Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Hát egy fél órája vettem egy AKG K272HD-t. Eredetileg egydt 770 pro lett volna a terv, mivel a dt-990 óta Beyer-kedvelő volnék. Csak most valami zárt kellett. Tudom, hogy basszusban nem hoz sokat és ahogy hallottam, a színpad leképezése is kihívásokkal küzd. (Színpadja picit szűkebb az ideálisnál. Balközép-jobbközép tartományokban az irányfelbontása lehetne jobb, mondhatni kissé mosottas.)
    De 25- ért megérte, főként, hogy én bontottam ki a fóliákat, dobozt. Ha fake, akkor beszoptam, szakmailag is :)
    Viszont elég neutrális, hangszínei jók, közepe kifejezetten kellemes.
    IPadon próbálva is megél de a ZoomH6-ra téve teljesen más képet mutat.
    No meg talán bejáratni is kellene...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Mikor ezt a 272HD fülest feltettem, nagyon soványan szólt.. Na majd jó lesz disznek, vagy mittomén..
    Mély szinte hianyzik, magas sok, tér sehol.. Kicsit sarkosan de így jött le először. Persze iPadra dugva de akkor is..
    Aztán radugtam az éttermi onkyo 609-re és kicsit jobb hangot de szinte kiábrándító öszkepet hallottam.
    Aztán rajta hagytam, amíg dolgoztam...
    Bele-belehallgattam és szep lassan kezdett kisímulni a hangja. Jönni kezdtek a mélyek, a magasak finomodtak, a tér kezdett előbukkanni.
    Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít egy-két óra bejáratás...
    Közben a cx400-at hallgattam egy-egy szám erejéig, nehogy tudatilag kényszeritsem jobbnak ítélni az AKG-t.
    A bejáratáshoz milyen metódus a legajánlottabb?
    Bevallom, ezen a területen hiányos a tudásom. Hangfalakat járattam már be technikailag(ellenfázis, sweep...) meg zenével is. Hátha van jelentősége a bejáratás forrásának, a zeneianyag jellegének, színképenek.
    A dt 990egyszerre csodás volt, csak a mélyekből jött elő kicsit több, idővel.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz lezso6 #28210 üzenetére

    Félreértés e essék. Nem etalonként hallgattam a szenh-t, hanem azért, hogy ne csapjam be magam az AKG magamtól elvárt jó megítélésében. Az ember hajlamos idomítani a hallását, hogy igazoljon egy hangzásképet.
    Itt pld azt, hogy ahogy hallgatom, egyre több a mély és egyre jobban tetszik, meg ilyesmi...
    A szennh. visszahallgatása adott egy megszokott hangképi igazodópontot.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Ennyit az az AKG K272HD kirándulásról. Gitáros kollégám lecsapott rá, miután a Mesa Bogie fejében meghallgatta. Egynaposan továbbadtam. Rockra a gyönyörű közepei miatt igazán remek.
    A bejáratás során sokat javult a hangja de valami hiányzott. A precíz színpad leképezés. A hangszínével kiegyeztem volna. No meg a fejemre épp a végállásban volt kényelmes, ami picit aggasztott a gumiszalag teljes kinyúlása miatt. A belső hely a fülkagylónak számomra majdnem pici. Meghajtogatta a fülem peremét és emiatt mindig más lett a hangkép.

    A megszokott DT990 mérete a pont jó és a bársony körben egyenletes erővel támaszt fel. Tehát megrendeltem egy 80 ohmos DT770-t, ami az alternatíva volt. Több pénz, mert jó vétel volt a sógorok fülese, de nincs jobb ötletem és ismerem a hangját. Stúdiós munkára kell és mobilnak is kell lennie. Ezért a 80 ohm.
    A DT990-t is kiegyenlítve használtam (a tervezője által ajánlott kapcsolással, bár van egy fázishelyes kompenzációs eq beállításom is a számgépes hangláncban, ami sokkal precízebb.

    A DT770 néha túl sok mélyet hoz és a középtartományban kicsit híg. A tere ellenben egyben van és határozottan felmutatja a 990-ben megszokott jó irányfelbontást, zártsága miatt visszafogottabban.
    A tranziensek kezelése számomra a varázsszó, amiben a Beyer előrébb van annak ellenére, hogy hangszínében fedettebb a 272HD-nél a magasokban. Ezt nem tudtam odaadni tizenpárezer forintért és a szép közepekért, amit az akg hozott. Fülest az ember akár több 10 évre is vesz. Nem lehet az ár kizárólagos a döntésben.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz krichd1 #28233 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot!
    A 32 ohm evvel az érzékenységgel sajnos nem hatékony egy keverőbe dugva.
    Nagyon meredeken hangosodik és az érzékenysége miatt némely keverőben alapzaj jelenik meg (a keverőé-keverésé).
    A 32 ohmos kiváló lehetőség ha kifejezetten mobil-laptop a forrás.
    A 80-as enyhe kompromisszum a meghajtás és a használhatóság érdekében. Mivel elég érzékeny és mélyben túlsúlyos a hangja, gyengébb de jó minőségű forrással ez elegendő a jó megszólaláshoz és jó esetben a mélyek épp szelídülhetnek kicsit.
    A Zoom H6 rögzítőm füles kimenete 32 ohmra 20-20 mW konstans teljesítményt ír, de van benne tartalék, főként jó akkuval. Az 55 ohmos AKG k272 HD-t szépen kihajtotta úgy, hogy a normál lehallgatási hangerőt 85%-on hozta, erőlködés nélkül, miközben 91 db érzékenységű.
    A DT770 kb annyival érzékenyebb, amennyivel erősebb meghajtást igényel.. Amúgy nem hallgatok hangosan semmit... jó a szoftver...
    A műbőr párnától iszonyodom :), akármilyen hangja legyen.
    A Shure meg nem igazán tetszik és amit használnom kellett, kényelmetlen volt. (SRH940)
    Magasba húzó hangja van egyenetlen irányfelbontással. Kicsit AKG-höz közelebbi, de nem olyan határozott közepekkel. Női vokalisták imádják...

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Holnap telekerek Győrből Leányfalura és kapok egy jó nagy fülest! Egy Beyer DT770-80ohmost. Aztán visszatekerek, közben fújok egy kis lidocaint a golyóimra... :) az tutti, hogy nem hízom közben..
    Az akg 272 hd kiválóan és nagy örömöt okozva szogál gitáros kollégámnál, akinek átadtam. Lassan bejáratódik....
    Lehet, visszafelé már a telóról hallgatom?

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Tekertem érte 180 km-t de megérte..

    Nagyon kényelmes és mivel nem görbíti a fülkagylómat, hanem szépen elfér a karikában, érvényesül a jól megszokott fülem. Nem is értem, hogy lehet a fülkagyló szerepét mellékesnek tekinteni a rásugárzott hang érzékelésében. Vagy ki van zárva, vagy nincs. Leszigszalagozott füllel tökmás a hangkép.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A 80 ohmos Beyer Dt 770-prohoz szeretnék mobil fejes erősítőt, hogy szükség esetén kompromisszum mentesen ki tudjam hajtani, már ami a teljesítményt illeti.
    Elsősorban a mobil hangrögzítőmhöz kell, aminek kiváló konvertere és külön rendes line out kimenete is van a 32 ohmos 20mW/ch füles kimenete mellett. Tehát nem kell DAC. Elég egy erősítő. A Fiio 6-ost néztem ki, de 80 ohmon 30 mW-ot ad a 16ohm-150mW arányában... nem sokkal többet hoz, mint a ZOOMH6 szerintem ez kevés...
    Vannak tippjeim, de hátha megtakarítok egy kis időt. nem kell eq, meg ilyesmi sem.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz sanyi32 #28576 üzenetére

    A 990 nekem is okozott kellemes órákat. Volt, hogy alváskor is fennmaradt..
    Minden fillért megér. Nekem kifejezetten színpadleképezése, irányfelbontása egyedülálló az árkategóriájában.
    Magasba húzó hangja számomra pont jó, mivel a zene, ami itt magasaiban nem túlzó, sziszegős, a legtöbb lehallgatásban selymesen fényes. Ha egy felvétel a Beyeren még éppen picit zajos magasaiban, biztos, hogy majdnem minden profi lehallgatásban zajtalannak fog tűnni. Ja és az egyik legkényelmesebb füles...
    Most DT770 lett a pajtásom, mivel zártra volt szükségem a munkához, de remélem hamarosan ismét beszerezhetek egy 990-t is.
    Vesszőparipám, hogy a nem összegyűrt fülkagylóra sugárzott hang képes leginkább rendes térélményt adni, ezért bármilyen fejes, ami a összehajtogatja a fülkagylómat, vicc.
    Természetesen ennek semmi jelentősége, ha az ember keverőpulton szétpanorámázott szereó mixet hallgat. Arra jobb füldugasz is kiváló.
    Sok jobb füles van, nem kétséges, de árkategóriájában nincs túl sok konkurenciája (50 ropi alatt), ha irányok és tér a lényeg. Mondjuk én használok(tam) hozzá kompenzációs EQ-t a kész zenék megítélésekor.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Redneck #28584 üzenetére

    Árát megéri.
    Kicsit hangos kifelé és nem hibátlan. Véletlenül belehallgattam jvc autóhifis boltban...tavasszal.
    Szerintem játékra, hangkártyához, mobil forráshoz szeretni fogod. Elektronikus zenéhez is passzol...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Redneck #28586 üzenetére

    Bocsi de nem nézem át.. .)
    Mivel nem ismerem a típusokat érdemben, ami a te felhasználásodhoz ideális lenne.
    Az usb-s hangkártya megoldás a hangerő gondra. Külön is beszerezhető pár ezresért.
    Hátulütője, hogy procigénye nagyobb lehet, mint a beépített (pci buszos) hangkártyának.
    Amit meg le illik tiltani.
    Ez akkor jelent gondot, ha nagyon profi magas felbontású gamer egeret használsz veszettül. Ilyenkor az usb 2 sávszéle elfogyhat (diverfüggő), ha azonos belső hubon tanyázik az usb-s hangkari, aminek tolná a játék a térhang leképezést..
    16 ohmos füles mindenhol hangosan szól. a 32-es is. Nagyon gagyesz hangkártya kell, hogy gyenge legyen.
    (inkább a beállításoknál lehet gyengeség az 5.1-7.1 virtuális leképezése során...)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Areturus #28609 üzenetére

    Szólj a jótündérnek, hogy erre is elnézhet...
    Tegnap eljátszogattam, hogy milyen Beyer 990-et raknék össze magamnak a manufaktúrában. Hát asszem megvan a spórolas tárgya.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz bigbuda #28618 üzenetére

    A 272 HD járt nálam pár hete. Pozitívumok:
    Kiemelkedően szép, részletes de nem tolakodó középtartomány!
    Vokál, rock sokkal testhezállóbb neki, mint pld a Beyer dt770-nek, amit végül vettem. De az az én döntésem volt. Szép, de nem harsány magasak, jó tranziens viselkedéssel (pld a cinek nem kásásak, harsányak, hanem selymesek, cicergők). Kiegyensúlyozott mély tartomány de nincs diszkós agydögönyözés.
    Jó meghajtással vadállatul tud szólni de 55 ohmos volta miatt a legtöbb mobileszközről jól szól.
    Basszusa jó előfokkal ébred öntudatra, de akkor ébred és semmi gond nincs vele!
    Dinamikája kiváló, ha kap energiát. Könnyen lúdbőrös lesz az ember a régi zenéit ezen újrahallgatva.
    Izolációja jó, de nem tör ki a frász, ha megszólítanak zenehallgatás közben.
    Nem nehéz és kényelmes a fülpárnája, nem szorított nagy fejem ellenére sem.
    Negatívumok: Nekem épp kicsi volt. Nagy a búrám, végkitérésben volt csak jó.
    A párnán belüli rész szintén kicsinek tűnt, hajtogatta a fülkagylómat és ez speciel nem volt kényelmes.
    Emiatt a tere is mindig más lett az általam kedvelt akusztikus műfajokon. Emiatt döntöttem máshogy.
    Viszont az ilyen árkategóriájú fülesek között eddig ezen tudtam önfeledt élvezettel végighallgatni egy rock lemezt.
    Ha nincs hombárfejed és lapátfüled (mint nekem) és igényes hangzásra vágysz túlzások nélkül, jó vételt csinálsz vele.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz dudika10 #28743 üzenetére

    Azért nem mindegy, hogy az a cérna miből van...
    A vékonyabb, hajlékonyabb vezeték nehezebben törik, fárad, mint egy vaskosabb...
    AKGs sport füldugaszom vékony vezetékével vontatni is lehetett volna... :)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz #16820480 #28746 üzenetére

    A kábelek strapabíróságát a külső köpeny anyagának minősége és a belül futó vezetékek rugalmassága és a belő helyet esetleg kitöltő műanyag, illetve textil töltelék-borítás, fonat...határozza meg összességében, mint a külső borítás puszta vastagsága.
    Jellemzően a külső borítás vastagsága nem elég önmagában. A nagy szakítószilárdságú de kellően rugalmas anyagból vékonyabb réteg elegendő. Nagyságrendi különbség van a felhasznált anyagok minőségében, tartósságában.
    Biztos vagyok benne, hogy egy Bose eszköz nem trehányan szaranyagból van összerakva, csak mert a márka drága és úgyis vigyáznak rá. Én is megnéztem párat mostanában, füles vásárlás előtt a MM-ban, külön demoállványon voltak... Vékony de tartósnak tűnő a kábele. Ráadásul szilikonosan csúszósnak emlékszem rá, ami előny, hogy ne gubancolódjon olyan könnyen össze. A hangja nem tetszett, természetesen... főleg az áráért nem. Pillekönnyű és kényelmes volt, de én jobban szeretem a robusztus megoldásokat...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Megparancsolták, hogy ide tolakodjam a meglepődésemmel, amit a Lidl-ben kipróbált és megvett (2)füles okozott.
    Akciósan vagy sem, megláttam mindenféle színű fülest 2500 pénzért. Egy zöld ki volt bontva és rádugtam a telefonom, belehallgatva az általam masterelt, ismert zenékbe.
    Azt hittem fostalicska lesz és satu de nem. Kényelmes és kellemes hangú, kiegyenlített, nem tolakodó. erősnek tűnő szövet a kábelborítása és van 3.5 kimenete egy 2. füleskének, szükség esetén.
    A típusa: SilverCrest SKH 60 B1 és egy német vélemény:
    [link]

    (Van Beyer DT770POM 32ohm, CX300, DT990PRO, AKG501, Senh-HD580)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Dorian #34907 üzenetére

    Kibírja a toldást.
    A Kácsánál amúgy megcsinálják, ha kifizeted. Én a múlt évi hifisón forrasztattam egy 20 cm-es D3200-ZoomH6 ic. kábelt, akciósan 3e-ért.

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák