Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    válasz Vegitaa #33438 üzenetére

    Jó kérdés. Szerintem ez az adatok mozgatásától függ. Nekem még ekkora méretű winyóm nem volt :).
    Egy az asztaliban lévő 160GB-os WD üldögél.
    HDD Sentinel szerint ment 980 napot, és még hátra van 870 nap neki. De párosban vettük, és a másik tesója most nyáron adta meg magát végleg (de ő is volt kevesebbet használva), de még az adatokat kitudtuk menteni.
    Ugyan ez a helyzet alaplap terén is. Szóval inkább a szerencsén múlik. De mindegyik túlélte a garanciát. Meg van még mindig olyan 40GB-os winyóm aminek már rég döglöttnek kellene lennie a HDD Sentinel szerint, de tesz ő az elvárásokra :DDD
    Én WD Bluet készülök venni, de rosszakat hallottam róla, hogy vagy bevállik vagy nem (de az első 5-6 hónapban kiderül).
    Valahol van a neten statisztika, régen rákerestem, de tyűűű nem tudom, mi volt az, az a lényeg, hogy a szerver üzemeltetők adták az adatokat, melyik hogyan stb.
    Meg erre volt egy szabály is, hogy mennyi órát kell naponta működnie, milyen hőmérsékleten stb.
    Az első generációs Seagate-kről én jót nem hallottam, de kitudja.

    Sok mindentől függ. A 160GB-os WD winyók közt pont az adta meg magát amelyik kevesebbet volt használva, meg adattárolásra... De ez lehet csak egy kivételes eset volt. Meg mi aktívan nem is mozgatunk adatokat ;)
    Ha jól tudom az átlag idő 3 év (vegyes használat) 5 év sem ritka.
    De kinek mi a tapasztalata.

Új hozzászólás Aktív témák