Új hozzászólás Aktív témák

  • Bukk900

    őstag

    Néhány napja váltottam AKG K550-ről Focal Spirit Classic-ra, írok pár tapasztalatot róluk.
    Kezdem a negatívumokkal, a franciát circumauralnak írják, de ez határeset, kis fülem van, de nem fér bele. Szerencsére nagyon puha, vastag bőr párnája van, így nem nyom egy idő után, mint pl. a hasonló méretű CAL!
    A másik a kissé nagy szorítóerő, ezt még szoknom kell, ami kevés fejest próbáltam eddig, a HD600-nál éreztem ezt a satu érzést.
    Jöjjön a lényeg, a hangja! A forrás Tidal hifi telefonról egy ifi nano dac/amp-on keresztül.
    Egészen más világ, mint az AKG, egy sima, meleg hang, a részletek ott vannak, de a zene egészén van a hangsúly, nagyon élvezetes, magával ragadó. Nagyobb a dinamikatartománya az AKG-hoz képest, a halk és hangos részek jobban kijönnek.
    Nincs meg az a közép-magas kiemelése, ami a K550-re jellemző, inkább az aljából van több, ezáltal soha egy bántó, visító hang nem szól belőle.
    A női énekhang valóságosabbnak tűnik, egyszerre jelen tud lenni egy hideg, fémes és egy meleg, testes hangú hangszer, belevisz a zenébe, ilyenkor elfelejtem, hogy fejhallgatót hallgatok és csak a zene van. :)

Új hozzászólás Aktív témák