Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz Sleek #49504 üzenetére

    Olympus mintabolt? A teddprobara.hu keretében némi kaució ellenében egy hétig próbálgathatod.
    Van hozzá gyári markolat, azzal a Pro és a méretesebb tele obikkal is kényelmes a fogása, a kicsi fixekhez meg pár mozdulattal lekapható.
    Viszont a 4/3-os obikra (egy két kivételtől eltekintve) ne építs, ahhoz E-M1 kell, a többivel szenvedés lesz.
    Én is APS-C Nikonról váltottam, és egy percig sem érzem visszalépésnek. Mindegyik obit bátran használon nyitva, - amik nekem voltak Nikonra azokat azért rekeszelni kellett -, az általam próbált kitobik (Pana 14-42II, és 12-32) azonos gyutávon jobbak mint a Nikon 18-55/105 és 16-85, valamint a front/back fókusz gyakorlatilag megszűnt.
    De a szenzorban van kb. 1FÉ hátránya az m4/3-nak. Ha sokszor használtad határhelyzetben a Nikont (ISO3200 fölött és/vagy 4-5 FÉ-ket cibálod a raw fájlokat) akkor érezhetsz némi visszalépést.
    Én nagyon szeretem Olympust, de ebből a hármasból most egyértelműen a GX80-at venném, szerintem az a bestbuy (és bevállalnám adott esetben a raw feldolgozást is ;) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák