Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik az a kártya, ami passzív hűtés mellett a legerősebb manapság. Ebben a szegmensben AMD-t vagy nVidiát érdemes-e venni, és szintén ebben a szegmensben melyik az ajánlott kártyagyártó cég?

    Játék nem lesz vele, de ha a videokártya teljesítméye, akármilyen kis teljesítméyű is, felhasználható általánosan a cpu (AMD FX) kiegészítésére, mondjuk video-kódoláshoz, tömörítéshez (ha jól tudom, ezt hívják OpenCL-nek), akkor ez is lehet szempont, ha ebben az egyik vagy a másik architektúra jobb.

    Előre is köszönöm szépen!

  • ggg1

    aktív tag

    válasz KAMELOT #37539 üzenetére

    Köszönöm szépen!
    Ez igen! Szép kártya!
    Én egy kevésbé "ultimate", olcsóbb kártyát szeretnék. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen "komolyabb" kártyákból is csinálnak passzívat. 20 ezer forintig és 15 ezer forintig melyik volna a legjobb választás?

    Előre is köszönöm!

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bluyoo #37544 üzenetére

    Ez a vga nemcsak az FX mellé lesz majd, hanem máshová is (több darab lesz), és azért a passzív, mert igazából a vga-nak nem sok dolga lesz a gépben, egy alap kártya kell, és ha már nem csinál semmit, akkor ne legyen rajta mozgó alkatrész. Viszont tájékozódás képpen érdekelt volna, hogy ezekből melyik a legerősebb, ezért így tettem fel a kérdést. Én az árlistákat böngészve a GT 630-ig és a Radeon HD 6450-ig jutottam, és ott tűnt úgy, hogy onnan fölfelé már mindegyiken van ventilátor, és kíváncsi voltam, a hozzáértők hogy látják ezt. Na erre a hozzáértők mondtak egy sokkal jobbat, ami teljesen kívül esett az én látókörömön, és mert buta módon az első kérdésben nem jelöltem meg árat. Bár annyira nem volt baj, mert ezzel is szélesedett a látóköröm, így most tudom, hogy ha egy drágább hangtalan htpc-t kell építenem, abba mi lesz a jó választás.

    Az FX CPU-n nem a gyári hűtő lesz, hanem a brutálnagy Enermax dolog egy 12 centis ventivel. Remélem, megfékezi majd a 125W TDP-t, és sikerül kicsit lehalkítani a kedélyeket. Sokszor lesz egyébként tétlen a gép, vagy mondjuk szakaszos rövidebb renderelések, nagyobb számítást ígénylő forószerkesztés (tonemapping), amikor hirtelen kell nagy számítás, aztán pedig minimális terhelés. Szóval közben lehetne akár halk is. :D

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bluyoo #37548 üzenetére

    "HTPC-be ma már nem kell dVGA :) Arra még az Intel iGPU-ja is megfelel"

    Igen, tudom, nekem is van egy mini-itx-es Brazos-om, és az is jó HTPC-nek. Amikor leírtam ezt a mondatot a HTPC-ről, én is tudtam, hogy nem teljesen korrekt, és úgy lett volna pontos, hogyha azt írom, hogy egy hangtalan HTPC, amivel lehet lövöldözős játékot nyomni full hd-ben, részletesebb grafika mellett; csak nem akartam ilyen bonyolultan fogalmazni. :D

    "Kollégám videovágás , fotószerkesztéshez sem sem vett dVGA-t az I5 mellé."

    Abba én sem vettem. Ezeknek a 4. generációs i5-öknek amúgy is sokat fejlődött a gpu-ja. Ahogy néztem a benchmark listákat, kb. már egy szinten mozognak a kb. 15 ezres videokártyákkal.
    Igazság szerint, annak örülnék a legjobban, ha emellé az FX mellé sem kéne videokártyát venni, egy integrált gpu tökéletes volna, akármilyen alap. De egy i5-4670K 55-60k ft, hozzá egy normális 1150-es alaplap is drágábbnak tűnik, mint egy AM3+. Egy FX-8320 csak 37k, és messze erősebb minden i5-nél. Egyetlen hátránya az a kis plusz hő az Intelekhez képest, de hát valamivel kell fűteni a szobát ebben a nagy hidegben.

    Ami pedig az AMD APU-kat illeti, azokból a legerősebb is (A8-A10) megáll valahol az i3-asok környékén, és mivel nem használom ki a beleépített nagyobb teljesítményű Radeon HD-k képességeit, a CPU teljesítmény viszont kell, így ezek nem játszanak. Kíváncsi lennék, hogy ezek a jövő év első negyedében érkező Kaveri APU-k milyen erősek lesznek, de gondolom, hogy ezek sem veszik majd fel a versenyt az FX-ekkel. A sajtóhírekben pedig úgy olvastam, hogy az FX család kb. marad ilyennek jövőre is. Kár, hogy nem tudnak beleszorítani valami kis alap GPU-t.
    Addig nem lesz ezekben előrelépés, amíg nem sikerül az AMD-nek is olyan mértékben fejleszteni a gyártástechnológiát, mint az Intelnek. Most már lassan duplája a csíkszélesség.

    Szóval addig is nézek ebbe valami passzív VGA-t. :)

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bluyoo #37548 üzenetére

    "Ahhoz hogy halk legyen egy VGA nem szükséges kifejezetten passzív kártyát vásárolni. Pl. az én VGA-mat sem lehet hallani még levett oldallap mellett sem.
    De persze ha passzív kell .... csak rákérdeztem!"

    Értem én. Nekem is volt ventilátoros videokártyám, és azt se lehetett hallani. Nem a passzívon van a hangsúly, de olyan alap kártya kell, amik között majdnem mind passzív, úgyhogy ha már nem kell erősebb, akkor minek vennék ventilátorosat?! Ezért nézek passzívat, nem azért, mert ez nekem valami ilyen szent grál.

    Csak azt szeretném kitalálni, hogy ezek közül az alsó-közép kártyák közül melyik a legerősebb, és a leginkább ajánlott. Hátha megtanulok még valami új érdekes szempontot, hogy mit érdemes nézni.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bluyoo #37556 üzenetére

    :D Ez jó volt! Gémer HTPC :D

    Na figyelj, nyisd meg azt a linket, amit KAMELOT küldött a kártyáról, ez a gyártó honlapja, ott az első bekezdésben szó szerint azt írják, hogy ez a kártya ideális a HTPC-khez. A gyártó azt mondja, hogy ez abba (is) való, én meg ki vagyok, hogy ezekkel az okos emberekkel vitatkozzak?! :) Ha ilyet veszel, lehet gémer htpc-d, nincs mese. :D

    Különben meg épp ezért fogalmaztam így: egy htpc építhető belőle, ami akár játékra is jó. (Mint ahogy minden htpc jó valamilyen mértékben játékra is.)

    "Ez nem HTPC ... Az én vasamat sem nevezném annak attól hogy ezen videózom és a zenét is a gépről"

    Persze, tökéletesen igazad van. A htpc attól az, ami, hogy alkalmas multimédia kezelésére, és nem rendelkezik olyan zavaró hatásokkal (méretben és zajban), ami rombolja egy nappali összhangját. Ettől még egészen biztos, hogy minden HTPC-n lehet aknakeresőt is játszani. :D

    "Az én vasamat sem nevezném annak attól hogy ezen videózom és a zenét is a gépről .... Szerintem ez mára már alap felhasználása egy PC-nek."

    Minden PC jó bizonyos mértékben mindenre, ezért nevezik általános célú számítógépnek.
    Emlékeim szerint én még DOS alatt is futtattam valamilyen videolejátszót parancssorból paraméterezve a '90-es években, és akkor még nem is volt olyan szó, hogy htpc. :D
    Szóval szerintem, ha egy kártyát a gyártója htpc-be szán, de az elég erős egy kicsit komolyabb játékhoz is, akkor hát Istenem, ilyen is van.

    >>"Egy FX-8320 csak 37k, és messze erősebb minden i5-nél." Most nem akarok egy Intel/AMD CPU vitát de ezt én kötve hiszem.<<
    Oké. Engem érdekelne ez a téma, csak szerintem ne itt offoljunk erről. Mondd, hogy hová menjek, és szívesen meghallgatnám, hogy mit írsz erről. Az én ismereteim elég hiányosak ezzel kapcsolatban; cpu benchmark összehasonlító listákat néztem tesztoldalakon, és ott az i5-ök nagyon lentebb voltak pontokban. De sok féle képpen lehet mérni. Érdekel a véleményed.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz arcszesz #37569 üzenetére

    Igen, igazad van, de sajnos az AMD FX cpu-kban nincs igpu. 3D grafikára a gép egyáltalán nem lesz használva. Az igpu kiváltására kell egy alap, csendes, vagy épp hangtalan kártya. Ez ügyben okosodnék, hogy milyen erőviszonyok vannak. Egy arany középút. Azt is értem, hogy ezen kártyák közt, nincs szignifikáns ár- és teljesítménybeli különbség sem, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bluyoo #37586 üzenetére

    "ui.:Remélem nem robbantottam ki egy újabb Intel vs. AMD vitát! [...]
    Ja és ugyancsak összetartó közösség az AMD-s!"

    Ó, dehogy, én még csak vitának sem gondolnám ezt, engem csak érdekel mindenki véleménye. Ezért írtam, hogy a Te véleményed is érdekel ez ügyben, mert örülök, ha egy újabb szempontot hallgathatok meg.

    Ami a közösséget és a párt-harcokat illeti, én nem gondlom, hogy az ember azért vesz egy processzort vagy egy videokártyát, hogy ezzel akkor egy közösségbe tartozzon. Persze, tudom, sokan presztizskérdést, meg lelki ügyet csinálnak belőle, hogy melyik táborba tartoznak, és milyen márkájú dolgot vesznek, de ezt én nem osztom.

    Ezenkívül nekem is van itt egy i5 már és más Intelek is, úgyhogy ettől, hogy lesz egy AMD is, ettől nem fogok egyik táborba sem tartozni.

    "A nyolc szál az nyolc szál szóval azok a programok amik tudják ezt kamatoztatni ott jelentkezik meg a CPU ereje."

    Tudják bizony. Megnéztem a progikat, amiket használok. Még állítható is, hogy hány magot használjanak. Nyolcig. :) És szerintem az OpenCL-t is kihasználnák.

    "És ha a "a brutálnagy Enermax dolog" nincs még megvéve akár nem is muszáj az Intelé elég jól teszi a dolgát még feszültségállítgatás nélkül is."

    A brutálnagy Enermax dolog már megvan, ez fog menni az AMD-re, és egyébként ilyen van az i5-ön is, ez ilyen univerzális dolog. Azért írtam föntebb, hogy bízom a halkságában, mert az i5-ön közepes terhelésig a fél kilós borda a 6 réz hőcsővel úgy lehűti a cpu-t, hogy a venti fordulatszáma a mérhető tartomány alá esik. :) Nullát mutat. Meg is ijedtem, hogy megállt, levettem az oldalát, és ment, csak nagyon lassan. Ha terhelem, gyorsul, de akkor sincs hangja.

    Jól meglesznek a passzív kártyával. :)

  • ggg1

    aktív tag

    válasz arcszesz #37594 üzenetére

    > "3D grafikára a gép egyáltalán nem lesz használva"
    > A shadereket már kb. minden program használja többé-kevésbé, ezért nem elég a leggyengébb gpu.

    Igen, tudom, sőt, azért írtam föntebb, hogy ha van olyan szempont, hogy melyik kártyának jobban kihasználható az OpenCL képessége ebben a szegmensben, akkor ezt is szívesen figyelembe venném a választásnál.
    Ettől az még egy fontos szempont, hogy nem fogok rajta játszani, és nem lesz más 3D grafika sem, mert belövöm vele, hogy milyen kategóriájú kártyát keresek.

    > "nincs szignifikáns ár- és teljesítménybeli különbség sem"
    > Már hogyne lenne teljesítmény különbség. Ebben a kategóriában tele
    > vannak a boltok rég elavult gyenge vackokal is.

    Persze, igazad van. Nyílván nem az elavult, előző generációs kártyákkal akartam összehasonlítani.
    Szóval akkor várom a konkrét tippeket. Milyen csendes vagy passzív kártyát vegyek 15k-ig, vagy 20k-ig? A föntebbiek szerinti felhasználásra. AMD vagy nVidia? Melyik kártyagyártó?

Új hozzászólás Aktív témák