Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • polyszi2013

    csendes tag

    Sziasztok, tök jó végre egy ilyen topikot olvasni és látni, higy vannak olyanok, akik már kezdik bele ásni magukat IoT mélységeibe. :) Jelenleg én azon dolgozom, hogy a lakásomban lévő "okos" dolgaimat, hanggal tudjam vezérelni a telefonomon keresztül. Ez már egészen jól is működik(google now-t használok), de van egy problémám már a kezdetek óta, amire most talán tudtok nekem megoldással szolgálni. :)
    Tehát nekem 433MHz-en működő érintős lámpakapcsolóim vannak és egy panelban van az otthonom a 9-ik emeletem. Na most olyan 2-3 hete az egyik szomszédom vásárolt valamit, ami hasonló tartományban működik, mint a lámpa kapcsolóim és időről-időre felkapcsolja a lámpát a folyosón és a nappaliban... Csak föl és le nem.. Ez baromi idegesítő, mert ha nem vagyok otthon, akkor égne folyamatosan a villany...
    Ez miatt vásároltam egy sonoff pow-ot amivel folyamatosan tudom monitorozni a fogyasztást(az összes lámpám és a hálószoba van rákötve - itt most ne menjünk bele a villamos méretezésekbe, sosem terhelem túl úgy vannak felosztva az áram körök - amivel tudok áramtalanítani és akkor lekapcsolva marad a lámpa. Persze, ha megint felkapcsolja megint ég... Rettentően zavaró... Ezért a hangvezérlés is, hogy le tudjam kapcsolni, ne kelljen a telefont vagy a kapcsoló távirányítóját keresgélni...
    Esetleg van arra valami ötletetek, hogy hogyan tudnék a telefonomra valami értesítést küldeni, hogyha egy bizonyos fogyasztási értéket átlépnek az eszközök jelezzen és letudjam kapcsolni a lámpát? Mert jelenleg ha eszemben van akkor csekkolom, hogy mi a helyzet otthon, de sokszor elfelejtem..

    Okos otthonhoz: Nekem van egy Broadlink RM Pro-m(Ez vezérel minden IR és RF/315-433MHz eszközt) egy Sonoff POW-m és 4 db érintős RF-es lámpakalcsolóm. A közös vezérlést otthon hanggal a Tasker app-al a telefonomon keresztül oldom meg.
    Tervezem a további bővítést: RsPi + pár darab Esp8266-ra, mert OpenHAB2-öt szeretnék használni, mivel baromi jó a kezelő felülete és nagyon tetszenek a benne rejlő lehetőségek. Nem lesz egyszerű, de remélem megfogom tudni oldani.
    Ui.: panel lévén nekem minden rádiós és az is lesz a lakásban.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz drogery #205 üzenetére

    Köszi szépen. Akkor mindenképpen ebben az irányban fogok elindulni és amint lesz kicsit több időm el fogok játszani a dologgal. Amíg nem jön meg a rsPi, addig szerintem felteszem az elfekvőben lévő Nexus 7-emre az OpenHAB-ot és eljátszogatok vele. :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz drogery #208 üzenetére

    Nem csak a kliens, hiszen nem Androidon szeretném futtatni, hanem Ubuntun. (Ubuntu touch, de ha azon sem futna, akkor felteszem a tabra a 13.04-es asztali ubuntut azon mennie kell)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz drogery #210 üzenetére

    Tud, ha lesz időm, akkor szerintem még ma felteszem és eljátszok vele.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Yoshida #212 üzenetére

    Ha megjönnek (Esp8266, Pi, Arduino), akkor természetesen a pi-n lesz minden a nexus 7 csak egy falra szerelt "okos" kijelző lesz, ami fogadja majd a hang parancsokat és futtatja majd az openHAB klienst.

    Több hónapja pihent a nexus a szekrényben és tegnap szerettem volna beüzemelni és folyamatos boot ciklusba került.. Mondom okés akkor rádugom a gépre, ADB és kész, erre a gépemen sem bootol az ubuntu... csak a windows megy.. Oké próbáltam megoldani, de mivel ennyi időm nem volt elengedtem a dolgot, viszont feltettem a windowsra a oHAB-ot.
    Elég hamar problémába ütköztem, mert egyszerűen nem látja az RM-bridge-el megosztott Broadlinkemet... És meg mondom őszintén, nem igazán találtam semmilyen olyan leírást, ahol érhetően le lenne írva, hogy akár egy mqtt vagy bármit, hogyan állítsak be... Persze vannak megadva scriptek, de csak egy egy sor, viszont sehol sem találtam a paper UI-n olyan részt, ahova ezeket betudnám illeszteni és számomra szükséges sorokkal kiegészíteni... Konkrétan semmit sem tudok megadni, mert elvileg neki kellene megtalálnia, szinte mindent... De úgy soha nem fogja megtalálni, ha nem tudom megadni az IP-ét amin keresztül tudok parancsokat küldeni, hogy vezérelni tudjam a lámpát, tv-t stb..

    Valakinek ötlet, hogy hogyan kellene? HTTP-s add-on telepítettem, de konkrétan semmit sem tudok vele kezdeni, mert mikor létre szeretnék hozni egy Thing-et akkor semmi nem történik csak egy fehér képernyő... Item-t tudok hozzá adni, de dekralálni nem.. Megtudom adni a nevét hogy milyen kategóriába tartozik és ennyi...
    Azt hiszem sokkal bonyolultabb lesz, mint azt előre gondoltam :U

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #214 üzenetére

    Megmondom őszintén, hogy maga a sima kezelőfelülete nem tetszett a Domoticznak, de valószínűleg abba az irányba fogok mégis elindulni. Maga a folyamat valahogyan sokkal átláthatóbb mi miért és miből következik, mint az openHAB-nál. Nagyon bízom benne, hogy a Broadlinkes cuccokkal össze tudom kötni és nem kell újra magamnak feltalálni a spanyol viaszt.. Megmondom őszintén, egy open kész rendszernek jobban örülnék, mert sok-sok időt megspórolhatnék vele. Persze az alkotás öröme nagyon jó, de ha nem muszáj, akkor csak felületesen, a számomra megfelelő mélységekben szeretnék elmerülni a témában. :)
    Igazán jó megfogalmazás a hobbi szó erre és én is így látom, de csak addig a szintig még mielőtt átfordul szívásba az egész.. :)

    fecus: Sajnos a magyart még egyenlőre el kell felejteni, mert nem támogatott. Angolul már egészen elfogatható, de közel sem tökéletes.. 10 alkalomból olyan 6-7-szer érti meg amit mondasz neki. De azért az eléggé vicces és félelmetes, hogy 3 szobán át, ha a fürdőben azt mondom emberi hangon OK google, akkor hallom a visszajelzést, hogy felébredt és figyel, de bármit is mondok és bárhogyan is(kiabálva, normális hangon) na azt már persze nem érti és mondja ismételjem meg.. Ami még hozzá tartozik, ha szól a tévé vagy bármilyen más zaj is van, akkor bizony a beszéd felismerés hatványozottan romlik... Viszont, csak az én hangomra reagál, a párom vagy bárki más, bármit is mond, arra nem is történik semmi, tehát a hangfelismerés már remekül működik. A google asszisztenst várom, hogy jöjjön a telefonra, mert az már nagyon sokat fejlődött a Google Now-hoz képest. Teszteket olvasgatva, ott már 8-9/10 az arány. :)

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz vargalex #217 üzenetére

    Arduino IDE miatt. Azt olvastam én is, hogy az arduino legyen a brige a két eszköz között, mert úgy egyszerűbb a kommunikáció. Bár elvileg ugye az mqtt-t a pi-nek is fogadnia kellene ugyanúgy, de mégis én is mindenhol együtt látom a kettőt. Sőt van aki minden szenzor mellé tesz egy uno-t, de azt már én is túlzásnak tartom.
    Viszont lenne hozzád egy kérdésem: Olvasgattam az openwrt-s topicot is és több helyen is olvastam, hogy érdemes már home automatic-nál már használni. Miért? Mi az plusz amit adni tud? Mert amennyiben valamiben segítséget tud nyújtani a kommunikációban az eszközök között, akkor lehet előveszem a régi TP-linkes routerem és azon, akkor csak az okos otthon kütyük fognak lógni és semmi más. Router témában és openWrt-ben nem vagyok otthon. Köszi :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #222 üzenetére

    Igazad van abban, hogy lehet a google-höz magyarul beszélni és egészen jól megérti, de akkor pontosítok. Ha valaki a telefonján keresztül szeretné használni a lakásban a hangvezérlést, akkor ehhez mindenképpen az angol nyelvet kell használnia. Csakis angol nyelven hajlandó a telefon az OK Google felébredni, plusz maga az alkamáz, amely továbbítja közvetlen az otthoni eszközökre a végre hajtani kívánt parancsot szintén angolul ért csak. Nem mondom, hogy egy IFTTT-vel nem lenne megoldható a dolog és elviekben tudsz megadni saját kifejezéseket és mondatokat is, de szerintem sokkal bonyolultabb azon keresztül megoldani a hangvezérlést, mint mondjuk a Tasker alkalmazással és a hozzátartozó pluginnel. :)
    Igazad van, valóban nem olyan rossz ez a kezelő felület sem, de nekem az openHAB barátibb. ;) De ma mindenképpen csekkolni fogom és megnézem, hogy a Broadlinkes cuccokat tudom-e párosítani hozzá. Ha sikerül, akkor jövök a tapasztalatokkal. :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #228 üzenetére

    Én is ezt a párost használom, de azt nem értem, hogy hogyan tudod felébreszteni a telefonod, ha nem az OK Google-t használod. Mert értem, hogy letudod cserélni magát a szót, de alvó állapotból(ha kijelző off) nem ébred fel a telefon. (Már mindent próbáltam /nekem Samsung S7 edgem van/ magyarul még csak az OK Google sem működik / a telefonom nyelvét is meg kellett változtatnom angolra/, plusz az AutoVoice Natural Language is hasonlóan csak az angol nyelvet támogatja. Magyar szavakra vicces találatok születnek)

    Lassan nem is hisszük már el :) nem mellesleg, lehet, hogy miután kipróbáltam én is, Domoticz párti leszek.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #230 üzenetére

    Tegnap feltettem windows alá a Domoticz-t, túl sok időm éppen nem volt rá, de ahogyan láttam, itt sem lesz egyszerű a Broadlinkes cuccaimat implementálni... Nem gondoltam, hogy ennyire szívás. :U
    De azt hiszem mindenképpen benevezek egy rasberry-re mert ahhoz vannak értelmes leírások, amiből megértem, hogy mi hogyan működik... Mert windows-os helpeknél, amit találtam mindenhol az van oh ha már ez és az meg van baromi egyszerű... Bedobnak 2 sor kódrészletet és annyi... Tök jó, de hogy hol kezdje el az ember és mit állítson be azt már sehol nem írják le részletesen.. Arról millió videó és tutorial van, hogyan telepítsd föl a servert egy PC-re, de hát nem az a kihívás, hanem az első pár lépés lenne fontos, hogy megértse az ember a működését..
    Egyébként, ahogyan néztem direkt olyan kütyüket választottál, ami már alapból be van építve a domo-ban és nem 3rd party cuccok, amivel sokat kell játszani. (Neked van igazad) :)
    Tasker appal mindent meg tudok oldani úgy ahogyan szeretném, csak jó lenne egy frankó kezelő felület egy tabbal a falra, a kamerának meg mindennek, de azt nem gondoltam volna, hogy pont ez a része fog majd ennyire ki rajtam. :U

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #232 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled. Ami egyébként még probléma, hogy az ember meg is tanulná azokat az alapokat, amikre szüksége van, de csak olyan általános leírások vannak, ahol mindenre kitérnek és pár sarkosított példát mutatnak. Értem én, hogy jó ha az embernek mindenre van rálátása, de abból (most magamból kiindulva), hogy pistikénak van 7 almája sanyikának meg nyolc, amit ebbe a tömbbe elmentünk majd deklaráljuk és amonnan kiolvassuk, amit így és még amúgy meg lehet oldani én nem értem meg... Ha van egy hozzám közelebb eső témában pl egy szenzor konfigurálás 0-tól a működésig, rajzokkal leírásokkal, akkor azt megértem és utána már másra is tudom alkalmazni. Persze értem én azokat is akik segítenek nekünk és tutorialokat csinálnak, hogy az alapokat tanuljuk meg, csak hát nekem azok az alapok pont nem segítenek, mert teljesen másképpen gondolkozom.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #235 üzenetére

    Sikerült domo-ban megoldanom és már tudom a lámpát és a TV-t is kapcsolni. :)
    Végül is annyira nem is volt bonyolult beállítani és működésre bírni az RM Pro-t. Azt persze hozzá kell tennem, hogy sehol sem találtam semmi épkézláb segítséget,de megoldottam. Szóval, ha valakinek esetleg szüksége lesz e-téren segítségre, akkor fogok tudni majd tanácsot adni.

    Hangvezérlésre: Ugye a google now-on keresztül működtetem az automatizálást, aminek a "parancsait" az api.ai-n keresztül futtatom és meglepődve tapasztaltam, hogy minél több parancsot és összetettebb feladatokat kérek, annál lassabban működik.. Lámpa le-föl és TV be-ki kapcsolás, nagyon gyorsan működött. Most kiegészítem egy egy TV hangosítással és halkítással, most már hosszú másod perceket kell várnom, míg valami történik. Be -ki kb. 3-4mp a TV hangosítás, halkítás 10-15mp be telik.
    Jó tanács, ha Taskert használsz, akkor érdemesebb több profilt létrehozni különböző funkciókra, mert úgy sokkal gyorsabb, mintha egy Profilban és Taskban oldaná meg az ember az irányítást. A hangerő parancsaim természetesen működnek az összes TV-n és média lejátszón itthon. Egy kis segítség és jó tanács: ha valakinek Sony TV-je van és hasonlóan szeretné megoldani, mint én, akkor kénytelen lesz pl.: volume more by/at Sony TV és a volume less by/at Sony TV-t használni, mert a google állandóan kijavítja az összes erre vonatkozó parancsot valami eget-verően másra és nem fog működni... Bármilyen más TV-t mond az ember mindegyikkel működik(pl.: volume up/louder stb..) szinte minden, de ha a Sony név következik akkor nem. Egy fél napom elment rá tegnap, mire megtaláltam, hogy mire működik 10-ből 9x. :U

    Egy szó, mint 100, jó kis játékok ezek. :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #243 üzenetére

    Igen, de végül is nem annyira vészes, mert lehet a profilokat is lehet csoportosítani, úgy már hiába van belőle sok, akkor is átlátható marad. :)
    Társra leltél a Domoticz ügyben, így már én is ezt ajánlom mindenkinek aki belevág. Kezdésnek és azokra a dolgokra amikre nekünk szükségünk van/lehet tökéletesen megállja a helyét.

    Yoshida: Ha ott tartasz majd jelezz és segítek. ;)

    Nekem is úton van már 2db wemos mini d1 egy dht11, egy dht22 és egy mq2-es gáz szenzor. Az egyik eszköz a kinti hőmérsékletet fogja mérni, a másik pedig a konyhait és mivel ott van gázkiállásunk a levegő minőségét is szeretném monitorozni. :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Pulsar #246 üzenetére

    Még nincsenek meg sem a board-ok sem a szenzorok, de mivel json-t tud a domoticz olvasni, ezért szerintem, ha ennek megfelelően programozod Arduino IDE-ben, akkor működnie kellene. A temp-humid-t is ki tudod olvastatni, nem hiszem sokkal problémásabb lenne egy mq-t konfigurálni benne, de ezt majd meglátjuk, ha megjönnek a megrendelt kütyük.

    vargalex: Milyen dobozban vannak az "egységeid"? Most épp dobozokat keresek hozzájuk, hogy diszkréten el tudjam őket pakolni, ne úgy nézzen ki, hogy a "tyúkbelek" meg a panelek látszódnak. Mondjuk mind el lesz dugva, mert nekem ezek a dolgok nem illenek bele a lakás képbe. /plusz a párom is kivágna velük az ablakon/ :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #254 üzenetére

    Nálad a pont. Most van egy kis időm még foglalkozni a domoticzal és még egy IP kamerát is baromi egyszerűen be lehet benne állítani.(Egy régi elfekvő androidos telefont használtam erre a célra)
    De sajnos is megint előjött, hogy nem mutatja online a képet, hanem hozzá kell rendelni egy virtuális kapcsolóhoz, hogy a dashboardon elérje az ember. Igaz így e koppintás csak és meg nyílik, de sajnos az, amit a képen látunk nem megoldható. :(

    Elővettem megint, hogy na most hátha meglelem a világosságot és legalább csak sikerül elindulnom bennem. De 2óra után feladtam.. Egy két dolgot megértettem, hogy magákban a mappákban kell önállóan az item-eket, binding-eket létrehozni, de hiába is teszem meg, nem látja.. Mindenhol ezer videóba benne, hogy milyen egyszerű és fasza az openhab, hát sajnos nem... De találtam egy youtube-os fiatal srácot, aki elvileg megoszt majd mindent, hogyan működik neki a saját okos otthona, na majd onnan hátha sikerül elindulni. Ha felkerülnek a videók, akkor majd megosztom itt veletek, hogy el tudjon mindenki indulni, esetleg abba az irányba is. Addig is csak is a Domoticz. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Pulsar #261 üzenetére

    Ez az openHAB egyik kezelőfelülete. Mivel ez eléggé felhasználó barát(számára), ezért szeretnék én is mindent ezzel vezérelni. Most úgy látom, hogy érkezett egy fórumtárs, aki aktívan használja. :)

    powerwade: Az openHAB-ot parancssorból kezeled vagy grafikus felületen? (Már mint látom, hogy a telefodon fel van telepítve az openHAB, de böngészőből a designUI is működik vagy az neked sem? Tovább olvastam még az openHAB-os témát és egy angol fórumon az egyik srác, azt írta a kérdésemre, hogy használjam parancssorból, mert úgy működni fog, mert néha vannak anomáliák és egy-egy binding nem jelenik meg grafikusan.. Persze vannak megoldások rá, de azt helyben kell kezelni../mivel tök hülye vagyok hozzá, így az sajnos nem fog menni/ Ami a másik most megmondom őszintén, én nem azért csinálok okos otthont, hogy terminálba kelljen bármit is pötyögnöm. hogy a kívánt parancs megvalósuljon... :U
    Ezt úgy értem, hogy mindig oda bepötyögni, ha valamit szeretnék..

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz powerwade #269 üzenetére

    Ebben valahol igazad van, hogy a kettő teljesen különálló dolog. Az automatizálást én telefon+Tasker alkalmazással oldom meg, de szeretnék otthonra is egy szervert, kezelőfelületet amivel a hőmérsékletet stb. tudom loggolni és "élóben" követni, amivel szintén tudom a lakást grafikus felületen vezérelni (pl. látom a bejárati kameraképét, a hőfokot egyes helységekben stb..) Na most ehhez keresem a megfelelő backend-et(lehet megtaláltam Domoticz formájában?) és frontend-et együttesen.
    De most rávilágítottál egy lehetőségre és lehet letesztelem, hogy az imperihome mennyire tud együttműködni a Domoticz-al.
    Első olvasmányra és keresési találatok alapján szinte mindenhol az openHAB-ot használják mindenre..(ezért is hajlok ebbe az irányba) Rengeteget olvastam róla mégsem értem a működését... Ahogyan írod, hogy az mqtt is egy buta egyszerű dolog, de őszintén megmondom első olvasásra ott sem értem. hogy hogyan vezessek bele item-eket... Ezzel nem csak én vagyok egyedül, már megvitattuk itt egy páran, hogy az indulást nem tudjuk, hogy hol kezdjük el. Pl.: a Domoticz-nál tök egyértelmű és egyszerűen megvalósítható sok minden.
    Parancssor alatt a terminalban való pötyögést értem. Az egyik fórumon az egyik lelkes fejlesztő srác mindent így működtet.../nekem a kattintok és kész a cél, nem pötyögés éjt nappallá téve/ :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz itanczos #2644 üzenetére

    Sziasztok srácok,

    Az összes külföldi fórumon és mindenhol, mindenki ezen pörög, hogy tök jól nézki, de nincs visszajelzés és így nem jó meg értelmetlen. És jelenleg nincs rá megoldás...
    Hát szerintem van és nyugodtan meg lehet venni ezeket(nekem is ilyen van :) ).
    Én RF-Toucht olcsó kínai kapcsolókat vettem, amiket egy RM Proval tudok kapcsolgatni.
    Vissza jelzésre pedig egy baromi egyszerű dolgot alkalmazok:
    A lámpabúra alá betettem egy ESP8266-ot, amit pingeltetek. Ha áram alatt van és működik, akkor pingel( status-ON), ha nincs áram alatt, nem pingen(Status-OFF).
    Ennyire egyszerű az egész és a két kütyü együtt kb 2000Huf volt.

    Az igaz, hogy én openhab2-ot futtatok egy RPi3-on, de nekem működik így minden úgy, ahogyan én szeretném.

    Szóval megoldható. :)

    Domoticz vagy HA-val kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni ( habár Domo-val kezdtem, de nekem egyáltalán nem jött be, így ehhez nem értek.)

    UI.: Nekem is hónapok kellett még erre a baromi egyszerű megoldásra rájöttem, de így utólag visszagondolva nem is értem, hogy nem jutott előbb az eszembe. :N

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Jamesch #2784 üzenetére

    [link]

    Viszont másfél évvel ezelőtt még olcsóbb volt, így már úgy nézem kb 3000Huf egy szoba kapcsolóval.

    Wemos d1 minit, használok erre a célra, mert azon van micro USB csatlakozó, amin keresztül megtudom táplálni. Még régebben vettem 1$-ért 5v-500mA-os töltő fejet, amit szét szedtem és bekötöttem a lámpához. Annyira kicsi együtt minden, hogy nekem simán elfért a lámpa mögött. :)

    (#2785) Petikeje:
    Broadlink binding az OpenHAB2-höz:
    [link]
    Egy lelkes srác csinálta és remekül működik. ;)
    Itt vannak items, things, rules, sitemaps megoldások, példák.
    De ha majd otthon leszek akkor megfogom tudni veletek is osztani, hogy nekem pontosan hogyan nézki.Az RPi3-am távoli elérésben nem tudom konfigurálni, így nem tudok kivenni pontos példákat.
    Annyi a lényeg, hogy kell egy string item, ami eléri a broadlink.map file-t(ebben vannak az IR jelek rögzítve/ezt neked kell magadnak beírni).
    Ide viszont adnék egy kis segítséget, mert sokan a legbonyolultabb módon nyerik ki ezeket az adatokat....
    Szóval, ha már minden távirányítód meg van a broadlink app-ban konfigurálva, akkor feltelepíted A boradlink RM Plugin-t (Originally US). Ebbe behívod a broadlinkban elmentett összes beállítást, majd telefonon keresztünk engedélyezed a http:// elérést. Innen pedig már http-n keresztül látod az összes eszközöd IR, RF kódját, amit egyszerű copy/paste-vel be tudsz a .map file-odba másolni. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #2799 üzenetére

    Ezzel egyetértek, hogy ideális esetben, ha meglévő a 0, akkor ezt vagy hasonlót vegyetek és használjatok.
    És az is igaz, hogy nem mondtam, hogy én panelban lakom, ahol ez nem opció, mert egy lámpakapcsolónál sincs 0 vezető.
    Tehát igen, akinek ott van, az fölöslegesen ne szívassa magát.

    Viszont egyáltalán nem nevezém a megoldásom gányolásnak...
    Ezt pedig általánosan szeretném megjegyezni:
    És buzdítani sem szeretnék senkit, hogy mindenfajta villanyszerelési ismeret nélkül, kezdjen el, ilyenekkel játszani, mert életveszélyes is lehet! Ha fém a lámpa és nem megfelelően vannak szigeltelve az alkatrészek az veszélyes! Leéghet a lakás egy rövid zártól vagy áramütést okozhat takarítás közben stb.! Tehát arra kérek mindenkit, hogy csak úgy a 220V-al ne játszon!

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz layerke #2803 üzenetére

    Ebben teljesen egyetértek veled, hogy millió megoldás létezik egy-egy problémára (vagy kivitelezés megvalósítására).
    Abszolút értem a problémád a wifivel kapcsolatosan, viszont szerintem nem ördögtől való és működtethető vele egy komplett rendszer és nem kell tőle félni. Ez természetesen egyéni preferencia része, szóval semmiképpen sem szeretnék én sem, senkit sem meggyőzni arról, miért így építse ki. Viszont ezzel kapcsolatosan, ha mégis így gondolkodik(hasonlóképpen, hasonló környezetben él esetleg), akkor tudok ebben segíteni, hogy neki ne kelljen, ha nem muszáj, "feleslegesen" feltalálnia bármit.
    Nem rég cseréltem Routert és semmi macerával sem járt és semmi galibát sem okozott a rendszeremben. Annyi a titok, hogy ugyanazt a nevet és jelszavat kell adni az új eszköznek is, mint ami a régi volt és automatikusan rácsatlakoznak az eszközök. Én DHCP szerint osztom az IP címeket, így mivel tudtam, minek mit adtam meg, könnyedén be tudtam állítani.
    Én panel specifikuson gondolkozom és amire itt van szükségem, azt valósítom meg. Ha családi házba költözök, akkor teljesen új rendszert fogok építeni, mert ott teljesen más igények vannak. Nyilván nyitásérzékelők, hőmérők sok sonoff, led vezérlés stb. átmozgatható lesz oda is, mert az ugye általános. Fűtés nem./Mellesleg ma jönnek meg a távhőhöz alkalmazható radiátor szelepeim, amikkel szobánként fogok tudni hőmérsékletet állítani-> bár tovább gondolva lehet alkalmazható lesz ez a megoldás részben családi háznál is./

    Abban is egyetértek veled, hogy valóban vannak olyan területek, ahol nem érdemes a kínai cuccokkal szívni, inkább érdemesebb kicsi pénzt mellé tenni és úgy megvalósítani.

    TV-vezérlést a nappaliban eth-n keresztül oldom meg én is, mert van rá lehetőségem, de a Hálószobában egy régebbi TV-m van, amin nincs eth-port, így ezt infrán vezérlem.
    A redőnyautomatizálást hogyan oldottad meg ilyen olcsón? Tervezem én is, viszont a redőny motor a 18e Huf-os árával, idáig visszatartott. /Plussz az is, hogya tápellátást is meg kellene oldanom, de ugye a vasbeton falak miatt még nincs ötletem, hogyan lehet kultúráltan megoldani. Nem rég újítottam fel a lakást.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Jamesch #2808 üzenetére

    Mert egyszerűen úgy működik, mint egy normál kapcsoló. Semmiféle ilyen gondom nincs, mert 5W-nál nagyobb a terhelés, ha ennél kisebb lenne, akkor kapsz hozzá egy kondit, amit be kell építeni.
    Nekem olyan problémám van csak vele /amit maga az érintő kapcsoló generál/, hogy a lakótömbünkben ingadozik a Hz és ez miatt úgy érzékeli néha, hogy felkapcsoltuk a lámpát..
    Először azt hittem, hogy elromlott vagy valamelyik szomszédnak van valamilyen eszköze, ami egy RF-en az összes lámpámat egyszerre felkapcsolja... Sok-sok fórumot végig böngészve, találtam rá, hogy nem csak egyedül vagyok ezzel és sokaknak van ilyen gondja az érintős kapcsolókkal. Szolgáltatói oldalon benne van az ingadozás a tűréshatárban, de a végfelhasználóknál jelentkezhet hiba. A lakótömbünkben nincsenek még teljesen felújítva mindenhol a vezetékek. Egy újépítésű társasházban már sokkal kisebb az esély egy ilyen jellegű hibára. Viszont a problémám egyáltalán nem állandó jellegű, mert van hogy hetekig nem történik ilyen. Mellesleg nekem, ezért volt fontos, hogy tudjam a státuszt, hogy ég-e a lámpa vagy sem. Igen van rá megoldás, megtaláltam egy oldalon, egy srác 7 hónapot szentelt erre, hogy megalkosson egy elektronikát, amivel ezt eltudja hárítani. Nekem ennyit nem ér már. :N

    Ha eljövünk otthonról, akkor OpenHAB-on bekapcsolom a biztonsági riasztást és ha nyílik az ajtó, vagy random kapcsolódik a lámpa vagy bármi történik azonnal kapom az értesítést és így tudok rá reagálni.
    Tudom ez valakinek egy nyűg lenne, de nekem nem az. :)

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Jamesch #2812 üzenetére

    Ezt teljesen te döntöd el. Attól függ, hogy mire "tanítod" meg a lámpakapcsolót.
    Nekem két külön jelen van a be- és kikapcsolás. Így jól elkülöníthető és a Broadlink-el is jobban kezelhető.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz sepsi0 #2820 üzenetére

    Sajnos nincs ráírva a dobozukra.
    Az eWelinkhez hozzá kell párosítanod a kapcsolókat, majd azután ha megnyitod és rámész a beállításokra, akkor ott kifogja neked írni, hogy melyik firm van éppen rajta és mire frissíthető, ha frissíthető. Arra figyelj, hogyha régebbi van rajta és elérhető újabb is, akkor nehogy véletlen a piros szövegre nyomj, mert azonnal befrissül.

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz sepsi0 #2829 üzenetére

    Megnéztem a SonOTA-t github-on is, és valóban nem támogatja az 1.6 fölötti frim-et.
    Mondjuk én tuti nem szórakoznék ezzel, inkább várj még egy kicsit, és flash-eld rendesen, szerintem azzal jobban jársz. :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz AcCEsS #2838 üzenetére

    Én sosem próbáltam még a SonOTA(csak most átolvastam), mert én is azt a módszert alkalmazon, amit te is.
    Mondjuk őszintén nekem még forrasztani sem jutott eszembe egyszer sem, csak simán tüskézek és annyi. :)

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #2839 üzenetére

    Itt még az is kérdés,hogy falon kívüli kábelcsatorna van vagy a kábelek a falban vannak? Mert ha a kábelek benne vannak a falban, akkor nem hinném van csatorna, még ha úgyis látszik. A panelek 95%-ban, ahol még nincsenek a lakásban az aluvezetékek kicserélve, bele vannak pucolva a falba direktbe, azt nem lehet újrahúzni sajnos.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Petikeje #2844 üzenetére

    Szia,

    Megpróbálom ma feltenni drive-ra és megosztom a linkjét. Nem tudom megígérni, hogy ma valóban felkerül, de legkésőbb vasárnapra biztosan. :)
    Addig is előjáróban:
    Én úgy csináltam, hogy létrehoztam minden kapcsolóhoz egy string elemet.

    Egy példa:

    Items:
    String NappaliLampa <light>

    ide nem írtam be a {channel = "broadlink:pro:xx-xx-xx-xx-xx-xx:command"} -ot hanem a paperUI-in rendeltem a broadlinkhez az általam definiált string elemet. Több kapcsoló, több String elem. Meg lehet oldani úgyis, hogy csak egy string elemet rendelsz hozzá a broadlinkhez és a kapcsolókat rule-okkal definiálod, viszont nekem így nem működtek szóval ezt a lehetőséget el is vettem.

    Sitemap:

    Switch item=NappaliLampa label="Nappali Lámpa" mappings=[Nappali_Lampa_ON="Be", Nappali_Lampa_OFF="Ki"]

    Ugye itt a mappings után az általad definált .maps-ban szereplő elemekre hivatkozol. Ez ugye teljesen tőled függ, hogy milyen nevetek adtál meg.

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Petikeje #2844 üzenetére

    OpenHAB(item,sitemap_file)

    Innen letölthetőek az item és sitemap file-ok. Nekem így néznek ki és működnek. A leírásom alapján sikerült működésre bírnod a Broadlink-et vagy még nem is próbáltad?

    Annyival egészültek ki a file-ok(mióta beszéltünk), hogy már benne van a fűtés szabályzásom is. Ez tesztjellegűen alkottam meg csak két szobára egyenlőre. De eddig elégedett vagyok vele, szóval 90%, hogy az egész lakásra alkalmazni fogom.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Petikeje #2909 üzenetére

    Igen, ezt úgy hívják, hogy radiátor termosztát. :) Panelbe, távhő mellé jó megoldás.
    Ezt vettem. Kell mellé egy Cube is, az adja a Gateway-t.
    MAX! Radiátor termosztát
    De, én inkább ezt ajánlanám, a későbbi könnyebb fejleszthetőség szempontjából:
    Radiátor termosztát Z-wave Igaz sokkal drágább, de sokkal több minden megoldható a z-wave termékekkel, mint a MAX!-el. És itt bánom is ezt a választásom, mert ugye nekem terv a motoros redőny... Sokkal könnyebb lett volna akkor azt úgy beilleszteni a rendszerbe, mint majd így lesz... Itt hibáztam, mert nem jártam eléggé körbe a témát. De ha neked az nincs tervben, akkor a MAX! egy jó választás lehet!

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #2918 üzenetére

    Persze ez így is van. Vannak hőmérőim több helyen is a lakásban, de arra a következtetésre jutottam, hogy nem fogom mindet beágyazni az openHAB-ba.
    Mert: Teszteltem, hogy mennyit mér egy hőmérő a szoba túlsó felén és mennyit a radiátor termosztát, és 0,1 - 0,3 fok a különbség csak közöttük. Nekem ennyi tűrés határ bőven belefér, de még, ha fél fokig is felment volna a különbség az sem érdekelne. Szóval nekem ez így tökéletesen megfelel. :)

    (#2917) Yoshida:
    Én kimondottan örülnék, ha AI-k előrébb törnének és jobban beágyazhatóak lennének(most itt kész rendszerekre gondolok), és jónak tartom ezt az irányt. Remélem több gyártó is beáll a sorba és jönnek jobbnál jobb rendszerek.

    [ Szerkesztve ]

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz itanczos #2920 üzenetére

    Amennyiben valakinek okés, ha külön gateway-en van a fűtés úgy semmi.
    Viszont mivel lakásban lakom, nekem nem lesz okés, hogy majd a redőnyöknek kell egy másik gateway, ami újabb lan-portot, tápot stb. igényel. A nappalimban kezd zavaró lenni, hogy már lassan nem tudom ezeket a cuccokat hova dugni, hogy ne látszódjanak. Van akinek ez nem probléma, engem zavar.
    8-as elosztó van a tv-m mögött, de már ez is kevés és bővítenem kell... Itt a router, a switch sok sok lan-kábel... Újra kell rendszereznem a dolgokat. Most ott tartok, hogy rendelek 2db ilyet és akkor az USB cuccoknak nem kell külön tápfej, hanem egyből tudom táplálni. Így ez is elég, a másikat pedig beteszem a hálóba. Nem mellesleg, így lesz egy D-s túlfesz védelmem is, mert az eddig nem volt.
    Nem tudom, milyen különbség lehet, ha mondjuk tűzforró a radiátor, úgy nem próbáltam még. Ilyenre precedens még sosem volt nálam, mert jól szigetelt a lakás és körbe vagyunk fűtve, szóval szélsőséges teszteket nem végeztem.

    (#2921) MaCS_70: Először én sem gondoltam, hogy csak ennyi lesz a különbség.

  • polyszi2013

    csendes tag

    válasz Petikeje #2935 üzenetére

    Valószínűleg valamilyen elírásod lesz a sitemapon. Jó lenne látni az item és sitemap file-od, hogy megtudjuk mi okozza ezt az "anomáliát". Lehet, hogy hiányzik " valahonnan és végig írja az általad megadott label-t és az aktív srtinget is.
    Nem kell megosztanod a teljes file-t, elég hacsak copy/paste-teled ide, hogy hogyan vannak definiálva.

    Először nekem sem állt össze, de már egyre jobban értem a működését és kezdek rájönni, hogy egyszerű is a maga módján. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák