Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scallion

    senior tag

    válasz fabula #35376 üzenetére

    Plusz 1 tőlem a dragonflyra 1000 óra fölött járok vele .pla,abs,asa, copa még sosem dugult el.

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz fabula #35376 üzenetére

    Köszi!

    A #35378 hsz-ben leírtam a lényeget.
    Csak nézelődöm és szembejött ez.
    A Mega Zero 2.0 lehetőségeit vizsgálva jött egy ilyen. Illetve találtam durvább dolgot, ahol egy szép méretes ház lett nyomtatva a hotend-hez és a ventikhez. Vagy épp ABL lett hozzáadva.
    És, ha már fejlesztés, akkor a legpraktikusabb felé hajlok. De egyelőre csak nézelődöm. Lehetőség rengeteg. CR-6-on láttam direct drive-ra cserélést, de ott belenyúltak a firmware-be is.
    Ezek a téglalap alakú heatbreak-ek jók? A Mega Zero-n is ilyen van. De nem csavaros. Mármint a cső benne. Hanem a hűtőn van, ha jól emlékszem két kis csavar, ami rögzíti. Ha valamelyik meglazul, vagy nem húzom elég szorosra, akkor könnyen lejjebb csúszik. Volt már vele ilyen gondom. Illetve maga a hatékonysága, ami igazán érdekel.

    Egyelőre a CR-6-on nem akarom bántani a hotend-et.. Az extruder nagyon nem volt jól beállítva, durván beleharapott a szálba. Illetve volt egy-két megcsúszás szerű jelenség is, amit nem igazán tudok mire vélni. Először a kihúzásra tippeltem, de csináltam egy próba extrudálást és ott is volt valami. Sajnos már a szemétben a szál, nem csináltam róla képet. Az biztos, hogy most sokkal kevesebb anyag csordogál ki a dűznin. Ennél lazábbra nem tudom állítani.
    Még a szintezéssel vacakolok. 3 sarok jó, egy sarok nem jó és a közepe hol jó, hol nem jó. A firmware nem reagál a korrekcióra. Ma meghúztam pár csavart, de még le kell ellenőriznem néhányat. Azt olvastam, hogy elég hevenyészett módon rakják ezeket össze. Érdekesség, hogy szintezés után résmérővel néztem a 0,2 mm-t és mindenhol jó volt, akárhova állítottam a fejet vagy a tálcát. Többször is körbementem. Nyomtatásnál meg...
    A tapadás megint érdekes jelenség. Írtad, hogy PLA-hoz nem használsz semmi segédanyagot. Lepucoltam az üvegről a rajta maradt lakkot és ragasztót, hogy szép sima legyen (leszámítva a karbon pöttyöket). Az első nyomtatás szépen letapadt. Izopropanollal takarítottam minden nyomtatás előtt, de a többin hol itt, hol ott nem tapadt le a szoknya. A szintezés mintája viszont letapadt. Csak belehúzta a dűzni a szoknya egy részét.

    A Mega Zero 2.0-át nem sikerült sokáig jegelnem.
    Végül megrendeltem aliról a ventiket. Vagy ideérnek, vagy nem. A kolléganőm, aki korábban a német postánál dolgozott, azt mondta, hogy mindig az irányítószámot nézik, mert több ugyanolyan helységnév is létezik. Szóval bízom benne, hogy ideér. 9 euró meg amúgy sem akkora tétel és paypal-en keresztül is reklamálhatok. Fizetésnél ennek (paypal) nagyon örültem, mert amúgy ezt a lehetőséget nem tüntette fel vásárlás előtt.
    Rendeltem hozzá 3 mm-es tükröt is a mágneses szőnyeg helyett. Az meglesz a jövő héten.
    A hang még a jövő zenéje. Először lehúzgálom a ventiket és megnézem melyik hangos, majd azokat cserélem. (Az kérdés, hogy mire, mert 24V-os rendszerben nem ismerek jó márkát. Esetleg DC-DC konverterrel beteszek 12V-os verziót. Ha elég halk, akkor tőlem mindig mehetnek. És akkor már úgyis Noctua-t teszek be.) Illetve megnézem, hogy a motorvezérlők is mennyire hangosak. Ha túlságosan (szerintem igen), akkor ki kell derítenem, hogy milyen motorvezérlő van rajta és, hogy a helyére betehető e másik. Akkor csak a panelon lévő 4 vezérlőt és néhány SMD alkatrészt kell lecserélnem. Ha nem tehető a helyére másik és nagyon olcsón akarom megúszni, akkor leforrasztom a motorvezérlőket és a helyére bekábelezem az újakat. Nem mintha nem vehetnék új alaplapot, de, ha nagyon elkezdek költekezni, akkor akár vehetnék egy Prusa-t is. Ahogy itt olvasgatom, az tűnik a legmaceramentesebbnek.
    Viszont szeretek építeni, meg "barkácsolni", csak aztán működjön is.

Új hozzászólás Aktív témák