Új hozzászólás Aktív témák

  • Chabee

    tag

    Tikakukac és Tombi!

    Köszönöm az infókat! Tanulságos dolgok ezek...

    Amúgy ezeket néztem ki, de a véleményetek alapján egyszereplősre zsugorodott a szereplős köre:

    Packard Bell és HP.

    De hogy miből is lett a cserebogár:

    Egyik fórumtársunk szempont rendszere és a rá adott válaszok:

    Ahhoz, hogy tudjak segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
    (1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    (2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
    (3) Notebook súlya?
    (4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
    (5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
    (6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
    (7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
    (8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor cask egy olcsóbb boltot kell keresni)

    1: 100-140e Ft körüli összeg lenne az mit valószínű rá tud áldozni az illető.
    2: 15" azaz normál laptop méret, egyéb igény nincs.
    3: irreleváns, nem nagyon lesz hurcolászva.
    4: Internet, képek nézegetése, irodai alkalmazások futtatása, filmnézés esetleg nem csak a gépen de HDMI-n keresztül is.(szerintem ez a tipikus átlag felhasználó)
    5: mivel a fenti paraméterek nem igazán teljesítmény igényesek így a minőség és megbízhatóságon lenne a hangsúly.
    6: W7 lehetőleg 64 bites verzióval.
    7: mindegy, de ahogy néztem 320-asnál kisebb már nem nagyon van, az is bőven elég
    8: Min.: 2 év garancia, Brazos E-350 v. E-450 processzor vagy Llano platform, min.: 2 GB RAM de 4 GB lenne az ideális, HDMI kivezetés, WiFi, LAN csati, beépített webcam, esetleg bluetooth, de ez az utóbbi nem annyira fontos.
    9: Ilyen még nincs, pont ebben kérek segítséget. Nem vagyok elkötelezve egy gyártó mellett sem.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

Új hozzászólás Aktív témák