Új hozzászólás Aktív témák

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz sebixxx #94695 üzenetére

    Szia,

    Nem akarok kettőtök dolgába beledumálni, csak gondoltam megemlítem az én tapasztalatom 144hz-el kapcsolatban. Volt egy aoc monitorom 144hz-es de ugyanígy éreztem mint Te. Láttam az asztalon az egéren, hogy simább, de játékokban csak minimálisan éreztem, hogy gördülékenyebb, meg kevesebb a lag. Utána ezt a monitort pont emiatt, hogy á nekem nem kell 144hz eladtam, vettem egy Ultrawide-ot, majd egy sima 27 colos 60hz-es monitort. Ugye mivel egyik sem tudta a 144hz-et akkor kezdtem el érezni, hogy édes istenem valami hiányzik. Valami nem annyira okés. Most vettem egy Acer KG251Q-t és voala, megvan mi hiányzott. A helyzet az, hogy lehet nem látványos elsőre, de hozzászoksz és utána tényleg rossz visszamenni 60hz-re. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, meg 144hz master race, de észre lehet utána venni a különbséget.

    Nem tudom kalibráltad-e a TN panelt. Én javaslom kalibráltasd be, mert eltűnik a fátyolos szürkés "réteg" jelentős, hanem az egész része a monitorról. Legalábbis az Aoc nem volt kalibrálva ott nekem is ezek a bajaim voltak, az Acer most kalibrálva van és minimálisan rosszabb szerintem mint a régi kalibrálatlan ips monitorom. (Kontrasztban meg színvisszaadásban persze gyengébb, de nem úgy mint a régebbi 144hz-es monitorom, így értettem)

    :)

Új hozzászólás Aktív témák