Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bluyoo #37544 üzenetére

    Ez a vga nemcsak az FX mellé lesz majd, hanem máshová is (több darab lesz), és azért a passzív, mert igazából a vga-nak nem sok dolga lesz a gépben, egy alap kártya kell, és ha már nem csinál semmit, akkor ne legyen rajta mozgó alkatrész. Viszont tájékozódás képpen érdekelt volna, hogy ezekből melyik a legerősebb, ezért így tettem fel a kérdést. Én az árlistákat böngészve a GT 630-ig és a Radeon HD 6450-ig jutottam, és ott tűnt úgy, hogy onnan fölfelé már mindegyiken van ventilátor, és kíváncsi voltam, a hozzáértők hogy látják ezt. Na erre a hozzáértők mondtak egy sokkal jobbat, ami teljesen kívül esett az én látókörömön, és mert buta módon az első kérdésben nem jelöltem meg árat. Bár annyira nem volt baj, mert ezzel is szélesedett a látóköröm, így most tudom, hogy ha egy drágább hangtalan htpc-t kell építenem, abba mi lesz a jó választás.

    Az FX CPU-n nem a gyári hűtő lesz, hanem a brutálnagy Enermax dolog egy 12 centis ventivel. Remélem, megfékezi majd a 125W TDP-t, és sikerül kicsit lehalkítani a kedélyeket. Sokszor lesz egyébként tétlen a gép, vagy mondjuk szakaszos rövidebb renderelések, nagyobb számítást ígénylő forószerkesztés (tonemapping), amikor hirtelen kell nagy számítás, aztán pedig minimális terhelés. Szóval közben lehetne akár halk is. :D

Új hozzászólás Aktív témák