Új hozzászólás Aktív témák

  • polyszi2013

    csendes tag

    Sziasztok, tök jó végre egy ilyen topikot olvasni és látni, higy vannak olyanok, akik már kezdik bele ásni magukat IoT mélységeibe. :) Jelenleg én azon dolgozom, hogy a lakásomban lévő "okos" dolgaimat, hanggal tudjam vezérelni a telefonomon keresztül. Ez már egészen jól is működik(google now-t használok), de van egy problémám már a kezdetek óta, amire most talán tudtok nekem megoldással szolgálni. :)
    Tehát nekem 433MHz-en működő érintős lámpakapcsolóim vannak és egy panelban van az otthonom a 9-ik emeletem. Na most olyan 2-3 hete az egyik szomszédom vásárolt valamit, ami hasonló tartományban működik, mint a lámpa kapcsolóim és időről-időre felkapcsolja a lámpát a folyosón és a nappaliban... Csak föl és le nem.. Ez baromi idegesítő, mert ha nem vagyok otthon, akkor égne folyamatosan a villany...
    Ez miatt vásároltam egy sonoff pow-ot amivel folyamatosan tudom monitorozni a fogyasztást(az összes lámpám és a hálószoba van rákötve - itt most ne menjünk bele a villamos méretezésekbe, sosem terhelem túl úgy vannak felosztva az áram körök - amivel tudok áramtalanítani és akkor lekapcsolva marad a lámpa. Persze, ha megint felkapcsolja megint ég... Rettentően zavaró... Ezért a hangvezérlés is, hogy le tudjam kapcsolni, ne kelljen a telefont vagy a kapcsoló távirányítóját keresgélni...
    Esetleg van arra valami ötletetek, hogy hogyan tudnék a telefonomra valami értesítést küldeni, hogyha egy bizonyos fogyasztási értéket átlépnek az eszközök jelezzen és letudjam kapcsolni a lámpát? Mert jelenleg ha eszemben van akkor csekkolom, hogy mi a helyzet otthon, de sokszor elfelejtem..

    Okos otthonhoz: Nekem van egy Broadlink RM Pro-m(Ez vezérel minden IR és RF/315-433MHz eszközt) egy Sonoff POW-m és 4 db érintős RF-es lámpakalcsolóm. A közös vezérlést otthon hanggal a Tasker app-al a telefonomon keresztül oldom meg.
    Tervezem a további bővítést: RsPi + pár darab Esp8266-ra, mert OpenHAB2-öt szeretnék használni, mivel baromi jó a kezelő felülete és nagyon tetszenek a benne rejlő lehetőségek. Nem lesz egyszerű, de remélem megfogom tudni oldani.
    Ui.: panel lévén nekem minden rádiós és az is lesz a lakásban.

Új hozzászólás Aktív témák