Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz #75501312 #110039 üzenetére


    Az megoldható, hogy mindkét eszköz rá van kötve és bemenetet váltok rajta?
    Igen.

    A jelenlegi monitor az egy 21.5" TN paneles 5ms monitor. Nem tudom érdemes-e fentebb váltani mondjuk 24"-ra.
    Igen.
    Vagy ha nagyon romlana a minőség, akkor nagyobb méretben 1440p gondolom még jó lehet?
    Naná.

    Ahogy láttam érdemes lehet váltani IPS panelesre. Nekem ezzel annyi gondom lenne, hogy már a mostani monitor fényereje is kisüti a szemem este, így jó lenne valami olyan megoldás, ami ezt nem csinálja.
    Ez független attól, hogy IPS, vagy TN a panel.

    Nem tudom van-e fényérzékelős monitor illetve az beleférne-e a keretembe.
    Nem.

    Vagy lehet van olyan automatikus fényerő állító megoldás, amit nem ismerek még?
    Automatikus nincs, viszont a ClickMonitorDDC pont erre van kitalálva. PC-n egy kattintás a fényerőállítás. Modern monitorok mind támogatják.

    Speciális frissítési frekvencia nem kell, a jelenlegi is csak 60Hz-et tud, ha árban belefér, akkor még lehet fontolóra veszem a nagyobb frissítést ha ez tényleg számít játékoknál.
    Számíthat, ha a VGA bírná jobban. Milyen VGA van?

    Márka nem nagyon számít, a BenQ-val is meg voltam elégedve, mert a színprofilja jó volt Win10 alatt. Más eszközökből Samsung van, de csak a név miatt nem fizetnék sokkal többet. Jó lenne ha lenne ICC profil Win alá, bár nem tudom ez 2020-ban még számít-e?
    A random ICC profil csak módosítja a megjelenítést, de nem javítja.

    Tudnátok ajánlani ezekhez az igényekhez monitort?
    VGA?

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák