Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsekó

    addikt

    válasz kem #4176 üzenetére

    Hali!

    Nem voltam pontos.
    Arra lennék kíváncsi, hogy kézbe fogva milyen. Ha bizergeti az ujjaid vagy tenyered,
    akkor rezonál, ha csak épp érzékelhető morajlást érzel az már elég jó.
    Anyám kezébe beleraktam egy hitachi 250-es vinyót és majdnem eldobta, annyira rezgett.
    Mondjuk ez egy régebbi fajta volt 2 tányérral.
    Egyébként pont nyitott ház nem fog rezegni, mert általában az oldallap veszi át a rezgést, és az "zenél". Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

    -----

    Egy picit a rezonanciáról:

    Minél több tányér van egy vinyóban, annál valószínűbb, hogy rezonál.
    A tányérok központi furata picit eltér, és ahogy "excentrikusan" forognak
    abból jön a rezgés. Persze ezek az eltérések baromi picik (nano m-es piko m-es).
    Ezért van az, hogy két ugyanolyan tipusú vinyó rezonanciája tök eltérő lehet.
    Nemrég tapasztaltam is két 500-as ugyanolyan vinyónál, egyik 10-es skálán 4,5, másik 7-7,5-ös volt. A két vinyóban csak annyi különbözött, hogy a főchip melletti hosszúkás chip más gyártótól volt. Ergo nem 1 gyártósorrol jött le a két vinyó, pedig együtt vettem őket.
    Viszont ha sokan tapasztalják, hogy rezonanciamentes egy széria/tipus, akkor ott jól belőtték a gyártósort.

    Van mégegy forrásból eredő rezonancia. Ha több vinyó van a házban, akkor azok összerezonálhatnak. Még akkor is, ha pl. 3 kis rezonanciájú vinyót teszek a házba. Előfordulhat, hogy pont egy rezonanciafrekvencián vannak és hol egymást erősíti a
    vinyók rezgése, hol egymást gyengíti. Ekkor jön létre periódikus rezgés (szerintem ez a legidegesítőbb). Viszont 1 vinyó cseréjével megváltozhat a rezonaniafrekvencia, és a zaj megszűnik.

    Az lenne a kérésem, hogy akinek WD6400AAKS vinyója van és van lehetősége kivenni a házából, akkor az legyen szíves kézbe venni a vinyót, és úgy megnézni, hogy mennyire rezeg. Össze is lehet hasonlítani másik vinyókkal és 10-es skálán osztályozni.
    Nagyon megköszönném!
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák