Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    GPO-ból gondoltam letiltom a Shutdown-t. Userek hiába lette megkérve, h. lehetőleg ne nyomják ki a gépeiket éjszakára, van aki megszokásból megteszi.

    A problémám az, h. nekem elég lenne hide-olni, tehát ctrl+alt+del felületről, nyugodtan kiakpcsolható lehetne, vagy task managerből.

    De, ha user right assignemnt-nél kizárom a domain usereket, és csak az adminnak hagyom meg a shutdown lehetőséget, akkor nem pw-ért prompt-ol, hanem eltünteti start menüből a komplett fület. Plusz login screen-en,nem enged se restartolni se leállÍtani.

    Admin template esetén, meg ráadásul a GPO is egyértelműen fogalmaz h. hide&prevent shutdown.

    2008r2 esetén emlkéeims zerint volt sima hide opció, itt 2012r2 w10 kliensek egyszerűen nem tudom az elképzelsének megfelelően megvalósÍtani.

    A sima restart alapból kéne, ezer egy szituáció van amikor szükség lehet rá. Igazság szerint a megszokásból való shutdown-t kéne mellőzni.

    Simán állitsam at GPO-ból a power off viselkedését sign out-ra? Ezzel meg az a bajom h. bármire be lehet konfigolni de egy "do nothing" meg nincs.

    Keresgéltem a neten és nem vagyok egyedül a problémával.

    Make things work

Új hozzászólás Aktív témák