Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz fLeSs #43042 üzenetére

    Szerintem is csak azonos típusú monitorokból építkezz mert két különbözőt az istennek se fogsz tudni ugyanolyanra kalibrálni.
    Láttam már videón olyan eyefinity-t ahol a két szélső monitor pár árnyalattal más volt, mint a középső. Illúzióromboló! Ha a kávából nem tudsz engedni akkor pedig csak az az U2414H jöhet szóba. Az a 6mm káva szerintem a csúcs ilyen árért. 3 col a különbség. 3x3 az 9x2,54 22cm átmérőben az szerintem nem katasztrófa. Ellenben a 6mm-es káva sokat tud dobni a vizuális élményen.

    Vagy számold ki. :D Nézési távolság vs periférikus látás. Szükséged van-e egyáltalán a 27col-ra. 24-es monitor cca 60cm széles. A három együtt már 180cm. 24cm 1080p-n kb 75-80cm-es az ideális nézőtávolság. Ez persze a minimum és a legideálisabb a 1080p-s felbontás maximális kihasználásához.
    Magyarul ha megtudod oldani, hogy 80-85cm-nél ne ülj messzebb a monitoroktól akkor vizuális élmény szempontjából teljesen fölösleges a nagyobb méretű monitor.

    Én jelen esetben a 42-es 3D-s tévét fogom helyettesíteni egy 24-es monitorral úgymond, és mivel közelebb fogok ülni hozzá arányaiban véve, mint ahogy a tévéhez ülök, a "vizuális élmény" nagyobb lesz, mint a nagytévé esetében.

Új hozzászólás Aktív témák