Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Először csak egyszerűbben kevesebb infóval írom le a dolgot. Hátha egyszerű rutin dologról van szó.
    Adva egy ősrégi AMD barton magos gép, hozzá egy Asus alaplap és egy 9600as Ati Radeon
    Na most ebbe volt 2*256 Mb 400 MHz -es DDR RAM Dual Channelben. A gépet több éve nem is használtuk.
    NA most én vettem bele Ramot: Elvileg 2*1gigát. Kingston (használtat) A típus jó 400 Mhz belemegy az alaplapba.

    Beleraktam. Gép indul. Windows is betölt. A gondok ezután jönnek. A Ram maradt 512 MB.
    Ha windosba megnézem a rendszer leírást ott 512MB. Ha bemegyek a Biosba ott is 512 MB és ha betölt, akkor is.

    Átraktam mindkét Ramot másik Slotba semmi. Beraktam csak EGY Ram ot és így is 512 MB RAM. (az összes lehetőséget nem próbáltam végig)

    Tehát a problémám az, hogy nem hajlandó a gépem "felejteni" mindig mindenhol 512 Mb ot ír ki. Nem tudom rávenni, hogy pörgesse újra vagy nézze meg az alaplapjában mégis milyen Ram van.

    Ilyenkor mit lehet/ tudok tenni? Mert egyszerűen a Biosban kiírja, hogy 512 MB, de rámenni se tudok. A windos on meg semmi tesztprogramom sincs.
    Ja Dual Channel persze nincs. Olvastam első HSZ ben, hogy az automatikus. Ha van van ha nincs nincs.
    NA most nekem nem kell Dual Channel. ez egy régi szar gép. De a két giga Ramnak örülnék...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák