Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carada

    újonc

    Szervusztok!
    Sokat olvastam ezt a topicot, kaptam is több hasznos útmutatást a döntéshez, de most jött egy probléma, ami nagyjából romba dönti az összes eddigi elképzelésemet.
    Konkrétan arról van szó, hogy nálunk a tévé gyakorlatilag sokadrangú szereplő, mint televízió Spectrum tévé és RTL híradó, és pont. Viszont elég sokat nézünk DVD-filmeket, na meg azokat, amiket az évek során a netről összefújt a szél... :) És hát azok mindenféle kodekkel és változatos formátumban vannak. Mármost az a kérdésem, hogy holmi médiabox nélkül, találok-e olyan tévét így 2021 végén, ami a lehető legbiztosabban lejátssza nekem a lehető legtöbb elterjedt videófájlt?
    Jelenleg egy 52 cm-es LG CRT a megjelenítő (nem röhög... :D), és egy Samsung DVD-lejátszó olvassa az USB sticket. Olyan televíziót keresek, ami az USB-ről merevlemezt is tud kezelni, nem csak a FAT32-es sticket.

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    180K max. Persze, ha 186K a tuti, akkor maradhat...
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Filmnézés, vigyen minden (a húszféle AVI, MP4, MKV stb, kezelje a feliratfájlokat (SRT, SUB). Ha néha konvertálni kell, az sem baj, de ne az legyen, mint most, hogy a lejátszó kizárólag egyféle AVI-t eszik meg.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    43-55 coll az, ami elfér, fizikailag és árban is. A szobából gyakorlatilag bárhonnan nézheti valaki, persze, ha mozizunk, akkor szembeülünk, kb 3 méterre.
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Világos, határozottan.
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Egy 5X5-ös nappali egyik sarkában lenne. A szobából gyakorlatilag bárhonnan nézheti valaki, eléggé oldalról is.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    A jövőre nézve WiFi, Bluetooth, LAN, mert ha rám dől az OTP, akkor szeretnék egy NAS-t is összerakni. Ha meg lesz normális internetem, akkor jöhetnek a streaming szolgáltatók.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak?
    Legalább két USB csatlakozó, és hangkimenet (tudom, már csak optikai van...)
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Középen jobb lenne, nekem jobban tetszik, de elvileg a kicsik elférnek oldalsó lábbal is. Az 55"-ös mindenképpen középen.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Fogalmam sincs. :F
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    DVB-T2 tuner, mert a set-top boxot is kukázni akarom. A táv lehetőleg olyan legyen, hogy a legfontosabb funkciókat meg lehessen tanítani az univerzálissal.
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    Használt is lehet, garival (vagy gari nélkül tuti cucc, pl Panasonic, kipróbálhatóan)

    De a legfontosabb a filmek lejátszása lenne, újabb doboz, kütyü, bizbasz nélkül. Ha tudtok segíteni, azt megköszönöm, mert én már elvesztettem a fonalat. :F

Új hozzászólás Aktív témák