Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz fLeSs #43042 üzenetére

    "Viszont nem értem, hogy miért kell d-sub-on használnom az egyik monitort ha 27-est veszek?" - Nem kell, csak azt hittem, hogy a VGA-don a második DVI-I csak az analógra való átalakításra szolgál.

    "Megoldható-e az, hogy megtartom a jelenlegi monitoromat (U2713HM) és veszek a két oldalára két kisebbet, 21-24 méretben vagy akár amit AxBattler ajánlott?" - Megválaszolták neked a problematikáját. :K

    "Vagy hülyességet beszélek? Fel tudsz világosítani?" - Nem beszélsz hülyeséget, eltérő pixelméretű monitort lenne hülyeség összekötni.

    Opció esetleg a következő lehet: U2713HM elad, U2913WM és két P2314H vétele. Ezeknek ugyanakkor a pixelmérete.

    De tanácsosabb 3 ugyanolyan monitorból eyefinity-t építeni.
    Szerintem egyértelműen az U2414H a legjobb alternatíva erre, bármennyire is túlárazott modell.

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • StSanya

    őstag

    válasz fLeSs #43042 üzenetére

    3 db az ajánlott LG 27EA63V-P-ból se néz ki rosszul... :C

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • Dany007

    veterán

    válasz fLeSs #43042 üzenetére

    Szerintem is csak azonos típusú monitorokból építkezz mert két különbözőt az istennek se fogsz tudni ugyanolyanra kalibrálni.
    Láttam már videón olyan eyefinity-t ahol a két szélső monitor pár árnyalattal más volt, mint a középső. Illúzióromboló! Ha a kávából nem tudsz engedni akkor pedig csak az az U2414H jöhet szóba. Az a 6mm káva szerintem a csúcs ilyen árért. 3 col a különbség. 3x3 az 9x2,54 22cm átmérőben az szerintem nem katasztrófa. Ellenben a 6mm-es káva sokat tud dobni a vizuális élményen.

    Vagy számold ki. :D Nézési távolság vs periférikus látás. Szükséged van-e egyáltalán a 27col-ra. 24-es monitor cca 60cm széles. A három együtt már 180cm. 24cm 1080p-n kb 75-80cm-es az ideális nézőtávolság. Ez persze a minimum és a legideálisabb a 1080p-s felbontás maximális kihasználásához.
    Magyarul ha megtudod oldani, hogy 80-85cm-nél ne ülj messzebb a monitoroktól akkor vizuális élmény szempontjából teljesen fölösleges a nagyobb méretű monitor.

    Én jelen esetben a 42-es 3D-s tévét fogom helyettesíteni egy 24-es monitorral úgymond, és mivel közelebb fogok ülni hozzá arányaiban véve, mint ahogy a tévéhez ülök, a "vizuális élmény" nagyobb lesz, mint a nagytévé esetében.

Új hozzászólás Aktív témák