Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz vzozo #11221 üzenetére

    Én próbálkoztam illóolajokkal, nem működött, vagy a végén már akkora dózis kellett, hogy károsította a növényt. A végén a fizikai eltávolítás mellett döntöttem, ecsettel söprögetem le őket és dobom ki az ablakon. Csak néhány növényem van, úgyhogy megtehetem. Csipesszel is szórakoztam, de az ecset gyorsabb. Olyan 3-4 naponta csinálom. A katicák sokat segítenének, de úgy tűnik idén nem nagyon van belőlük, ide meg nem jönnek fel a panelba, túl magasan vagyunk. Kellene lárvákat hoznom, hátha azok rendben tartanák a kertet meg kialakulna valami stabil populáció, csak az a gond, hogy szinte már csak harlekint látok, nekem meg hétpettyes kellene.

    A védőnövény a másik lehetőség, pl. a répára és a salátára jobban rámennek, mint a paprikára, illetve talán a körömvirágra is. Azokat meg talán tudod permetezni keményebb szerekkel, ha nem akarod megenni őket. Répánál pl. a boltinak levágtam a felső fél centijét meg meghagytam a zöld részt röviden, aztán azt raktam le, így felmagzott, valszeg gumó nem nagyon lesz alatta, de majd megnézem. A virágján viszont rengeteg tetű van, oda koncentrálódnak, már a salátáról is elvonják, pedig azt nagyon szeretik.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák