Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Sziasztok!
    Otthoni hálózat internetes elérése a feladat...
    No-IP webcím beállítva, router csatlakozik hozzá, a domain címet beírva a router jelentkezik be.
    Adtam egy portot, amit a virtuális szerverben (ez a port forward ezen) átirányít a router elvileg... Viszont a router LAN itt az opnsense-nek a WAN, itt a tűzfalon is port forward-ban és rules-ban is beállítottam, hogy figyelje WAN-tól ezt a portot és irányítsa át egy VM-be...
    Logolást bekapcsoltam, semmi. Mintha nem érkezne semmi.
    Szabályokat első helyre raktam.
    Tűzfal szabály:
    interface: WAN, direction: in, TCP, forrás: any (ha működne, akkor majd itt szűkítem kicsit), forrás port range: 5555 (routerben ez az átirányított port), cél: any, cél port: http
    Az allow option az itt mit takar, kell nekem?
    "This allows packets with IP options to pass. Otherwise they are blocked by default. This is usually only seen with multicast traffic."
    Port forward szabály:
    Az eleje ugyan az, már itt is a cél és cél portra is any-t adtam meg, hátha... itt a NAT reflection-t nem tudom, h ki-be kapcsoljam-e.
    Mi lehet a baj és hogy tudnám tesztelni, h a router egyáltalán forwardol-e? :U

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák