Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli Durden

    csendes tag

    Sziasztok!

    Remélem tudtok nekem segíteni mert már belefáradtam a próbálkozásokba.

    Amit szeretnék: A Technicolor TC7200.20-as Wifis modemem hatósugarát kibővíteni.
    Ehhez van egy TP Link TL-WR841N típusú routerem ami csatlakozna a modemhez és továbbítani a Wifi jelét, hogy a routerre is tudjon egy olyan eszköz wifin keresztül ami már nem éri el a modemet.
    Ahogy eddig próbálkoztam:
    A modemen átállítottam a csatornát auto-ról 6-ra. Ip cím: 192.168.0.1 DHCP tartomány: 192.168.0.10-254
    Aztán beléptem a TP linkbe. Ip címnek már mindent beállítottam. 192.168.0.2, 192.168.1.1 mindent. SSID-nak megadtam a modemét. A csatornát is is átállítottam 6-ra. A Bandwidth pedig 20Mhz-re mint a modemnél.
    A WDS-t bepipálva csatlakoztam a modemhez, megadtam ugyanazt a jelszót. A DHCP-t kikapcsoltam.
    És nem működik, nem tudnak az eszközök a router wifijére csatlakozni.

    A routert, hogyan kell beállítani? Úgy, hogy közben a WAN-ba be legyen dugva a modem? Szerintem nem, hiszen a későbbiekben sem kábelen kapja a netet.

    Kérlek segítsetek és mondjátok meg mi a probléma, vagy hol ronthattam el.

    Lehet olyan, hogy a modem nem WDS kompatibilis. Habár a WDS-sel tudok csatlakozni a routerrel hozzá.

    Ha mégsem tudom ezt megoldani akkor mi az amit tudtok javasolni WIFI jel bővítésre? Egy repetaterrel oldjam inkább meg? Úgy, hogy Modem -> router -> repeater? A fentiekből kiindulva gondolom a modem -> repeater sem fog működni

    A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák