Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Speed® #67580 üzenetére

    Ja igaz, 290X többet eszik, én arra értettem, a 300 Wattot, bár talán az se eszik annyit csak fánk alatt, vagy megrántva.

    Amúgy ez is olyan, hogy a ventik alulról szívják a levegőt, és így oldalt fújódik ki a forróság, nem? 970 ilyen legalábbis. Viszont ha alulról veszi a levegőt, akkor nem sok problémát okozhat a felső radi. Ha alulról kap friss levegőt, vagy van ami a ház oldalából elszívja. Talán ha eléggé forró a kártya hátulja, akkor nem tud eltávozni elég hő?

    970 topicban pont erről beszéltünk, hogy a backplate csak a csavaroknál érintkezik, ennek ellenére simán lesz 50 fokos is, vagy akár 60 is pillanatok alatt játék alatt. Ez most vagy azt jelenti, hogy a csavarokon keresztül átszivárog bele nagyon hamar a hő, vagy beszorul alá a kártya hátából jövő meleg, és inkább ront a hűtésen. Valakinél ha jól tudom a backplate leszedve, hozott is pár fokot ... és ez még csak egy 970, 150-180 Wattal, úgy, hogy nagyon max 70 fokos a GPU/VRM

    Vapor-X-en is van backplate, de ott ki van vágva a kis bordák felett. Vagy rá van gap padelve, nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák