vízesés, Dömörkapu, Lajos-forrás (és mellette Lom-hegy, volt rakétabázis/laktanya); kicsit D-ebbre Kő-hegy, Petőfi-kilátó;

    Na és ez még csak a budai oldal, Bp közele volt, és csak azok a helyek, ahol már jártam (többször is), tudom is, hol vannak (sok helyre csak ismerősök vittek és nem tudom, pontosan hol vannak) és eszembe is jutottak :DDD Válogassatok kedvetekre :)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák