2019. október 23., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:38:04

GAMEPOD.hu

Már meglevő készülékkel kapcsolatban a LED / LCD TV topikba írj!
Készülék vásárlásával kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#34001) AL válasza Beus78 (#33987) üzenetére

AL
(aktív tag)

Szia ! Itt láthatod a tévéid adatait : [link]
Mindhárom készülék VA paneles és közvetlen - direct led háttérvilágításuak.
A Sony "csak " FHD , a másik kettő 4K.
Ha nagyobb betekintési szög kell, akkor valami más IPS paneles készülék kell.
Ha szemből nézed és szereted a nagyobb kontrasztot, akkor ( ezek ) a VA paneles ajánlott, ezeknek jobb a feketéje, mint az IPS nek, de rosszabb a betekintési szöge. .
VA panelnél, ha oldalról nézed a torzulás mértéke attól is függ, hogy mennyi a nézési táv .
Ajánlott vásárlás előtt mindegyiket megnézni, hogy lássad melyik tetszik, mert nagy különbség van a panelek között, még azonos háttérvilágítás esetén is.
[link]
Érdemes a googlén és az üzletek oldalain is elolvasni a véleményeket hátha segítenek. Ilyen véleményeket láthatsz : [link]
[link]
[link]
[link]
A WE betüjelü ismertebb :
[link] Itt a Sony oldalán leírás és vélemények is vannak : [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34002) AL válasza Gigicuci (#33998) üzenetére

AL
(aktív tag)

Szia ! Itt láthatod az adataikat : [link]
Ha jól látom a 2 Panasonic között csak a keret színe a különbség, de szerintem a Sony 9005 sokkal jobb.
A Sony 100 Hz , teljes - direct háttérvilágítású és valós 10 bit.
Az árukban is látszik a különbség Panasonic még új és 250 ezer, a Sony kifutó és 350 körül van : [link]
Ezek csak adatok, ettől függetlenül lehet, hogy az olcsóbb Panasonic tetszik Neked.
[link]
[link]
A Panasonicról sok véleményt még nem tudnak mondani, mert még talán senki sem vett ( annyira új ).
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34003) Gaboo007

Gaboo007
(senior tag)

Samsung szerviz szerint ez egy sima felhősödés mivel nappal nem látszik a tesztképeken:

(#34004) AL válasza Gaboo007 (#33988) üzenetére

AL
(aktív tag)

Szia ! Próbáld a beállításokat variálni ( háttérvilágítás, fényerő, stb ) . Sajnos a Led tévéknél ez hiba, de mindegyik készüléknél más mértékű, némelyiknél szinte semmi. Ha nemsikerül jól, elfogadhatóan beállítanod hívjad a Szervizet, hátha adnak tanácsot. Most látom, hogy hívtad őket, de ha nem látták, csak telefonon mondták, akkor nem valós a hozzászólás. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34005) Chaser válasza Gaboo007 (#34003) üzenetére

Chaser
(titán)

ez elejétől ilyen? pont úgy tűnik, mintha a sarkoknál a panel belenyomódna a kávába, ennyire feltűnő "felhőt" szerelési pontatlanság szokott okozni

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#34006) Gigicuci válasza AL (#34002) üzenetére

Gigicuci
(aktív tag)

Nagyon köszönöm, sokat segítettél!

[ Szerkesztve ]

(#34007) junior19 válasza Gaboo007 (#34003) üzenetére

junior19
(aktív tag)

Gratulálok a szarvíznek.
Én biztosan nem hagynám annyiban. Persze egyszerűbb lerázni a felhasználót, hogy ez ilyen, mint normálisat készíteni.
Senki nem kérte egyik gyártót sem, hogyha csak ilyet tud gyártani, akkor gyártson ilyet.
Mi következhet még? Gyártanak egy kis teljesítményű autót, s nagy ellenszélben ne használd? Várd meg míg eláll a szél.
S neked mit javasoltak? Lámpákat kapcsolni vagy megvárni a nappali fényt?
Hihetetlen.

codec project

(#34008) partyzan12

partyzan12
(csendes tag)

Hello érdekelne ki milyen tv-t ajánlat 40 colos FullHD 80eft körül ?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=partyzan12

(#34009) Gaboo007 válasza junior19 (#34007) üzenetére

Gaboo007
(senior tag)

Vicc hogy ezt így el merik adni...

(#34010) Gaboo007 válasza AL (#34004) üzenetére

Gaboo007
(senior tag)

Leszedtem teljesen a fényerőt és a háttérvilágítást de lényegesen nem változott.

(#34011) AL válasza Gaboo007 (#34010) üzenetére

AL
(aktív tag)

Szia ! Ha ilyen rossz hívjad ki a szerelőket, ne csak telefonon, anélkül, hogy látnák mondjanak véleményt róla. Érdemes lenne üzletben néhány ugyanilyen készüléket megnézned, hogy viszonyítani tudjad a minőségbeli különbségeket. A Samukat nem ismerem. Nincs valami képjavító rendszer, vagy kézi HDR kapcsolás, ami ilyen extra fényt ad ? Üdv.

(#34012) AL válasza partyzan12 (#34008) üzenetére

AL
(aktív tag)

Szia ! Jobb minőségben a Sony tévék vannak, de azok is drágábbak jelenleg. Talán az Extreme Digitalban érdemes megnézned a Hitachi tévéket. 5 év garancia van rá. Üdv.

(#34013) hallerúr

hallerúr
(csendes tag)

Halihó!

Samsung Q70R tévékről mit gondoltok?
Az MM akcióban most nagyon jó áron el lehet hozni és elgondolkodtam.

(#34014) junior19 válasza Gaboo007 (#34009) üzenetére

junior19
(aktív tag)

Addig, amíg a legtöbb ember belenyugszik, hogy ez ilyen, addig el is fogják tudni adni. Ha tömegesen dobálnák vissza, akkor elgondolkodnának a minőségen is.
Már a tavalyi modellek is több gyártónál is vissza lépés volt az előző éviekhez képest, de amit az idei Samsung Qled szériával csinálnak, az már a pofátlanság.

codec project

(#34015) Chaser válasza junior19 (#34014) üzenetére

Chaser
(titán)

Erre nem tudjak radutni, h "ez ilyen", ilyet senki nem venne, max aproert, rosszabb mintha nagy adag pixel hiba lenne rajta, v szerelesi hiba v sw-es gond
Egyebkent visszalepes biztos van

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#34016) Beus78 válasza AL (#34001) üzenetére

Beus78
(újonc)

Szia! Köszönöm szépen a segítségedet!
Ha nem túl nagy kérés egy negyediket bedobnál még nekem az összehasonlításba a Samsung 50NU7022 - t is?

Hálóba lenne a tévé, szemből nézném csak.
Főleg netezésre használnám, így a gyorsaság és könnyű kezelhetőség lenne a lényeg (az élvezhető kontraszt mellett természetesen). A Sonykat a netezők nagyon dicsérik (természetesen kritikák nem a 100.000-es kategóriában vannak).

Ha bárki nyilatkozhat róluk, melyiket választaná magának a 4-ből?

Pár hónapja nézegetem őket, olvasom a kommenteket s próbálok teszteteket találni róluk. Egyre jobban összezavarodok :((

Természetesen élőben jó lenne látni mind a 4-et egyszerre.

Köszi előre is!

(#34018) hallerúr válasza AirForceTwo (#34017) üzenetére

hallerúr
(csendes tag)

Ezzel még nem nagyon vagyok beljebb :)
Tavalyi modelleket nehezebb levadászni, illetve ahol még van, ott az ára is igen magas.

Milyen tekintetben léptek vissza amúgy?

Illetve én itt pl. nem látok óriási eltérést:
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q7fn-vs-samsung-q70r/597/782?usage=7318&threshold=0.1

[ Szerkesztve ]

(#34019) lezuvius válasza hallerúr (#34018) üzenetére

lezuvius
(őstag)

Ebben az árban inkább OLED-et vagy felsőkategóriás Sony LCD tévét vennék.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#34020) Peace

Peace
(addikt)

Bravia KD-65XF9005B-ről nyilatkozhatna valaki, aki játszik rengeteget. PS4 és PC tekintetében. ;) Mert ez jöhet még szóba esetleg a tavalyi QLED helyett.

Nobody is innocent, there are merely varying levels of guilt.

(#34021) hallerúr válasza lezuvius (#34019) üzenetére

hallerúr
(csendes tag)

OLED nálam nem nagyon játszik, mert eddig bár telefonokon keresztül találkoztam csak a technológiával, de ott mind a négy készülékemen beégett. Plusz déli tájolású a nappali, így elég világos is van mindig :(

Sony-ból melyik típus lehet érdekes?

(#34022) Peace válasza hallerúr (#34021) üzenetére

Peace
(addikt)

Amelyiket az előbb említettem. ;-) Csak játék szempontjából érdekelne, hogy milyen. Q6FN azért volt kinézve, mert játékra csúcs.

(#34023) lezuvius válasza hallerúr (#34021) üzenetére

lezuvius
(őstag)

Sony (49-55-65-75)XF9005

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#34024) Mankó

Mankó
(veterán)

55-ös Va Sony-ról váltanék 65 colos Va tv-re. Nézési táv 2.7-3 m, főleg 1080p, 4k filmek és Xbox One X a felhasználási terület. Eddig az Xf9005 volt a befutó modell, de valamiért birizgálja a csőröm a Samsung q6-ja is.
Néztem Rtings összehasonlítást, van amiben a Samsung nyer, van amiben a Sony.
A Q6 jobb játékra, jó fekete, kevesebbet fogyaszt, jobb a távirányítója, stabilabb a rendszere, cserébe jobban tükröződik, FRC, drágább is, a Sonynak jobb a képe, és valahol olvastam, hogy a Qled is hajlamos a beégésre.

Nem lesz egyszerű választás úgy érzem.

Sony párti vagyok, a jelenlegi 2012-esnek (HX751) máig jobb színei vannak, mint sok más gyártó idei modelleinek. Az android rendszertől idegenkedek, sok rossz tapasztalatot is találni a neten, illetve a nagyobb input lag is aggaszt.

Valakinek van gyakorlati összehasonlítási alapja, mert a teszt az csak egy teszt, más-más emberekkel lehet az eredmény is más lenne. Ti melyiket választanátok és miért?

(#34025) Mankó válasza Gaboo007 (#34003) üzenetére

Mankó
(veterán)

Ez rettentő csúnya, zavaró kép. Ne hagyd annyiban, verd az asztalt a szervíznél!

Kezdetben nekem is hasonló volt a kép a jelenlegi Sonynál, de csak full fekete képnél jelentkezett. Aztán addig állítgattam, mire teljesen sikerült eltüntetni. Film alatt sehol nem látni, max játék átvezetőknél észlelem a jelenséget, de ott is gyengébben, mint kezdetben volt.

(#34026) Peace válasza Mankó (#34024) üzenetére

Peace
(addikt)

Nem ég be a QLED. Q6FN ritka jó választás lett volna 1,5 hónappal ezelőtt 350-ért. Jelenleg már csak két boltban kapható, nagyon gyorsan el fog tűnni a piacról.

(#34027) V.Stryker

V.Stryker
(veterán)

Sziasztok,

Ha tévé választásnál a fő preferencia az HBO Go és Netflix használata, akkor a Samsung Tizen vagy LG Web OS a nyerőbb?
Illetve tv applikáció esetében ugyanaz az "élmény", mint Apple TV -t használva?

-

(#34028) NoOne1976 válasza Peace (#34026) üzenetére

NoOne1976
(senior tag)

2 hónapos, 55Q6FN 230-ért jó vétel, ha kiállított darab volt? (Persze a farancia rendesen a vásárlástól indulna.)

(#34029) Peace válasza NoOne1976 (#34028) üzenetére

Peace
(addikt)

Vadi új jobb vétel sztem.

(#34030) marotigaborr

marotigaborr
(újonc)

Sziasztok olyan problémám van, hogy a Thomson 43UD6306 smart tv-em egyedi operációs rendszer és az alap appstore-ból nem tudok semmi értelmes alkalmazást letölteni, alapból youtube van rajta ami jó, de ennyi! Szeretném letölteni a HBO Go alkalmazást a tv-re, de az appstore-ba ugye nincs! Valakinek van valami ötlete, megoldása?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#34031) Mankó válasza Peace (#34026) üzenetére

Mankó
(veterán)

Igen az tényleg jó választás lett volna, sajnos későn láttam csak. A mostani emag-osat inkább kihagyom, emagról inkább semmit.
A q60r meg már nem az a széria.
Várok akkor még egy kicsit, hátha jön még a sonyra jó/jobb akció.

(#34032) Peace válasza Mankó (#34031) üzenetére

Peace
(addikt)

Igen, javaslom a várakozást. 2018-as QLED széria nagyon baba volt. Most ez pont egy fo* időszak sajnos...

(#34036) atiska007

atiska007
(aktív tag)

Sziasztok,

Szerintetek melyik lenne a legjobb ár/értékkel rendelkező tv?

Az eddigi kiszemeltek:

TCL

Samu1

Samu2 - Ez csak 55", jobb lenne 65...

Inkább a 65" felé mozognék, fontos a bluetooth átvitel (hangprojector), szemből néznék, inkább filmek és néha játék (PS).

Ha ezeken kívül van esetleg javaslatotok ebben az ársávban, szívesen veszem azt is.

Köszi!

Mittudomain!

(#34037) beluudj

beluudj
(addikt)

Egde ledet kerüld (sztem)

TCL pl tuti at

Bár qled is edge (ott nem tudom mekkora szórások vannak/ felhősödés)

[ Szerkesztve ]

Csak egy LCD proji @ DaRbEe mankó :) 1chip DLP the King! :C Rainbow Forever a szükséges + ;)

(#34038) AL válasza Beus78 (#34016) üzenetére

AL
(aktív tag)

Szia ! Itt láthatod az adatokat : [link]
Ez is VA panel, de a többitől eltérően edge led. Ennél szokott hiba lenni, hogy a sarkokat, széleket jobban megvilágítja, mint a 34003 - as levél képein is láthatod, de a direct led sem tökéletes, mert annál sávosodási problémák lehetnek. Bármilyent is veszel szerencse kell hozzá, hogy egy hibamentest kifogjál.
Itt néhány véleményt olvashatsz róla : [link]
Próbáld meg mindegyik tévét a saját topickjában ellenőrizni. Csak a jobb felső sarokban lévő keresőbe kell beírni a típusszámot és előjönnek azok a hozzászólások, amelyek arról szóltak.
Tudtommal a Samsungok nem engedik át ( hangnál ) a DTS jelet. ilyenkor némák lesznek.
Ha teheted vegyél hozzá + 3 év garanciát. Ha az MM - ben vásárolsz, akkor ott később is megveheted ( nem kell a vásárláskor ).
Üdv.

(#34039) beluudj válasza AL (#34038) üzenetére

beluudj
(addikt)

Tisza szégyen, hogy szerencse kell egy türhető készülék panelhoz....

Csak egy LCD proji @ DaRbEe mankó :) 1chip DLP the King! :C Rainbow Forever a szükséges + ;)

(#34040) ribarszki válasza beluudj (#34039) üzenetére

ribarszki
(senior tag)

Az Oled is pont ekkora lottó sajnos.. :(

(#34041) spileraaa

spileraaa
(aktív tag)

Erről a tv-ről véleményt kérnék?

Horizon 43HL7320F
[link]

ezeket hol gyártják és menyire jó minőségűek?

41 ezer forintot megér?

Erdély (Románia ) Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#34042) AL válasza atiska007 (#34036) üzenetére

AL
(aktív tag)

Szia ! A 3 TV közül Minőségben a Qled a legjobb. A másik kettő messze van tőle. Az elmúlt hónapban többen is vettek és írtak itt róla. Üdv.

(#34043) Mankó válasza Peace (#34026) üzenetére

Mankó
(veterán)

Tény, hogy a 350-es Q6fn jó vétel lett volna, de melyik jobb választás, a Q6fn vagy az XF9005?

(#34046) SAABPEPE

SAABPEPE
(tag)

Sziasztok okos 4k tvt keresek 40 inch-es képátló felet.Ezt néztem ki :
Samsung UE50NU7022KXXH 4K Ultra HD Smart LED Tv .
Valakinek valami véleménye vagy más ajánlása ?:

[ Szerkesztve ]

(#34047) Skynet258

Skynet258
(veterán)

Sziasztok, alábbi két tv közül melyiket (vagy legalább hogy melyiket ne ha az egyik annyira rossz lenne):

Philips 55PUS7303

Samsung UE55NU8052TXXH

A Samsung képe papíron jobbnak hangzik (a saját marketinges 2600-as értékű PQI érték alapján), de Philipsnél meg ott az Ambilight ami nem tudom mennyire jó de évek óta szemezek vele. Ellentétben utóbbi Android, kérdés mennyire gyors ezen a tévén.

Köszi előre is a segítséget! :R

Android telefon/tablet/okosóra tesztek, játékok, programok, hírek: http://androtech.hu

(#34048) lumberg válasza beluudj (#34037) üzenetére

lumberg
(újonc)

Szia!
Nekem 65Q6FN van és nincs semmilyen felhősödést, tejesen homogén. A színek jók, a feketéje brutál. Volt szerencsém összehasonlítani pár hasonló kaliberű idei versenyzővel, pl. a Q60R-el és szemmel láthatóan jobb és minőségibb nála. Egy percig sem bántam meg, hogy megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#34049) Mankó válasza lumberg (#34048) üzenetére

Mankó
(veterán)

A Sony XF9005-höz is nézted?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.