Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bluyoo #37556 üzenetére

    :D Ez jó volt! Gémer HTPC :D

    Na figyelj, nyisd meg azt a linket, amit KAMELOT küldött a kártyáról, ez a gyártó honlapja, ott az első bekezdésben szó szerint azt írják, hogy ez a kártya ideális a HTPC-khez. A gyártó azt mondja, hogy ez abba (is) való, én meg ki vagyok, hogy ezekkel az okos emberekkel vitatkozzak?! :) Ha ilyet veszel, lehet gémer htpc-d, nincs mese. :D

    Különben meg épp ezért fogalmaztam így: egy htpc építhető belőle, ami akár játékra is jó. (Mint ahogy minden htpc jó valamilyen mértékben játékra is.)

    "Ez nem HTPC ... Az én vasamat sem nevezném annak attól hogy ezen videózom és a zenét is a gépről"

    Persze, tökéletesen igazad van. A htpc attól az, ami, hogy alkalmas multimédia kezelésére, és nem rendelkezik olyan zavaró hatásokkal (méretben és zajban), ami rombolja egy nappali összhangját. Ettől még egészen biztos, hogy minden HTPC-n lehet aknakeresőt is játszani. :D

    "Az én vasamat sem nevezném annak attól hogy ezen videózom és a zenét is a gépről .... Szerintem ez mára már alap felhasználása egy PC-nek."

    Minden PC jó bizonyos mértékben mindenre, ezért nevezik általános célú számítógépnek.
    Emlékeim szerint én még DOS alatt is futtattam valamilyen videolejátszót parancssorból paraméterezve a '90-es években, és akkor még nem is volt olyan szó, hogy htpc. :D
    Szóval szerintem, ha egy kártyát a gyártója htpc-be szán, de az elég erős egy kicsit komolyabb játékhoz is, akkor hát Istenem, ilyen is van.

    >>"Egy FX-8320 csak 37k, és messze erősebb minden i5-nél." Most nem akarok egy Intel/AMD CPU vitát de ezt én kötve hiszem.<<
    Oké. Engem érdekelne ez a téma, csak szerintem ne itt offoljunk erről. Mondd, hogy hová menjek, és szívesen meghallgatnám, hogy mit írsz erről. Az én ismereteim elég hiányosak ezzel kapcsolatban; cpu benchmark összehasonlító listákat néztem tesztoldalakon, és ott az i5-ök nagyon lentebb voltak pontokban. De sok féle képpen lehet mérni. Érdekel a véleményed.

Új hozzászólás Aktív témák