Új hozzászólás Aktív témák

  • mobilizmo

    addikt

    Sziasztok.

    Lányom szobája nagyjából a legnagyobb távolságra és a legtöbb falra van a router-től (egy RT-N16) ami a házban lehetséges. A notija egész normálisan kapcsolódik (35-40 Mbs között szokott lenni a sebesség), ugyanez igaz a mobiljára is. Van egy tabletje is (Nexus 7 2012) na ez nagyon nyökög, alig-alig kapcsolódik fel, de inkább nem. Tudom, hogy egy repeater lenne a legmegnyugtatóbb megoldás és már nézegettem is RT-N12 D1-et. De előbb azért kipróbálnék más lehetőséget is. A weben keresgélve több olyan -nem kamunak tűnő- programot is találtam, ami azt ígéri, hogy a notival egy kis helyi hotspotot kialakítva megoldhatom a problémát. Többet is kipróbáltam és egyik sem működött. Ezek után felmerült bennem, hogy ebben a kiépítésben lehetséges-e ez egyáltalán. Az tiszta, hogy ha kábelen csatlakozna a hálózatra akkor simán lehetne belőle hotspot a wifi antennájával. De mi van akkor ha a wifivel kapcsolódik a hálózatra, akkor ugyanazzal az antennával még létrehozható egy hotspot is? A kipróbált programok között volt olyan ami a leírásában kimondottan ígérte ezt, de ahogy már említettem nem működött (ez sem). Szóval szerintetek mi a helyzet, illetve tud-e valaki erre a problémára nem repeater-es megoldást (nég annyit, hogy a routeren Tomato FW van amiben van lehetőség a teljesítmény növelésére, ezt megtettem, de ez sem segített).

    Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat.

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Új hozzászólás Aktív témák