Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Goose-T #894 üzenetére

    -Kapcsold be az upnp-t és használd az alap bittorrent klienst, nekem ezzel semmi problémám nincs, teljesértékűen használható a bittorrent az alap firmware-el.
    -Akkor kell firmware-t cserélned ha valamilyen funkció nem megy az alap firmware-el amire szükséged van. Én próbáltam mindkettőt nekem a Tomato jobban tetszett a kezelőfelület miatt, funkcionálisan mindkettő jól működött.
    -Ez elég általánosító kérdés. A wlan az nem egy fix kapcsolat állandó sávszélességgel, távolság, a kliens wlan vevője antennanyereség mindkét oldalon stb. stb. ettől mind függ a tényleges sebesség. Pl. az 54Mbit/sec csak elméleti érték, nálam a WRT54GL 54Mbit/sec-et beállítva, egy IBM Thinkpad 54mbit/sec-es beépített wlan kártyával (intel chipset), úgy hogy 4-5m távolságon belül vagyok egy szobában a routerrel helyi hálózaton másolva max. 2,2Mbyte/sec-et tud.

    Azaz a wlan interfész itt 17,6MBit/sec-et tud átengedni.
    Persze ez a sebesség az adó illetve vevő oldal közötti távolság és falak számának növekedésével drasztikusan csökken.
    Vannak olyan firmware-ek ahol be lehet kapcsolni a speedbooster/afterburner sebességnövelő módokat de ezt a kliensnek is támogatnia kell. Amivel még növelhető a wlan teljesítmény az az antenna, a wrt54gl-nél egyszerűen cserélhető és kapható is hozzá az ebay-en irányított vagy megnövelt nyereségű körsugárzó antenna is.
    Az antenna ebben a tekintetben többet használ mint. pl. az adóteljesítmény növelése, mert az antenna nyereség mind vételkor mind adáskor fontos tényező.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák