Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz ojb #49564 üzenetére

    Köszönöm nektek is! :R

    A tervezett G3MB-202PL SSR feltételezem DC5V-os lesz, ami tartalmazza a ~440 Ohm-os előtét ellenállást is a LED-jéhez, ezért mindenféle kiegészítő alkatrész felhasználása nélkül is közvetlenül vezérelhető az ESP GPIO-portjáról a kapcsolási rajz szerinti meghajtás alkalmazásával, mert a GPIO- terhelő árama kisebb lesz, mint 10mA
    ~
    Tehát amennyiben a #49561-ben bemásolt kapcsolást implementálom a sajátomba, akkor nem kell semmi egyéb, te is így érted ugye? (Eredetileg ugye csak az SSR relé volt pőrén betéve.) A LED értelemszerűen nem kell és szerintem a dióda is okafogyott, mert ha össze van rakva a panel, akkor már nincs lehetősége fordított polaritást kapnia, tehát marad a tranzisztor és a két ellenállás?

    A kevés alkatrész miatt én inkább hagyományos axiális ellenállásokat használnék a korszerű(bb) SMD-k helyett.
    ~
    Ennek egészen prózai oka volt: gyakorolni szerettem volna a forró levegős forrasztással is valamit, de persze jogos (:

    #49565 spst:
    K2 lábai közé ne tervezett vezetőket érdemes lenne elkerülni
    ~
    Igen, nagyon szellős még. Amit bemásoltam, egy automatikusan legenerált útvonal volt, amihez alig nyúltam, mert gondoltam a vezetősávok szélesség változtatása, úgyis boríthat mindent.

    Én nem látom, hogy hol csatlakoztatod a tápot a panelhez, mert nem szerepel a kapcsolási rajzon
    ~
    230V-ot kap U2-n a lap a MW tápegység csinálja az 5V-ot. A #49553-ben szerepelt a kapcsolás akkori állapota.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák