Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tommyst

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Egy kedves ismerősöm ide irányított, a segítségeteket előre is köszönöm, ha bármilyen további részletre szükségetek lenne, örömmel és köszönettel állok rendelkezésre. :)

    1. Mire fogod használni a gépet?

    Alap otthoni felhasználásra, játékra, filmezésre szeretnék gépet.
    A játékokkal kapcsolatban: nem elvárás, hogy max. grafikai beállítások mellett fussanak, a mai napig játszok Diablo II, Heroes 3, StarCraft 1 jellegű játékokkal is, viszont szeretnék belekóstolni az újabb címekbe is, ehhez keresek konfigot.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Semmilyen alkatrészem nincs, 0-ról kezdenék.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Gépházra és annak teljes tartalmára, illetve alapvető perifériákra lenne szükségem:

    Monitor, egér, billentyűzet, fejhallgató stb.

    4. Mennyi a kereted rá?

    A keretet első körben úgy gondoltam, hogy 200k-t szánnék a gépre, 100k-t a perifériákra, de természetesen ez egyik-másik irányba szabadon eltolható.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?

    Jelenleg nincs saját monitorom, 1080p felbontásban gondolkoztam.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Egyetlen egyedi igényem lenne, az viszont meghatározó: mivel tudom, hogy a keretemből a középkategória alját súrolom legjobb esetben is, olyan összeállításban szeretném a segítségeteket kérni, ami jól fejleszthető a lehetőségekhez mérten. Magát a gépet legalább 5 évig nem szeretném cserélni, de az alkatrészeket szükség szerint cserélném jobbra, akár 1 éven belül is.

    Előre is köszönöm!

  • Tommyst

    csendes újonc

    válasz sutyi^ #117407 üzenetére

    Köszi!

    Az lenne a kérdésem, hogy mennyire lehet kifizetődő várni a konfig megvételével?
    Azt olvastam, hogy pont ezidőtájt magasabbra kúsznak az árak az ünnepi időszak miatt, és érdemes lehet február-március környékéig várni a megvétellel, ha nem sürgős a dolog.

    Az áremelkedést a pcx-es tapasztalataim alátámasztani látszanak, 4 hónapja figyelgetem az alkatrészeket, és pl. az egyik videókártya, ami érdekelt volna, 60k-ról 75k-ra csúszott fel, (mindkét ár akció nélküli).

    Az mennyire biztos szerintetek, hogy az árak csökkenni fognak a következő pár hónapban, és nem fordítva? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Tommyst

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Előre is köszönöm a tippeket!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Otthoni felhasználásra, játékra, filmezésre szeretnék gépet.
    Időnként dolgoznék is rajta, de az táveléréssel, nullához közelítő erőforrásigénnyel megy. :)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrészem nincs, 0-ról kezdenék.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és annak teljes tartalmára, videokártya nélkül keresek tippeket.

    4. Mennyi a kereted rá?
    200 000 'jómagyarforint.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Ilyen monitorom van:
    https://edigital.hu/monitor/lg-29uc88-b-219-ips-led-monitor-p416331

    21:9, 1080p.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Amiért azt kértem, hogy a tippeket videokártya nélkül adjátok meg:
    A videokártyát külön, a megadott áron felül szeretném megvásárolni, és még nem döntöttem a típusa felől.
    Mivel tudom, hogy a konfighoz fontos lehet a típusa, a jelenlegi jelöltek:

    -EVGA 980ti Classified, egy ismerősöm tervezi hamarosan eladni, amennyiben meg tudunk egyezni az árban, ez a kártya kerülne a vasba. Ha nem:
    -GTX 1070 8GB lesz várhatóan a választottam abban az esetben, ha nem csábulok el a 980 árától.

    Előre is köszönöm!
    Ha bármilyen infóra szükségetek van még, szívesen megírom!

    [ Szerkesztve ]

  • Tommyst

    csendes újonc

    válasz Tommyst #120758 üzenetére

    Sziasztok!

    Bocsi a duplázásért, de ez most megfogta a fantáziám, először is az eredeti posztom, ez volt az első elképzelésem:

    Sziasztok!
    Előre is köszönöm a tippeket!
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Otthoni felhasználásra, játékra, filmezésre szeretnék gépet.
    Időnként dolgoznék is rajta, de az táveléréssel, nullához közelítő erőforrásigénnyel megy. :)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrészem nincs, 0-ról kezdenék.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és annak teljes tartalmára, videokártya nélkül keresek tippeket.
    4. Mennyi a kereted rá?
    200 000 'jómagyarforint.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Ilyen monitorom van:
    https://edigital.hu/monitor/lg-29uc88-b-219-ips-led-monitor-p416331
    21:9, 1080p.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Amiért azt kértem, hogy a tippeket videokártya nélkül adjátok meg:
    A videokártyát külön, a megadott áron felül szeretném megvásárolni, és még nem döntöttem a típusa felől.
    Mivel tudom, hogy a konfighoz fontos lehet a típusa, a jelenlegi jelöltek:
    -EVGA 980ti Classified, egy ismerősöm tervezi hamarosan eladni, amennyiben meg tudunk egyezni az árban, ez a kártya kerülne a vasba. Ha nem:
    -GTX 1070 8GB lesz várhatóan a választottam abban az esetben, ha nem csábulok el a 980 árától.
    Előre is köszönöm!
    Ha bármilyen infóra szükségetek van még, szívesen megírom!

    Ez a hirdetés ma került fel:
    http://hardverapro.hu/apro/i5-6600k__z170_extreme4__16gb_ddr4_2666__256gb_m2_pci-e_ssd_

    Szerintetek ez a konfig az én igényeimnek mennyire felelne meg? :U

Új hozzászólás Aktív témák