Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz TeeJay #65481 üzenetére

    Ez csak elvi veszély, azért hívja rá fel a figyelmet az összefoglaló. Nem is azt írja, hogy emaitt nem szabad OEM-et venni, csak hogy ha több választás is van, kb. azonos áron, akkor a nem OEM-et érdemesebb preferálni vásárláskor. Elképzelhető, hogy az SSD firmware-ében valami bug van, és azért kell frisssíteni fw-t, vagy csak új sebességoptimlaizációk kerültek be az újabb firmware-be. Ritkán, de előfordulhat ilyet, és ilyenkor OEM SSD-knél nehezebben oldható meg a frissítés. Szerintem még valamit ilyenkor is lehet trükközni, de még sose frissítettem OEM SSD-t. Nem OEM-et igen, az teljesen sima, volt egy bootolható .iso, azt bebootolta az ember, ott valami FreeDOS alapon lefutott egy szöveges progi, karakteres felületen írta mit nyomjak, és kb. 1 mp. után kiírta, hogy kész a frissítés, indítsam újra a rendszert. Adatok is megmaradtak, azt hiszem Samsung 860 EVO volt. Ezt is csak azért frissítettem, mert miért ne, úgyis töröltem volna előtte mindent róla, mert új rendszert akartam ráhúzni, és egyúttal a fw frissítését is megléptem. De a többi SSD-men még sose frissítettem, pedig van-volt egy pár már, sose volt egyikkel sem gond amiatt, mert nem lett frissítve.

    #65482 degec: NAS-ba, és 1-2 terás méretben is ugyanazok az ajánlottak, amik 250 gigás méretbe, átlag desktop felhasználásra. Nem tudom a NAS mekkora hálózati sávszélességről hajtod, ha nem túl sebesről, akkor a költséghatékonyság keretében egy 860 QVO-t vagy 870 QVO-t, vagy valami hasonló QLC-s SSD-t is bevállalhatsz, nem sebességbajnokok, de HDD-re még így is köröket vernek, és 1 gigabites net ~125 MB/sec sebességét meg tudják hajtani azok is. QLC SATA-ban kb. ennyi is a választék, az Adata SU630 van még, de az SU-sorozattal összeségében nem votlak jó tapasztalatok (SU800-at kivéve), így azt nincs, ami alapján ajánljam, más SATA QLC meg nincs. A gyártók a QLC-ket inkább M.2-ben hozzák ki (Intel 660p, Crucial P1), mert ott az NVMe-vel és a Memory Host Buffer funkcióval jobban tudják ellensúlyozni a lassabb QLC NAND gyengeségeit. Ezt neked kell tudnod, hogy megkockáztatsz-e erre QLC-t, vagy maradsz olcsóbb 3D TLC-s SSD-knél, Crucial MX500, WD Blue 3D, stb.. Az se mindegy, hogy mennyit írnál rá évente.

Új hozzászólás Aktív témák