Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #21868 üzenetére

    "sokszor a CPU-ra terhelnek VGA-ra írandó rutinokat"
    Ezt nem teljesen értem, amiket leírtam, azok mind CPU-dolgok... :F

    "...és egyik sem lassítja a másikat"
    Kicsit túl optimista világban élsz, sajnos ez nem egészen így működik. Csinálsz egy játékot, írsz hozzá egy motort (ami mikor készül, még azt se tudod, milyen hardverek lesznek, mire kijön a játék) majd mire nagyjából elkészült, és látszik is valami a kiadáskori hardverekből, elkezdenek tesztelni, optimalizálni rá. Ez viszont nem egy olyan folyamat, amely akkor sikeres, ha sikerült összelőni tökéletes egyensúlyba a VGA-t és CPU-t. Ekkor ugyanis kétfelé mehetnek a programozók: vagy keresnek gyorsabban futó algoritmust, ami nem mindig létezik, vagy keresnek valami gyorsított utasítást a CPU-ban általános helyett, vagy egészen egyszerűen elkezdik "visszabutítani" az algoritmust.... A probléma ott van, hogy az első verzió igencsak idő és erőforrásigényes, a második verzió lehetőségeiben erősen korlátolt, a harmadik verzió pedig olcsó, egyszerű és majdhogynem a végtelenségig fokozható. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én szívesebben játszok egy összetett, nem kiegyensúlyozott progival, mint egy kiegyensúlyozott de primitívvel.
    Arról nem is beszélve, hogy a GTA4 a kiadásakori legjobb hardverekkel (pl. nálam I7 920+4890 vagy akár GTX260-280) tökéletesen, és kiegyensúlyozottan futott, ha valakinek a büszkesége megengedte a textúrákat mediumra, a látótávolságot, meg detail distance-t 80-ra lehúzni. Viszont ezekszerint mégis jól volt optimalizálva. A mostani full CPU-limit az időközben megjelent jóval gyorsabb VGA-knak tudható be. Hozzáteszem, ha valaki egy I7 965XE-vel is rendelkezett volna, annak még tuningolnia sem kellett volna egy centit sem, nem úgy, mint nekem a 920-at. És szerintem az se olyan nagy gond, hogy úgy adták ki a játékot, hogy a következő generációs hardvereken futhasson csak igazán jól maxon.... Pl. ha előveszem egy év múlva, akkor lehet jó lesz felhúzni maxra... Emlékszem anno a DOOM3-ra, a maximumhoz 512MB-os VGA kellett, az akkori csúcskártyákon 128-256MB volt.... Viszont most poén volt elővenni kb. 5 év után, és Ultra-n végigtolni.... ;) És most sem nézett ki olyan vészesen, és még mindig szanaszét tudta paráztatni az embert... :C

    "Ha az a minimális DX11 grafika, amit beletettek, így belassítja az 5850-et, az megint nem a proci hibája."
    Az a minimális DX11 az nagyságrendekkel komolyabb post process (árnyalások minősége főleg) és 16 bites helyett 24 bites HDR megjelenítés. Első ránézésre is szebbek lettek a színek, nem kevéssel. És ezt tapasztalatból mondom. :K A tesszelláció, vízeffekteken, meg zászlólengés, meg komolyabb nézőtér nekem nem nagyon tűnt fel, de elvileg az is van.

    De amúgy nem teljesen értem mire akarsz kilyukadni, alapon nincs tuning, mi lehetne instabil? :D Úgy van icipici beszaggatás helyenként.... Tuningolva meg nincs. Bár elméletileg a 4870 DX9-ben kb. ugyanolyan gyors, mint az 5850 DX11-ben, szval te is ki tudnád próbálni... [link] Sima benchmarkot indítassz, és figyeled az első néhány kanyart a tömeggel....

    [I"]szériákat hagyják a francba"
    Nyilván több energiát fognak fordítani egy friss szériára, amire még kell optimalizálni, minthogy az utolsó deka teljesítményt is kicsavarják a régebbi szériából, amire már optimalizálták elég rendesen a drivert...

    "sem VGA gyártó nem gyártana olyan kártyát, amelynek a meghajtásához nincs megfelelő processzor a piacon"
    Ez kizárólag a programtól függ.... Valahol egy 5970 alá is elég egy E8600 alapon, valahol meg egy 980X se hajtja ki. Ebbe vagy beletörődsz, vagy veszel konzolt. :P

    "...nem képesek elég erős processzort gyártani a leggyorsabb VGA-k alá?"
    Sajnos a kuatás-fejlesztés nem így működik, hogy Banános Joe bemegy Intelhez, hogy bocs, srácok, nagyon ciki hogy nem hajtjátok ki a csúcs VGA-t, és Intel egy hónap múlva már szállítja a dupla teljesítményű motyót.... :N Egy processzor kifejlesztése években mérhető idő....

    "tuningból élők"
    Biztosíthatlak, hogy nem tartozom közéjük, ha tehetném, vennék 980XE-t, aztán hajtanám alapon pofa nélkül.... De sajnos anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy így szórjam a pénzt. :B Szerintem az a 3675Mhz, amin hajtom a procim, messze nem a melldöngetős kategória...

    Tökéletesen megértelek, hogy a saját tapasztalataid tartod meghatározónak, nem másét, ezzel én is így vagyok. ;) És ezért tuningolom az I7-et is... (+GTA4 miatt nem is kérdés, mivel mostanában játszogatok azzal is).

    "De ha bárminek erősebb procira lenne szüksége a piacon lévő legerősebb CPU-nál, az Intel habozás nélkül kihozná. :DDD"
    Az Intel-nél nem így működnek a dolgok... Arról nem beszélve, hogy mindig leszenk olyan progik, amiknek a világ összes processzorteljesítménye sem lesz elég... Ott van a 980X... Nem játékok miatt lett kihozva, elhiheted. ;)

    "...akkor használd úgy, én használom az én konfigomat a magam tapasztalata szerint. :R"
    Nyilvánvalóan így lesz, csak akkor még maradjunk annyiban, hogy én nem fogom hangoztatni, hogy az I7-et tunigolni kell a megfelelő játékteljesítményhez (eddig se hangoztattam) de akkor megkérnélek, hogy te se hangoztasd, hogy alapon kihajt minden játékot akár 5870-el is, mert ez így kerek-perec hazugság.
    Idézlek:"Nem tudom, AMD-nél van-e ilyen, de amíg az i920-am alapon is erősebb a legmenőbb Phenom-nál, addig nem különösebben izgat a dolog, túlhajtani meg még HD5870-hez sem kellene. :DDD" Forrás (utolsó sorokban keresni): [link] Csak hogy tiszta legyen, miért indult ez az fél-off téma....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák