Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    Sziasztok! Felmerült egy érdekes helyzet, kiváncsi vagyok a véleményetekre

    Egy kocsit amit ajánlott nekem egy ismerősöm, a szerelők megvették az eredeti tulajdonostól, de nem íratták át. Amúgy kiváló pedigrés az autó, 2012 januárig csak szervíz látta, első tulaj, garantált évi 10k kilométer, két helyen leellenőrizve.

    Megcsinálták rajta az esedékes vezérléscserét, plusz vízpumpa, gyertya, ilyesmi, és most úgy akarják eladni, hogy van egy félig aláírt szerződésük az eredeti eladótól.

    Ez ha belegondolok, (meg utánaolvasok), azért nekem elég neccesnek tűnik:
    - ki garantálja, hogy a szerződésen az aláírás az eladóé?
    - ki garantálja, hogy nem íratták ezt még alá három másik emberrel és szedték be a lóvét?
    - ki garantálja, hogy ahogy aláírom, kifizetem, fél órán belül nem íratják rá a saját nevükre az ő szerződésükkel?
    - ki garantálja, hogy ha az aláírás nem igazi, és a tanúk az ő emberei nem engem csuknak le okirathamisításért?
    - ki garantálja, hogy nem volt kettétörve az autó, és úgy vették meg bagóért, hogy egyáltalán hasznuk van egy amúgy reális áron?

    Szerintetek ez így mennyire necces egy 10-es skálán?

    Nekem most az a tervem, hogy azt mondom, hogy vagy a nevükre íratják, és ők adják el nekem (így nyilván drágább lesz valamivel) vagy nem veszem meg. Értelemszerűen ezt szerintem nem fogják megtenni, hanem keresnek más madarat.

    TC-n több helyen olvastam erről a megoldásról, hogy nononononopliz, baj lehet, ebben a formában nem is megyek bele, az tuti, de a véleményetekre, ötletekre kiváncsi vagyok.

    Hátha van valami legális egyszerű megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák