Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz #16820480 #54970 üzenetére

    Tudom, ezért írtam, hogy van vele tapasztalatom. Építettem néhány előerősítőt meg fejes erősítőt a 2134-ből, nagyjából képben vagyok azzal kapcsolatban, hogy mit tud. Az első alkalom, amikor használtam az volt, mikor Lampizator oldalán rátaláltam egy Sony CDP-950 mod-jára, és a félvezetős/kondis részt lekopiztam a saját 950-esemen. Gyönyörű hangja lett. Nem mintha előtte rossz lett volna, de a gyárinál (NE5532) hallhatóan jobb lett. Sokkal. Pedig a kimenet környékén konkrétan csak az OP lett cserélve, a DAC körül a kondik, meg a tápban a diódák, és ennyi. Kiválóan prezentálta, hogy milyen képességei vannak ennek a műveleti erősítőnek. Azóta sokszor visszanyúltam hozzá, és sosem okozott csalódást. A másik kettő újabb kiadású OP, ezeknek csak az adatlapját láttam, de a BB-nak (vagy akár a TI-nek) elhiszem, hogy amit leír, az úgy is van. Persze az is igaz, amit te írsz, hogy nagyon el is lehet cseszni egy jó kapcsolást is, akár egy rossz tervezéssel, vagy az alkatrészek nem megfelelő elhelyezésével is. Az viszont biztos, ha itthon elérhető lesz majd a 1652, azonnal ki fogom próbálni a hordozható fejes erősítőmben, mert igen jókat írnak róla, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy a 2134-nél mennyivel szól másképp, esetleg jobban.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák