Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eZyo

    csendes tag

    Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Régóta nem követem a hardver híreket, és jó pár éve csak laptopról játszogattam. Úgy döntöttem, hogy karácsonyra de legkésőbb 2015 Q1-ben meglepem magam egy gamer konfiggal.

    ~300k körüli kerettel számolok +- 20% ha indokolt.

    Legfőképp CS:GO amivel játszani fogok, de héba hóba lehetséges, hogy más játékokat is kipróbálok.

    Monitorban is kérném a segítségeteket, magas frissítési frekvencia és gyors válaszidő a legfőbb számomra, felbontás FullHD felett irreleváns.

    Ház esetén preferálnám azt ami segít halkan tartani a gépet. Ez az igény a többi alkatrészre is fontos kritérium. (ha picivel drágább de passzív és cicergésmentes akkor azt preferálnám)

    Előre is köszi a segítséget!

  • eZyo

    csendes tag

    válasz membrandj #82036 üzenetére

    Hali, régen hardcore volt még 1.6 idején, most csak a régi szellemet idézem de azt szeretném egy jó konfiggal amikor időm engedi. :)

    A monitort külön kezeljük a konfigtól, megnézem azt a másik topikban! Köszi!

  • eZyo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jópár év kihagyás és laptopozás után úgy döntöttem, hogy beszerzek egy igazi gamer gépet. :)

    A fórumon már kértem segítséget, de az elmúlt pár hónapban még gyűjtögettem. Most érkezett el a pillanat, a beszerzésre.

    Kérlek nézzétek meg, és mondjátok meg a véleményeteket az alábbi összeállításról:

    Alaplap Gigabyte h97m d3h 25000
    CPU INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX 60000
    CPU hűtő be quiet! Dark Rock Advanced 18000
    VGA OcUK GeForce GTX 970 "NVIDIA 970 Cooler Edition" 4096MB GDDR5 125000
    Memória CORSAIR 16GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 CML16GX3M2A1600C9 41000
    SSD Samsung SSD 850 EVO 250GB 32000
    HDD Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX 15000
    PSU be quiet! STRAIGHT POWER 10 | 500W CM 30000
    Ház Fractal Design Define R5 white 30000

    Monitor BenQ XL2430T 125000

    Játszani várhatóan leginkább az alábbi játékokkal fogok:

    Asetto Corsa, CS:GO, StarWars battlefront, Project Cars

    Emellett még 3D-s grafikai munkára is néha be lenne fogva. Ha indokolt lesz később a procit cserélném i7-4790-re.

    Első körben csak 1 monitoros konfig lenne, de későbbiekben 3x1080p-re szeretnék áttérni.

    A kiválasztott videókártya 3 displayporttal rendelkezik, plusz egy HDMI-vel, így a 3 monitort gondolom vinni fogja (persze nem ultra grafikán) plusz ha Mortal Combat X-ezni szeretnénk a TV-n akkor sem kell átdugdosni a kábeleket, mert a HDMI fixen a TV-re lenne kötve.

    FONTOS! tényezők: a gép amennyiben lehet legyen 100%-ban cicergés mentes, valamiért a cicergés engem nagyon tud zavarni. Lehetőleg az egyéb zajok is legyenek teljesen minimálisak ami még ár/érték arányban ésszerű. Ezek azok az irányvonalak ami mentén igyekeztem összeállítani a konfigot.

    Ne kíméljetek! :)

  • eZyo

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #93657 üzenetére

    Hali!

    CPU hűtőnél azért választottam a be quiet!-et (ami tényleg kicsit overkill) mert a maximális zajszintje (18dB) szinte annyi mint a Gammaxx minimális (17dB) zajszintje. A be quiet! minimális pedig extrém alacsony ~6dB ha jól emlékszem.

    VGA esetén több helyen azt olvastam, hogy a 970-esek többsége "cicereg" ennél a típusnál [link] külön figyeltek a "cicergés" megszüntetésére. Amelyeket te javasoltál azokról mi a tapasztalat cicergés terén?

    Monitorból ez a "legolcsóbb" 144Hz-es ami display portos és az input lagja 10ms, a g2g értéke pedig 1ms alatti. Sajnos a Milyen monitort vegyek topicot olvasgatva azt láttam, hogy csak rengeteg kérdés van, de ott nincsenek ilyen profi szakemberek akik válaszolnának mint ebben a topicban. ;)

    Még kérdés felmerült mielőtt rászánom magam a véglegesítésre:

    Érdemes-e az alaplapból a D3HP verziót vásárolni a M2.SATA port miatt, és az SSD-t M2.SATA portosra cserélni? (7k-val több)

    Plusz a Z97 és a H97 chipset között mi a lényegi különbség?

    Van-e valakinek tapasztalata "cicergés" ügyben ezekkel az alaplapokkal?

    Tápegység későbbi i7 4790 és esetleges GTX 980TI upgrade /vagy/ 2db GTX 970 SLI esetén elegendő lesz-e? Érdemes-e most nagyobb teljesítményt venni?

    [ Szerkesztve ]

  • eZyo

    csendes tag

    válasz eZyo #93653 üzenetére

    Sziasztok!

    Picit még gyűjtögettem, és az alábbi konfigot érzem véglegeshez közelinek. De mielőtt véglegesíteném még pár kérdésre szeretném kérni a válaszotokat. :)

    Alaplap Gigabyte h97m d3h 26000

    a sima h97 miben különbözik a h97m-től? azt észrevettem, hogy a sima h97-ben van M.2 sata port, érdemes-e 3k-val többért a h97-es verziót venni a h97m helyett? 6Gb/sec helyett 10Gb / sec - későbbi bővítésnél lehet-e jelentősége? van-e bármi más különbség a két verzió között?

    ha játékra is használom van-e bármi értelme "gamer" verziót venni H97 chipsetből (gigabyte gamer, vagy asrock fatal1ty? a killer LAN chip jelent-e bármi előnyt vagy csupán marketing és felesleges plusz 6-10k-t költeni rá?

    CPU INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX 60000

    980-hoz is elegendő lesz az i5?

    CPU hűtő be quiet! Dark Rock Advanced 18000

    VGA GIGABYTE GV-N980G1 GAMING-4GD GTX980 4GB GDDR5 PCIE 167000

    a későbbi 3db FHD monitor miatt gondoltam a 980-as vásárlását a 970 helyett. Kérdésem, hogy ez a verzió-e a legjobb döntés 980-ból? Sok tesztet olvastam, de nem egyértelmű sajnos. Fontos lenne a halk működés amit az MSI tud, de az MSI-t mint gyártó nem a minőségi alkatrészekről ismerem. Az ASUS-ról sok helyen olvastam "cicergés" (coil whine) problémát. És bár nem a leghalkabb de ár/érték arányban a GIGABYTE G1-es tűnik a legjobbnak. (lehet-e ennek a hűtését idle állapotban passzívra kapcsolni? - akár "under clockolással"?) és elég lesz-e az 500W-os be quiet! táp ennek kihajtásához?

    Memória CORSAIR 16GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 CML16GX3M2A1600C9 41000
    SSD Samsung SSD 850 EVO 250GB 32000
    HDD Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX 15000

    PSU be quiet! STRAIGHT POWER 10 | 500W CM 30000

    elég lesz-e a G1-es 980-hoz? vagy egy másik 980-ashoz? a 600W-os sajnos aránytalanul hangosabb, ezért szeretnék az 500W-nál maradni ha elég.

    Ház Fractal Design Define R5 white 30000

    Ugye tuti belefér a G1-es kártya, ha max 2 SSD és 1 HDD lesz benne?

    érdemes-e esetleg most csak 970-et választanom és amikor meglesz a plusz két monitor (december-január) akkor upgradelni 980-ra, esetleg 980TI-re és a 970-et használtan eladni? szerintetek csökkennek-e addig az árak?

  • eZyo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Apumnak lesz szüksége egy új 3D tervező asztali gépre. Jelenleg egy fullos HP Elitebook 8770w-s laptopon dolgozik. Szeretném kikérni segítségeteket a kiválasztással kapcsolatban.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Autocad MEP 2015, Autocad MEP 2017, Autodesk Inventor Pro 2017, Autodesk Recap 3D tervező programok
    (nagyméretű tervek is előfordulnak, 3D scannelt gyárüzemeket és pontfelhőket is beleértve, így memóriára bőven szüksége lesz)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    egér, bill.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és annak tartalmára

    4. Mennyi a kereted rá?
    bruttó: 350 000 Ft - 450 000 Ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Full HD (Flatron IPS224 és DELL P2314H monitorok)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    intel+nvidia páros, a gépház lehetőleg legyen halk és pormentes - de legalább könnyen tisztítható.

    Előre is köszönöm a segítségeteket! Videó kártya esetén 3D tervezésre GTX vagy QUADRO között mi a lényegi különbség? (A notiban quadro van)

    [ Szerkesztve ]

  • eZyo

    csendes tag

    válasz deja vu #113245 üzenetére

    Hali,

    K3000M van a jelenlegi notiban, de emlékeim szerint azért nem volt annyira húzós, bár nem a release után lett véve azonnal.

  • eZyo

    csendes tag

    válasz membrandj #113248 üzenetére

    Hát ezidáig nem jött válasz a VGA-s topikban, de teszteket átolvasva az NVIDIA Quadro M4000 lenne az ideális választás, amellyel lényegi előrelépést tapasztalna a mostanihoz képest.

    Ára elég borsos, 300k, így kénytelenek vagyunk a büdzsét megemelni.

    300 + 300-ból kijönne egy jó kombináció szerintetek amely időtálló?

  • eZyo

    csendes tag

    válasz deja vu #113268 üzenetére

    köszi a segítséget!

    Ha nem szeretnénk húzni a procit úgy is van értelme a K-s verziónak?

    A LEADTEK milyen márka? Még sosem hallottam róla, megbízható?

    Csináltam egy verziót a tiéd alapján, kérlek nézzétek meg, hogy ez így mennyire illik össze, van-e bármi olyan ami nem illik bele.

    ASUS H170-PRO/USB 3.1
    INTEL Core i7-6700 3.40GHz 1151 BOX
    BE QUIET! Dark Rock Advanced
    CORSAIR 32GB Vengeance LPX 2666MHz CL16 KIT CMK32GX4M4A2666C16W

    SAMSUNG 500GB 850 EVO M.2 SATA 2280 MZ-N5E500BW (rendszernek + CAD programoknak)
    SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU (aktuális kimeneti fileok)
    WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX (archiválni)

    FRACTAL DESIGN Define R5 fehér
    BE QUIET! Straight Power 10 500W CM

    HP M6V52AA Quadro M4000 8GB GDDR5 PCIE

    Ezek közül melyik a leggyengébb a többi alkatrészhez képest?

  • eZyo

    csendes tag

    válasz deja vu #113271 üzenetére

    hűtő esetén 5k a különbség és elvileg az advanced halkabb ha jól láttam, annyit megér plusszban.

    A saját gépembe is ilyen hűtő van, plusz a ház is ugyan ez, jól működnek együtt. Nekem nem volt panaszom még a gyári ventikre, de lehet kipróbálom az általad javasoltat a sajáton, de így is szinte hangtalan.

    az M2 tényleg lassabb mint a SATA3 ?
    Mi ennek az oka? Van olyan M.2 amelyet érdemes?

    alaplap esetén megfelelő a kiválasztott H170-es? (a típus variációi között van lényegi különbség?)

  • eZyo

    csendes tag

    Sziasztok,

    az alábbi konfigot kérlek köpködjétek meg:

    INTEL i5-12400 (opció i5-12600)
    SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan
    GIGABYTE B660M GAMING X DDR4
    Kingston 32GB /3600 Fury Renegade DDR4 (2x16GB) CL16
    Seasonic 750W Focus PX 80+ Platinum
    Gigabyte GeForce RTX 3060 (opció 3060 Ti)
    Fractal Design Pop Mini Silent + Type-C
    Samsung 500GB 980 Pro (opció 1TB)
    WD Red Pro 4TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA (opció 8TB)

    van valami bottleneck vagy overkill benne?

    cél egy csendes, normál irodai üzemben akár "passzív" mindenes gép ami kiszolgál újabb 8 évig.

    most egy i5-4590 + gtx 970 van ami nemsokára lesz 8 éves. :)

    semmi sietség nincs, így az is érdekel, hogy szerintetek érdemes várni vagy nem lesz most akkora teljesítmény ugrás?

Új hozzászólás Aktív témák