Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Donki Hóte #34810 üzenetére

    EXIF-ből nem tudna kiindulni, mert abban nincs benne az, hogy ez a képnek csak kb. az 1/3-a, mert a többit le kellett vágnom. :N Azt már tudjuk, hogy a Sigma 150/2.8-as makróobijával lőttem (kézből @5.6, 1/250, ISO 10.000, mesterséges fényforrás nélkül): csak ami fény beszűrődött a szállodai szobába a ~4 méterre lévő ablakból, és kint is esőre állt az idő, szóval valóban szinte alig volt fény - ezért annyira zajos a széle meg azért is, mert 1.5 Fe van felhúzva rajta: spot mérésen voltam, aztán ahogy bemozdultam pár millimétert máshova mért mint terveztem (Lq®tam nem kicsit, nagyon, na. :D). Vágnom azért kellett, mert ezzel az üveggel csak a középső AF pontokat engedi használni a váz és így meg volt kötve a kezem komponálásban, másrészt pedig nem tudtam közelebb menni, mert kitakartam volna a szemét attól a minimális fénytől is (így is eléggé az üveg közelpontja környékén voltam). Ez most csak egy hirtelen jött ötlettől vezérelt kísérletezés volt - ráadásul eléggé halmozottan hátrányos helyzetben, már ami a fény(v)iszonyokat illeti - napfényben egyszerűbb lett volna meglőni, csak abban nincsen kihívás. :D Egyébként itt a sorozat többi képe.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák