Új hozzászólás Aktív témák

  • kw3v865

    senior tag

    Sziasztok!

    Ismét olajcsere előtt állok, ezúttal egy 2005-ös 1,4 benzines Toyota Corolláról van szó. Eddig Mobil1 ESP 5W30-at használtam hosszú évek óta, teljesen elégedett is voltam vele. Azonban most azt olvastam itt a topikban, hogy változtattak az összetételén, rosszabb adalékolás, nincs benne molibdén (bár nem tudom ennek mi a jelentősége) stb. Vajon érdemes lenne váltani vagy úgysincs érdemi különbség köztük a gyakorlatban? Mindig odafigyelek, hogy jó minőségű folyadékokat és alkatrészeket tegyek az autómba, de nyilván nem akarok 20 ezer Ft-ot kiadni 4 liter olajért, kb. 18 ezer fölé nem mennék. Fontos továbbá, hogy csak megbízható forrásból vásárolok, noname webshopokat inkább kerülöm. Mit javasoltok? Nyilván rengeteg lehetőség van, de alapvetően maradnék a márkánál. Az ESP 0W30 is jónak tűnik, bár árban határeset. Viszont nem ez, hanem 5W30 az előírás ehhez a motorhoz. Másrészt azt olvastam, hogy hidegoldali viszkozátsban lefelé el lehet térni a gyári előírástól. A HTHS viszkozitása is 3,5. Tehát elvileg jó a motorkopás elleni védelme. Ezen a téren nem akarok alacsonyabb számút választani.

Új hozzászólás Aktív témák