Új hozzászólás Aktív témák

  • Penty

    tag

    Sziasztok!
    Mivel itt a PH-n kaptam már jó ötleteket más egyéb topikokban, más egyéb dolgokkal kapcsolatban, ezért gondolom ebben a topikban is van egy-két "szaki", aki tud érdemben segíteni.

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon.
    Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, filmezés. Elsősorban rock orientált vagyok, de Beethoventől a Pink Floyd-on át a népzenei beütéses Holdvioláig mindent meghallgatok, ami tetszik. Talán a rap, techno, disco és a mai divatzenék azok, amiket nem hallgatok.
    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Lehetőleg maradnék 30000 alatt, de nem probléma kissé felette sem.
    Vezetékes vagy vezeték nélküli?
    Vezetékes, gondolom. (Lehetőleg cserélhető vezetékkel.)
    Circumaural vagy supraaural?
    Mindegy. (Jelenleg supraaural van.)
    Zárt vagy nyitott?
    Mindegy. (Jelenleg zárt van.)
    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Nélküli.
    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    Semleges, vagy enyhe V-hangzás, kellemes, de nem túlzó mélyekkel, széles térrel. A túl sok magast nem szeretem.
    Mire figyeljünk oda, honnan vásároljunk?
    ?
    Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Dell Latitude E5530-as laptop, integrált hangkártya. Debian Linux oprendszer.
    Audio device: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)

    Jelenleg egy leharcolt állapotú, olcsó, legalább 10 éves Phillips SBC HP140-es fejesem van. A kábele már egy házilag cserélt/gányolt kábel, a füllel érintkező vékony bőr meg már levált róla, így az alatta lévő szivacs érintkezik a fülemmel. A 3.5-ös csatlakozó is egyre rosszabb már.
    Ebből adódóan jó lenne, ha az új fejes kábele cserélhető lenne, a füllel érintkező anyag meg kissé strapabíróbb. Valami megbízható, jó fejes kellene, ami kiszolgál legalább újabb 10 évig.
    Segítségeteket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák