Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiLANte

    tag

    válasz Zeratul #9116 üzenetére

    Szvsz. a számítási kapacitás akár 50%-os növekedése az egész Trinity APU-ra érvényes, és nagyrészt az integrált GPU izmosításából fakadhat - egyelőre nem több egy jól hangzó adatnál...

  • attiLANte

    tag

    válasz -Solt- #10331 üzenetére

    "Jól tudom, hogy ezek mind "vízhűtéssel" együtt lesznek csomagolva?"

    Tegnap valamelyik külföldi oldalon láttam árakat, és a vízhűtéses változat kb. 100 dollárral drágább volt.
    Tehát ahogy polonic is írja, nem fognak mindegyik FX-8150 mellé ilyet csomagolni - ingyen legalábbis semmi esetre sem...

  • attiLANte

    tag

    válasz atti_2010 #10998 üzenetére

    "Az Ivy meg majdnem szénné ég és a felét sem tudja ennek a teljesítménynek, és akkor azt sem említettem hogy mindezt 22nm-en ???"

    Azért ekkorát nem kellene ferdíteni - még ha ma az AMD-vel is tartasz -, mert még valaki bejön ide, és feltétel nélkül elhiszi azt amit elsőre olvas. Legalább utalhatnál rá, hogy a grafikus alrendszerre céloztál (és szilíciumból sem olyan könnyű azért szenet előállítani) - nem mindenki szakértő...

    ;]

    (#10999) Oliverda: "Számít, ha közben ugyanolyan csíkszélesség mellett nem fogyaszt többet?"

    Egyelőre nem tudni, hogy a TDP-keretből mennyit emésztenek fel a Piledriver modulok teljes terhelésen, úgyhogy erre azért nem vennék mérget. Remélem az itteni tesztben lesz idő/kapacitás/lehetőség összevetni a Llano-val (illetve a Husky magokkal) ilyen szempontból is. Azért az mindenképpen becsülendő, hogy a számítási teljesítmény növelése mellett sikerült beleférni 100W-ba.
    A magas órajel annyiból azért érdekes, hogy nehéz lesz a jövőben tovább emelni. Vagy most már be kell érnünk a jóformán stagnáló "x86" teljesítménnyel, hogy ennek árán tovább növekedhessen a GPU, miközben az általános felhasználása egyelőre nem jellemző? Nehéz időszak elé nézünk ezen a téren is...

  • attiLANte

    tag

    válasz lee56 #11002 üzenetére

    "Te meg miről beszélsz?"
    Arról, hogy az évek során hozzászoktunk ahhoz, hogy minden generációváltásnál jelentős teljesítménytöbbletet kaptunk a pénzünkért - és most nem az IGP-ről beszélek...
    A processzorerő szerintem mindig jól jön. Vagy ha ugyanazon az áron gyorsabb procit kapnál, kivágnád a gépedből, mondván neked a lassabb is elég?
    Ráadásul még mindig többségben vannak azok a programok, amik egy, maximum két szálon futnak, és oda bizony jól jönne néha az extra sebesség - a heterogén programok meg valahogy nem akarnak özönleni. Még ha terjedőben is van a GPU-gyorsítás, szvsz. évekbe fog telni az átállás - közben pedig a gyártástechnológiai gondok és az egyre határozottabban jelentkező fizikai korlátok miatt nem nagyon lesz fejlődés.

    "a Trinity minden téren jobbnak tűnik"
    Khmm.: >link1<, >link2<, >link3<, csak hogy a tényeknél maradjunk. De van még pár olyan alkalmazás, ahol a jóval magasabb órajel ellenére alig gyorsabb.

    "A célközönség 98%-ának még ez a stagnáló x86 teljesítmény is bőven sok."
    Nem lehet, hogy csak 97%-ának? Már elnézést, de számokkal dobálózni bárki tud...
    Ehhez képest a Bullt úgy várta mindenki, mint a messiást, hogy elkenje a SB száját végre. Érdemes benézni a Llano topikba is: egyesek vért izzadnak, hogy egy kicsit többet kihozzanak az aktuális APU-ból. Attól, hogy valami a többségnek megfelel (eszi/nem eszi: nem kap mást alapon), még másoknak lehetnek eltérő igényei/elvárásai.

    "Inkább az lesz majd a vicces ha beigazolódik az AMD féle út a nyerőbb, és lehet majd sajnálni az intel procikat, mert meg sem tudják közelíteni a konkurens APU-kat összetett számítási teljesítményben"
    Már alig várom, hogy valami beigazolódjon, de mikor lesz már?
    Nem kérdés, hogy az AMD jó úton jár (mert nem nagyon van másik), de jelenleg átmeneti időszakot élünk: a régi gondolkodásmód támogatását látszólag feladták, az új meg még nem terjedt el. Persze gyártóként így is jól jár, csak a felhasználók egy részének le kell nyelni a békát.
    És nem fogom sajnálni egyik céget sem: bemegyek a boltba/webshopba, megveszem azt, amelyik az igényeimnek/ pénztárcámnak legjobban megfelel. Nem azt fogom nézni, hogy AMD vagy Intel van a dobozra írva, vagy hogy a "célközönség 98%-ának" éppen mi elég.
    Kár is ezen rugózni, majd kialakul a dolog. Vannak az életben komolyabb problémák is...

    (#11003) dezz: "Az IB-nek alacsonyabb az órajele, de azt sem lesz könnyű növelni pár éves távlatban."/I]
    Persze, IB-nél is megvannak a korlátok, de ott meg alapból jobb az egy-/kétszálas teljesítmény. Még a többszálúsítástól is nagyon messze van sok alkalmazás, nemhogy a heterogén programozástól. Emiatt az Intelnek van egy kis előnye és talán pár éve, hogy felkészüljön a heterogén érára.
    Az AMD látszólag beáldozta az x86 teljesítményt az erősebb GPU (ill. a rendszerszintű integráció) miatt, és ez néhol visszaüt, amíg nem történik meg a szemléletváltás. Az alapból magas órajelek miatt pedig ezen nehéz javítani.

    (#11004) Oliverda: köszi, láttam, de ebből túl sokat nem lehet leszűrni, mivel nem látszik, hogy mikor milyen alkalmazás futott éppen. Azért ordító különbség nincs, üresjáratban szépen alakul a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • attiLANte

    tag

    válasz stratova #11013 üzenetére

    Csak azért emeltem ki ezeket, mert "elhangzott" egy általánosítás, ami nem feltétlenül állta meg a helyét.
    Tisztában vagyok vele, hogy miből ered a Bulldozer/Piledriver hátránya, miért visszalépés néhol, és miért kellett mégis meglépni. Az indokokat el is lehet fogadni, csak azt nem szeretem, ha azzal akarják megmagyarázni, hogy felesleges a nagyobb teljesítmény, meg az átlagfelhasználó így/úgy/amúgy, és hasonlók...
    Az AMD elindult egy másik úton és bizony el kell fogadni, hogy nem minden tekintetben jobb egyelőre, mint a korábbi. Csak egyesek ezt képtelenek belátni és egyből támadnak, ha valakinek kétségei vannak...
    Amikor kiderült, hogy az A10-ben csak két modul lesz, kicsit elszomorított (sőt: wtf?!), de ahhoz képest nem lett olyan rossz. A magasabb órajellel sikerült legalább kompenzálni a gyengébb területeket, az IGP eddig se volt rossz, a fogyasztás is jónak tűnik. Csak továbblépni lesz nehéz, ha nem indul be a "heterogenizálás".

  • attiLANte

    tag

    válasz lee56 #11017 üzenetére

    "Szereted nem szereted ez van"
    = "eszed/nem eszed, nem kapsz mást", erről beszélek.

    "ellentétben azzal amit írtál van választási lehetőséged, ahogy mindenki másnak is, ma még CPU-t is vehetsz akárahogy leírtam fentebb is"
    Én ezt egy kicsit máshogy látom: már most is korlátozódnak a lehetőségeid, ha pl. Intel proci mellé veszel Radeont (ha az alap HD2/3/4000-nél többre van szükség). A jövőben az egyre szorosabb integrációval még inkább így lesz. Majd eldöntheted, hogy AMD/Intel/nVidia gépet veszel.

    "Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy nem neked készül a Trinity,"
    Igen, ez az egyik standard reakció, már megszoktam. Személy szerint vonzanak az AMD platform (akár jövőben érzékelhető) előnyei, de néha szükségem lenne a magasabb CPU teljesítményre, ami mostanában rendre háttérbe szorul - miközben az erősödő IGP egyelőre nem tudja kiváltani. Ennyi a nyűgöm.

    "de akkor nem tudom miért zavar ennyire hogy nem lett "tökéletes"?"
    Miért zavar téged, hogy engem zavar?

    (#11016) Oliverda: "Majd megnézzük, hogy a végleges UEFI verziókkal mit tud."
    Remek, már nagyon várom...

    [ Szerkesztve ]

  • attiLANte

    tag

    válasz stratova #12179 üzenetére

    Ha jól számoltam, akkor nagyjából Trinity (A10,A8) méretű a képeken látható lapka, vagyis kb. 25-30%-kal több tranzisztor lehet a Kaveriben 28nm-en (persze ez függ az alkalmazott eljárástól is). Kíváncsian várom, mire költötték el...

Új hozzászólás Aktív témák