Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ptrth

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kis méretű notebookot/netbookot szeretnék venni. Visszaolvastam sok hozzászólást, ez alapján az Acer722 és a Lenovo S205 tűnik befutónak, csak nem vagyok biztos, hogy tud-e olyat, amit szeretnék? Nekem olyan netbook kellene, ami
    - kis méretű (a 11,6 jónak tűnik)
    - netezésre, szövegszerkesztésre jó
    - könnyű (1,5-2 kg)
    - ilyen használat mellett sokáig bírja az aksija

    ÉS (Na itt jön az, ami miatt bizonytalan vagyok)
    - programozásra, webfejlesztésre is használható.
    - tudok rajta futtatni egy Apache szervert localhostként, Mysql-el, php-val, + Netbeans vagy Eclipse környezetet.

    Nyilván ha ezek futnak, nem bírja addig az aksi, ez belefér.Tudom, ilyen célra nem éppen a kis méretű netbook-ok a jók, hanem inkább a nagyobbak, de azok nagyon nehezek és nehezen szállíthatók. Nem is fő fejlesztő eszközként használnám, hanem az asztali gép mellett néha kiegészítésként.

    Az Acer722 és a Lenovo S205 jó ilyen célra? Esetleg ha nem, tudtok ebben a méret- és súlykategóriában olyat, ami használható? Nem baj, ha kicsit drágább.

  • ptrth

    csendes tag

    válasz Mercutio_ #15137 üzenetére

    Ez egész jónak tűnik, árban, méretben és súlyban is megfelelő lenne. A Samsung honlapján találtam róla több irányból képet, az oldalsó csatlakozókról is képek alapján 2 dolgot nem értek, ezek mit jenetenek?

    1) közös fejhallgató ki / mikrofon bemenet. Hogy lehet ezen használni mondjuk egy mikrofonos fejhallgatót? Vagy fejhallgató mellé beépített mikrofont kell használni?

    2) A VGA port egy vízsintes, kis méretű valami. Ez micsoda? Azt hittem a VGA port az a 15 tűs hagyományos csatlakozó. Ehhez mit lehet csatlakoztatni? Hagyományos VGA monitort vagy projektort hogyan?

Új hozzászólás Aktív témák