Új hozzászólás Aktív témák

  • salaxx

    tag

    Hi mindenki
    Óriási elkeseredésben már csak hozzátok tudok fordulni, újonnan összerakott konfigom eszméletelen instabil, már csak vmi hardverhibára tudok gyanakodni. Windowsban kikapcsolva a kritikus leállás esetén az újraindítást a következő kékhalálgyakoriságok uralkodnak.
    Windows önamgában áll és letölt: napi 1
    Netbögészés 1-2 óránként
    Játék 2-5 perc
    Prime95 3 perc
    A konfig:
    Gigabyte EP45T-UD3P Rev 1.0 F7 BIOS
    2x2 GB Corsair DDR3 (CM3x1G1600C9DHX)
    Intel Q9400 + Cooler Master 212
    Chieftech 550 W táp
    Sapphire Radeon VaporX 4850 1 GB
    3 Sata HDD
    1 Sata DVD
    1 IDE DVD
    Logitech MX310 USB (csak mert 1 oldalon olvastam a srác szerint ennek cseréje oldotta meg nála a fagyásokat ?!?!)
    3 oprendszert is próbáltam
    Win 7 7100/7201 x64: minden driver windows által adott kivéve alaplapi hang és Catalyst 9.5
    Vista x64 SP1: amire nem tudott a win drivert ahhoz az alaplapi cdről van plusz itt is catalyst és hang utólag legfrissebb
    A Vista és a 7 külön HDD-ken van
    Utilityket nem tettem fel (pl DES), csak egyedül az ET6 van installálva de az sincs elindítva
    BIOS beállítások minden auto alapbol csak a Ramot allitottam be a gyártó által ajánlottra
    333 MHz * 4.00; 9-9-9-24; 1.6V
    A RAM ezekkel a beállításokkal memtest86+ ban 10 passon át nem hibázott
    Próbálkoztam már rengeteg mindennel...a processzor alap beállításaihoz nem nyúltam, de próbáltam már ramokat más feszen (magasabbon, de ott néha jött memtest hiba), MCH Core-t próbáltam már az alap 1,1 helyett már 1,36-ig szinte mindenhol az sem segített.
    Melegedésre nem gyanakszok mert a 212 elég durva....a prime alatt is (abban a 3 percben) max 42 fokos volt...a fagyások idején a memória bordáit szabadkézzel taperolva semmi különös melegedés nem volt. Táphiba esetén nemtom...talán nem jönne kék halál, hanem egyből behalna az egész (de lehet hogy ez hülye tipp)
    Légyszíves már tényleg a végső elkeseredés határán kérek mindenkit akinek van vmi ötlete hogy mi lehetne a megoldás írjon vmit. Nekem nem kell most egyelőre brutál teljesítmény meg tuning...egyelőre inkább akár sebességkompromisszumok árán is inkább az érdekelne hogy stabilan használható legyen a gép.
    Ja megpróbáltam 1-1 modullal is Slot 1-ből.....az elsőnél a prime ment 27 percet...de ez csak lehet vmi hatalmas mák volt csak, egyszer a far cry 2 is ment még 2 modullal kb 12 percig. A másik modul egyedül a lpban ugyanúgy behalt 3 percnél a prime alatt.
    Köszi előre is a válaszokat és a segítséget

Új hozzászólás Aktív témák