Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Emperor_ #42840 üzenetére

    persze egy 120gigásat szét is lehet írni főleg 840EVO-t ami sima 2x vagy 1x nm-es TLC volt
    de a 850EVO egyrészt 4x nanométeres másrészt már 3D VNAND és mint tudjuk elég sokat fejlődött
    na meg én ugye 500-1000GB-os SSD-ről beszélek amire sokkal nehezebb 2-3PB írást bevinni mint egy 120gigás sima TLC-be ami 600TB-nál behal

    a TBW meg értem én hogy mennyi csak ha 5év után is tudok még rá írni akkor letojom
    ha meg 5év alatt nem bírná a kiképzést a 850EVO egyébként kiváló procija és behal akkor melyik szerviz fogja megvizsgálni hogy a NAND mennyi írást kapott addig a pillanatig?
    ha proci off nem is látja a gép már...

    szóval az 5év gari meg bőven tökéletes, NAND-ra meg legnagyobb túlbecslés esetén sem töltenék havonta 4-5TB-tól többet ami évente 40-60TB 5év alatt még mindig csak 300TB egy 1000GB-os SSD-nél az semmi 300x P/E ciklus

    na meg ugye a nagy SSD-ben 1GB-os RAM van és gondolom ha torrenten írja ki a meghajtóra az adatokat előbb az 1GB-os cache-be megy és nem minden cellát 1bittel ír tele hanem 3-al hogy kevésbé használódjon el
    pont azt számoltam hogy 1000-es nettel még csutka letöltés esetén is van bőven cache az SSD-ben hogy ne össze vissza kelljen írnia hanem szépen kitöltve a cellákat 3bittel

    másokat megkérdeztem akik torrenteznek és azt mondták a 850EVO nagyon jól bírja
    és az egyidejű írás és olvasáskor is hasít :R

    szerintem belevágok egy 1TB-os példányba és kiderül

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák