Új hozzászólás Aktív témák

  • fusajiro

    csendes tag

    Üdv Mindeki!

    Valaki tudna segíteni? a következő lenne a problémám:

    Adott egy asztali gép, win xp service pack 3-al, egy koax kábelen érkező felhasználó nevet és jelszót igénylő szélessávú internet, ami az asus p5b integrált hálókártyáján csatlakozik a gépre egy mezei modemen keresztül. Nem régiben sikerült beszereznem egy toshiba satellite laptopot. Átmeneti megoldásként úgy szeretném használni a netet, hogy az asztali gépet és a laptopot összekötöm egy lan kábellel, és az asztali gépen leosztom a netet a laptopra. na most a probléma az, hogy ezt kivitelezzem beszereztem egy Genius Via (vt6105 L) tipusú hálózati kártyát. Tehát a tervem az volt, hogy integráltan bemegy a net, a via kártyán pedig tovább viszem a laptopra. a probléma az, hogy ha integrált kárytán keresztül kötöm össze a gépet és a laptopot akkor sikerül helyi hálózatot létesíteni, a via kártya pedig fogadja a netet, viszont fordítva már nem. Integráltba beküldöm a netet, viszont a Via kártya hasnzálatával kötöm rá a laptopot a gépre, akkor azt írja ki, hogy "nincs hálózati kábel bedugva". Azért probléma nekem a működő megoldás, mert szeretnék ismerősöknél is esetleg hálózatban, net elérhetőséggel hülyéskedni (játék, miegyemás), és a Via kártyát csak kikapom a géből és tudom is vinni. Viszont elképzelhető, hogy másnál is fenn állhat ez a hibalehetőség, ha itt nálam is jelentkezik. Mindenféle variációt kipróbáltam, modem, kártyák, kábelek és laptop háló kártyája működik. Sajna egyelőre nem tudom megengedni magamban, hogy vegyek egy routert, viszont szeretnék használni a laptopomat, másik probléma pedig, hogy egy kisvárosban lakom, ahol a wifi egyáltalán nem egy elterjedt dolog (főleg nem a háztartásokban). Ha estleg tudok olcsó alternatívákat azokat is várom (mobil internet és hasonló ötlek szintén kizárva több okból is). Ja egyébként Windows 7 van a laptopon frissen telepítve. Köszönöm előre is a segítséget.
    Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült, de a lehető legtöbb infót akartam leírni egy postba.

Új hozzászólás Aktív témák