Új hozzászólás Aktív témák

  • bunkomen

    tag

    Sziasztok!

    Barátnőm áll laptop vásárlás küszöbén. Viszont én lettem megbízva a kereséssel:D Hirtelen a tesco újságot fellapozva találtam egy egész jónak ígérkezőt. Tudom, a tesco csúnya rossz és gonosz ezért is szeretnélek titeket megkérdezni, hogy mit ajánlanátok. Hosszútávra lesz, a jelenlegi acer gépe is minimum a 6. évét rúgja.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    most december

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    max 120k

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    főiskolai tanulmányok mellé, alap dolgok... semmi játék/tervezés stb

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    nem

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15" bár én erőltettem a 13"-asat is, vegyük úgy hogy az is szóba jöhet, ha lehet ips, bár ennyiért nem hiszem

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    igen, utazáshoz is, nem hátrány ha könnyű és vékony

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    win7

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    a jelenlegi azt hiszem 320as vinyó ha félig van már lehet sokat mondtam, szóval lehet beérné egy 120as ssd-vel, ram minimum 4gb de ez már szinte alap, az se baj ha 8:D optikai nem létfontosság

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    ha a hdmi speciálisnak számít (nem hinném) akkor az azért nem árt ha van

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új, minél több garival, esetleg lehetőség a +gari vásárlásra az sem árt

    szerk: bocsi a hosszú postért :D

    [ Szerkesztve ]

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák