Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz radi8tor #16612 üzenetére

    Persze én se mondom.. de plusz biztonságot ad... mondjuk szerintem is alapból elég biztonságos az egész bankkártya és a PayPal is... én se tudok sok visszaélésről... mondjuk azért meg is van az a biztonság, ami miatt nem is nagyon lehet... ugyebár a kártyákat is 2-3évente automatikusan cserélik.. más lesz a kártyaszám - CVC kód... de pl. az említett (nagyon paranoid példa)... benzinkutas-pincér-pénztáros... készít másolatot a kártyáról... akár csak egy egyszerű mozdulattal... 2x húzza le 2 különböző terminálon... lehajol a kártyáddal egy pillanatra, (míg letudja fotózni, stb.) ezek nagyon paranoid példák... de nem ok nélküliek... előfordulnak hébe-hóba... utána a banki adatokkal összevissza vásárol olcsóbb dolgokat (ami lehet fel sem tűnik a tulajnak... mondjuk nekem -1E Ft is feltűnne)... meg a bankoknak is van SMS értesítés... mihamarabb letiltáshoz, stb. Szóval elég biztonságos az egész bankkártya / PayPal... a Webkártya csak plusz biztonság kisebb macerával (hogy előtte átkell utalni rá a főszámláról az alszámlára... Ďe ~5éve csinláltam PayPal-t, így kezdtem... inkább legyen kicsit nehezebb használni, de biztonságosabb legyen!)

    De egyetértek, hogy amúgy nem szükséges a Webkártya... van akinek plusz macera az egész... utalgatás - plusz kártyadíj, ha több számlád van... (mondjuk nekem OTP-nél ha jól tudom a Webkártya ingyenes... csak a "főkártya fizetős") - nekem megéri!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák