Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz StSanya #36195 üzenetére

    Kösz!

    Az alaplapom Intel D865PERL.

    A SMART nem ír ki semmilyen súlyos hibát, minden a küszöbértékeken felül van.
    Riport itt.

    Vagy fél napja elindítottam egy lemez olvasás-írás-olvasás tesztet csökkentett módban, ami a lemez elején, a második sorban hozott néhány újabb hibát, ami 48-ról 44-re csökkentette a jelzett kondíciót. Ebből arra következtetek, hogy talán a gyakrabban használt, lemez elején lévő 2 GB-os swap partíción lehet a problémák többsége, azt ugyebár gyakrabban használja a rendszer. (Az eseménynaplót azért néztem meg, mert gyakran jött a kék halál valami lebegőpontos műveleti hibával, talán a swapben tárolta el a rendszer a művelet egyik változóját, és nem tudta olvasni.) Lehet, hogy ha leveszem onnét a swapet, akkor még bírni fogja egy darabig. Csak aztán hova teszem, ha áthelyeztem a rendszerlemezre, akkor lassú lesz a gép, az adatlemezt meg nem tudom újrapartícionálni, hogy a következő 2 gigát foglalja el a lemez elején, mert nincs hova lementenem az adatokat... (Aztán öcsém hazajött és nagy okosan újraindította a gépet, amikor 25%-nál járt a teszt. Kezdheti elölről a 41 órás procedúrát.)

    Talán a legjobb lenne valami miniatűr, párgigás SATA SSD a swapnek, létezik ilyen? Gyors keresés után a legkisebb is 16 GB-os, nem érné meg nekem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák